631 Shares 1438 views

Co jest znamię i jakie są

Znamię w większości przypadków – ciemną plamę na skórze. Niektóre z nich są obecne w organizmie człowieka od urodzenia, a reszta pojawi się pod wpływem czynników zewnętrznych. Jednak to, co one oznaczają? Innymi słowy, to, co jest kret? To nic innego jak nagromadzenia w warstwach skóry ciemnego pigmentu zwanego „melaniny”. Tworzy łagodny nowotwór. Miejsca może mieć kilka odmian:. „Na nodze” płaski, typ warty

Więc, co jest kret i jakie one są? Mogą one być bardzo małe, jak punkt, i całkiem duże – nawet do kilku centymetrów średnicy (popularnie nazywane „znamiona”). Na powierzchni moli mogą rosnąć włosy jedno- lub puch. Kolor jest zwykle ciemnobrązowy lub bordowy, takie barwiącym jest charakterystyczny dla zmian naczyniowych. Większość ludzi są dostępne pigmentowych znamiona – średnie płaskie plamy. Większość z nich występuje w okresie dzieciństwa i dojrzewania. Wielu ekspertów zadzwonić jako przyczynę pojawienia się tych formacji i nadmiernej ekspozycji na słońce. Kobiety są często spotykane na ciele tych nowych spotów w czasie ciąży. Mole, jako taki, nie stanowi zagrożenia. Jednakże, jeśli zauważysz, że zwiększają one wielkości, nabrzmiałe i bolesne, zawsze wydają Specjalista: jest szansa, że guz był złośliwy. Co to znamię, okazało się. Załóżmy określić kategorie osób, które są narażone na ryzyko i powinny ściśle monitorować swoją skórę:

  • kobiety w ciąży;
  • Osoby o jasnej karnacji;
  • Miłośnicy leżeć na plaży w pełnym słońcu;
  • te z dużą liczbę moli (zwłaszcza, jeśli rozmiar każdej plamki – więcej niż pięć milimetrów.).

Redukcja tych plam

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz być absolutnie jasne skóry, można odwołać się do takiej usługi, jak usuwania moli lasera. Ta procedura trwa zaledwie kilka minut. Wydawałoby się, że po to jest możliwe, aby cieszyć się gładkość skóry, ale nie jest to prawdą. Znamię, z którym chcesz się pożegnać, to może przypomnieć o bardzo nieprzyjemny sposób. Fakt, że każdy z nich ma korzenie, które, podobnie jak korzenie drzewa, wziąć dość duży obszar (ponad siebie). Niebezpieczeństwo tkwi właśnie w korzeniach: ich traumatyczne, zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia choroby nowotworowej.

Jeśli jednak, na pewno chcą się pozbyć zbędnego skazy, zanim to zrobić, należy zadać sobie pytanie: „Gdzie usunąć znamię?” Nie biegnij do pierwszego salonu, lepiej skontaktować się z dobrą klinikę, gdzie będzie zaangażowany w specjalistycznym onkologa.

Czynniki, które należy zwrócić szczególną uwagę

Starają się śledzić status wszystkich moli, zwłaszcza dużych. Bądź ostrożny: jeśli boli, kiedy przycisnął, pudry, świąd, zwiększenie rozmiarów, ich kontury są niewyraźne – musi udać się do lekarza.

zmniejsza ryzyko

Aby twoje mole nie zrobiłem nic złego się stało, spróbuj mniej narażać je pod działaniem promieni słonecznych, powstrzymać się od wizyty w saunach, nie wystawiać skóry pokrywa takie plamy, wosk cukrowy i depilacji.
To wszystko. Przestrzegania tych zasad jest bardzo prosta. Mamy nadzieję, że nasz artykuł dał szczegółową odpowiedź na pytanie: „Jaki jest kret”