80 Shares 7227 views

Rosyjski reżyser teatralny Vladimir Vorobiev: biografia, twórczość, życie osobiste

Słynny rosyjski reżyser teatralny Vladimir Vorobiev urodziła się w Leningradzie w 1937 roku. W ciągu 15 lat, wystawił spektakle w leningradzkim Teatrze komedia muzyczna, uznawany za twórcę rosyjskiego gatunku muzycznego. Ponadto kręcenia filmów, pisanie skryptów i doprowadziło nauczania. On posiada tytuł Honored Artysta RFSRR, uzyskanych w 1978 roku.

rok studiów

Vladimir Vorobiev pierwszy zawód na pierwszy rzut oka nie jest związane z jego pracą. W 1960 roku ukończył studia w Leningradzkim Instytucie stoczniowego, a przez pewien czas pracował w sprawie podziału specjalności. Trzy lata później Vorobyov chodzi o kierowanie kurs w leningradzkim Instytucie Teatru, Muzyki i Kinematografii. Jednak miłość do morza i okręty pozostawały zawsze w jego sercu. Dowodzi to słynny film „Wyspa Skarbów”, który jest panem wystartował w 1982 roku. przygodowy film przez utalentowanych artystów naraz pożądane radzieckie odbiorców, a wiele lat później wciąż patrzeć.

Instytut Teatralny nauczyciel przedmiotu Vladimir Vorobiev był słynny Georgij Aleksandrowicz Tovstonogov – dyrektor Teatru Bolszoj Dramatu w Leningradzie. Trenował całe pokolenie utalentowanych aktorów kierujących, zwracając większą uwagę na system Stanisławskiego. Vorobyov był uważany za jednego z najbardziej utalentowanych studentów Instytutu. Jednak on ma złożony charakter, który przejawia się w dalszej części pracy. Tak więc, nie mógł po prostu wyjść na scenę, czy rola lub oświadczenie nie spełnia jego wymagania.

koledzy Vladimir Vorobiev były znane dyrektorzy Efim Padve i Boris Gersht grupach równoległych uczenia Kama Ginkas i Henrietta Yanovska. Studenci narzekali na wysoką wydajność Vorobiev, powiedział, że mógł ćwiczyć od rana do nocy, nie wiedząc, zmęczenie. Odkrycia interesujący reżysera, oryginalność i rozrywki – wszystko to mistrzowsko zrealizowany w swojej pracy Vladimir Vorobiev. Jego biografia jest pełna wydarzeń, w których przeplatają namiętności statki z pragnieniem przygody i przygody, ale w tym samym czasie, obecna i zdolność do radzenia sobie z zespołem, jak nauczał przez Tovstonogov.

okres pracy w leningradzkim Teatrze Lenina Komsomołu

W 1968 roku ukończył Vladimir Vorobyov i przyszedł do pracy w Państwowym Teatrze Lenina Komsomołu w Leningradzie, obecnie znany jako „Baltic House”. Od 1969 do 1971 roku pracował tu jako dyrektor artystyczny. W tym czasie kilka produkcje zostały dokonane. Wśród nich:

  • Performance-koncert „Widoczne Song”, który składa się z dwóch części. Oświadczenie również udział Efim Padve, jest zarządzany przez George'a Tovstonogov.
  • Muzyczno-dramatycznego poematu „West Side Story”, która zgromadziła młodych artystów Emmanuel Vitorgan, Alla Balter, Wadim Jakowlew, Wiktor Kostetsky i innymi podmiotami, głównie absolwentów George Tovstonogov.

W 1972 roku Vladimir Vorobiev musiał opuścić „Lenkom” z powodu zmian personalnych.

Praca w teatr komedii muzycznej

Dzięki wsparciu swojego mentora George Tovstonogov w 1972 roku Władimir Vorobyov został naczelnym dyrektorem Leningradzie (obecnie Sankt Petersburg), Teatru Komedii Muzycznej. Tutaj artysta pracował do 1988 roku. Przedstawienia wystawiane w tym okresie, w prawej części złotej rosyjskiego teatru muzycznego historii funduszu. produkcje Vorobyova były wysokie umiejętności, gdzie których doskonale wszystkie aspekty techniki transformacji: dramatyczną, z tworzywa sztucznego, głosu. W czasach sowieckich, nie było pojęcie „muzyczny”, ale to był jego występy stały się podstawą do rozwoju tego gatunku.

Najbardziej znanym stwierdzenie:

  • "Krechinsky Wesele" (1973), na podstawie sztuki Aleksandra Sukhov-Kobylin. Kompozytor – Alexander Kolker, poeta i dramaturg – Kim Ryzhov.
  • „Truffaldino” (1977), na podstawie sztuki Karlo Goldone „Sługa dwóch panów”. Muzyka Aleksandra Kolkera.
  • "Case" (1977), trylogia Aleksandra Sukhov-Kobylin. Musical został napisany Aleksandrom Kolkerom.

Vladimir Vorobiev był naprawdę genialny reżyser. Był w stanie zbudować klasyczny operetkę na tak wysokim piedestale sztuki, że podczas jego pracy mianem złotego wieku Leningradzkiego Teatru Komedii Muzycznej.

Vladimir Vorobyov – reżyser filmów muzycznych

Oprócz pracy w teatrze, wyreżyserował kilka filmów Vorobyov TV, bardzo lubił radzieckich odbiorców. Zyskał sławę narodową swojego filmu „Truffaldino Bergamo” z udziałem z Raikin i Gundarevoj. Na innych ról zostały zatwierdzone przez aktorów swojego teatru. Vladimir Vorobiev nazywa ostatni reżyser, w którym wszystkie znaki są śpiewa z ich głosami. Nowoczesne kino często praktykowane innego podejścia, w którym niektórzy aktorzy są usuwane, a głosy innych. „Truffaldino” jest interesujący, ponieważ pierwsza rolka filmu został zastrzelony, a po Vorobiev poniósł ją na scenie.

Dwuczęściowy TV film „Wesele Krechinsky”, przeciwnie, został wycofany po premierze spektaklu w teatrze i został wydany w 1974 roku. Wszystkie role są wykonywane z tych samych aktorów komedii muzycznej, zaskakująca harmonia wspaniałe gry i śpiewu. To komedia muzyczna jest jednym z najlepszych dzieł kinematografii radzieckiej i nadal ją szczęśliwą widzów rewidują dzisiaj.

W 1982 roku widzowie widział trohseriyny film „Wyspa Skarbów”. Tutaj Vladimir Vorobyov nie tylko działał jako reżyser, ale również grał rolę pirata Mary George. Wraz z nim w roli młodego pastora został zastrzelony syn Konstantyna. Wiadomym jest, że w filmie telewizyjnym ocenzurowane dwukrotnie, co spowodowało w niektórych scen wyciętych.

role filmowe

Oprócz roli pirata w jego filmie telewizyjnym „Treasure Island” Vorobyov zagrała w kilku kolejnych taśm. Po raz pierwszy pojawił się na ekranie w 1967 roku, a jego bohater – Simon Mochalkin w „Bransoletka-2.” Później, publiczność zobaczyła go jako zastępca dyrektora w filmie „od wypłaty do wypłaty” (1985), w 1986 roku zagrała w filmie „Fouette”, grając sekretarzem komitetu regionalnego partii. W filmie telewizyjnym „Nadzwyczajne Przygody KARIK i Wala” Vorobiev zagrał rolę pułkownika policji.

Ponadto dyrektor napisał scenariusze do filmów telewizyjnych. Tak więc, w 1972 roku na jego dyrektora skryptu Igorem Usatovym został nakręcony film „Tobacco Rotmistrzu” historycznego tematu.

Rodzina i dyrektor życie osobiste

Rodzice wybitnego reżysera byli rolnicy z regionu Twerze: Egor Dmitrievich i Anastasia G. Sparrow. Wiadomym jest, że życie jego ojciec twierdził Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

W życiu osobistym aktora nieco informacji, jedno jest pewne – w Petersburgu był teatralny dynastii i jej fundatorem był Vladimir Vorobyov (Zdjęcia zostały przedstawione w artykule).

Jego dzieci – Konstantin i Dmitry – znanych aktorów teatru i kina, dwóch wnuków i wybrał malowniczą ścieżką.

Tragiczny wypadek zabrał życie genialnego mistrza th 62 roku życia, kiedy nie jest jeszcze wiele planów, nowe produkcje i korzystać występy. Ale nazwa Vladimira Vorobova zostanie na zawsze wpisane w historii rosyjskiego teatru i kina radzieckiego.