891 Shares 9033 views

Rosyjski charakter. Rosyjski las. Opis rosyjskiej natury

Terytorium Rosji rozciąga się na ponad jedną trzecią kontynentu, a to charakteryzuje klimat kontynentalny głównie z czterech pór roku z wyraźnym latem i zimą. Ze względu na różne warunki klimatyczne oraz obecność wielu naturalnych strefy: Arctic pustyni, tundry, tajgi, lasów mieszanych i liściastych, łąk, pół-pustynie i pustynie – Rosyjski charakter jest bardzo zróżnicowany.

Dla każdego z nas są symboliczne niekończące się przestrzenie i niekończące się łąki z pestreyuschim traw, brzozy gaje z wieczorny śpiew słowika, Taiga niedźwiedzie, rybakami, pachnący Rumianek i pole chaber z fruwające nad nimi kolorowe motyle. Niezwykle piękny charakter Rosji pochwalił animowane przez poetów i zawsze zamrożone wstęg z rosyjskich i zagranicznych artystów.

Rośliny arktyczne pustynie Rosja

Strefa znajduje się na północ wzdłuż wybrzeży Oceanu Arktycznego pustyni Arktyce. Jest zimno przez cały rok, a ziemia jest pokryta lodowcem i skalistym gruzu, więc rośliny nie są zbyt zróżnicowane. Oblodzonych nawierzchniach Desert pokryte są skąpe mchów i porostów.

To był tylko krótki czas w letnich kolorach w suchych zboczach niewielkich gronach małych kwiatów: skalnica śnieżna alpejskiego wyczyniec Arctic jaskier, żółty arktycznych maku. Wieloletnie trawy są mrozoodporne podkładek, które mogą przetrwać w ostrych warunkach.

Charakter rosyjskiej tundrze

tundra przyrody, ciągnące się wzdłuż Oceanu Arktycznego, przedstawił mchy i porosty, turzyce, brzoza karłowata i Willow, bażyna i inne rośliny. Tutaj znajdują się: Kukushkin lnu, mech, viviparous rdest, wrzos, rozmaryn, itp tundra jest dobre w lecie, kiedy przez krótki okres czasu, aby roślina kwitnąca i chórem dać nasienie .. A jesienią zamienia się niebieskawym borówki rozliczeniowej i pomarańczy – słynny moroszki, a tu i ówdzie wystające pomiędzy różnymi kapelusze grzybów.

Charakter krawędzi tajga

Szeroki, niekończące się pasmo tajga rozciąga się z zachodu na wschód kraju, prezentując niesamowitą krainę wiecznie zielone drzewa. Dzikiej przyrody tego regionu jest przystosowany do krótkich ciepłym latem i zimną śnieżna zima. Cedr, sosna, świerk, modrzew, jodła – te iglaki wytrzymać silne mrozy.

Grube i ponure lasy praktycznie nieprzepuszczalne dla promieni słonecznych, więc tutaj nie widząc trawy lub krzewy tajga. Tylko futrzany dywan mchu ciągła obejmuje grunt pod okapem drzew, ale istnieją dzikie jagody – żurawiny i borówki.

Taiga bogate stawy. W południowo-wschodniej Syberii, to jest najgłębszym piękne jezioro Bajkał, który jest uważany za jeden z siedmiu cudów Rosji. Wybrzeży północnych rzek i jezior otoczonych taniec drzew liściastych: jesion, brzoza, osika, olcha. Taiga niedźwiedzie i inne zwierzęta uwielbiają korzystać soczyste maliny i porzeczki. Rzadko otwarty trawnik pełen Eranthis żółty, pomarańczowy kwiat globu Azji i fioletowe rododendrony, jasnych jagód jałowca i jarzębina.

przyroda las

Rośliny z Rosji, tworząc lasów mieszanych i liściastych, reprezentowanych przez liczne traw, krzewów i drzew. Górny „piętra” – smukła brzoza, osika, lipa wysoki, sosna, świerk. Stosunkowo łagodne warunki pogodowe pozwolą im w pełni rozwinąć. Dalsze lasy południe rosyjski charakteryzują się dużą liczbą drzew liściastych takich jak dąb, klon, wiąz, lipa.

Podczas cieplejszych miesięcy, spacer w lesie będzie niezapomniany: happy obfitość słodkie dzikie maliny, truskawki, jeżyny kamienia i kaliny; można zebrać kosz pachnące Borowik i syroezhek. Zarośla tworzą krzaki leszczyny, czarnego bzu, i Euonymus kruszyna. Leśnej polanie wiosną i latem są urządzone w jasnych niebieskich dzwony, Złote bagno nagietka, miód koniczyny łąki, delikatny konwalii, kostrzewa, jaskry.

Prawdziwy symbol Rosji jest uważana za belostvolnaya brzoza, które w niektórych lasach mieszanych tworzą cały gaj. Jest to bardzo piękne i niezwykłe drewna pochodzące barwiących jest wymagane do zewnętrznej warstwy kory mózgowej zawierającej specjalny białej substancji betuliny. Brzoza kora drzewa służy jako doskonałą ochronę przed mrozem zimą, nadmiar wilgoci, a także przez szkodliwe drobnoustroje. Wiosna kora brzozy jest zdolny poprzez grubość wydzielać przydatnych witaminy napój – sok brzozowy, który ludzie nauczyli się zbierać.

Rosyjskie lasy – to również torfowiska, jeziora, strumienie, które gniazdo w miejscowych i wędrownych ptaków. Królowa bagniste miejsca można nazwać białej lilii. W godzinach wieczornych, jego luksusowe kwiaty są zamknięte, a długie loki macierzystych szypułki, ciągnąc je wzdłuż pod wodą, więc cieszyć się widokiem na jezioro lilii wodnych porozrzucane może być tylko w godzinach popołudniowych.

rośliny step

Rosyjski charakter raz rozległy step regionie jest tylko szary, kołysząc się pod naporem wiatru, fal piórko. Teraz te urodzajne gleby przeważnie czarny zaorany i obsiany pszenicy, żyta i warzyw.

Kazhoe porze roku jest piękny na swój sposób w puszczy, ale piękna – wiosna. Przyroda budzi się do życia w tym czasie zabawy trawy, niebieskawe fiolety, jasne żółte i różowe tulipany, a nieco później – pachnący szałwię. Szerokie przestrzenie rosyjskich stepów przekraczana przez licznych rzek, które rozciągają się wzdłuż brzegów dębów i małe gaje wierzba, wiąz, olcha.

Charakter pustyni i półpustynnych

Do najbardziej znanych rosyjskich rośliny rosnące w regionach pustynnych nizinach Kaspijskiego częściach regionu Wołgograd – z piołunu, wielbłąda Cierń, bluegrass bulwiasty, halofity, efedrynę distachya. Oczywiście, że natura w tych miejscach nie są zbyt zróżnicowane, jak klimat dość surowe: solance, szaro-brązowe Badlands. Desert rośliny charakteryzują się małym rozmiarze i silnego systemu głównego, który można wyodrębnić z niedoborem wilgoci z głębszych warstw ziemi.

góry

Rosyjski charakter jest niezwykle bogaty w obszarach górskich w kraju, które rozciągają się wzdłuż południowych i wschodnich granicach. Najwyższe góry są rasy kaukaskiej. Pozostałe grzbiety i wyżyny znajdujące się na Krymie, na Uralu, w północno-wschodniej Syberii i na Dalekim Wschodzie. Klimat górski różni się znacznie w zimnej strony, w zależności od wysokości. Dlatego dolna zbocza są pokryte leśnej-step gęstą liściastych i mieszanych lasach i nieco wyżej – tylko drzew iglastych, takich jak sosna, świerk, jodła, modrzew.

Wysoko w górach rośnie, głównie nisko rosnące rośliny zielne, tworząc luksusowe łąki alpejskie, płynnie płynący w tundrze. Wieczny śnieg musujące czapki przeciwsłoneczne obejmować najwyższe szczyty. Na podejść do nich rosną szarotki, berberys, mak alpejski, goryczka wiosenna, skalnica i innych.

Naturalne bogactwo na Dalekim Wschodzie

Wspaniałe piękne Daleki Wschód, zwłaszcza gdy przychodzi wiosna. Natura tchnie świeżością i eksploduje w jasnych kolorach pachnących kwiatów: the Kuriles ogromne kwitną kwiaty pachnące dzikich magnolii, aw regionie Ussuri obejmuje polana cud żeń-szenia.

Flora na Dalekim Wschodzie iw przeciwieństwie zaskakuje oryginalnością: jest to możliwe, aby podróżować po północnej tajgi iglastego wśród wiecznej zmarzliny i nagle otoczony subtropikalnych winorośli i zarośla mandżurskiej orzech, a następnie – w bogatym lasem mieszanym, między nogi głośny dęby, brzozy i leszczyny.

Rosyjski natura hojnie obdarzone tej ziemi różne rodzaje kwitnących ziół, w tym: trawy cytrynowej, Actinidia kolomikta, Weigela, piwonia chińska, daylily, diabeł, Amur winogron itp liczne stawy – wspaniałe miejsce gniazdowania ptaków ..

Na Kamczatce rośnie unikalny kamień brzoza, aw najbardziej popularnym miejscem turystycznym, Dolina gejzerów, jeśli przez niewidzialnego godzin pogodzić gorący strumień wody gruntowej, z hałasem wyrzucających ku górze fontanny bulgotanie.

To może być długi, aby opisać piękno i wielkość zasobów naturalnych w różnych regionach kraju, ale jedno jest pewne: każdy narożnik jest piękny na swój sposób, jest własnością naszego państwa i mogą mieć znaczenie w świecie turystyki.