573 Shares 1682 views

Jak fałszywe wiadomości wpływają na nasze codzienne życie?

Wszyscy ludzie słyszeli słowo "fałszywe wieści", ale jak często myślałeś o tym, co oznacza ten termin i ile to ma wpływ na codzienne życie każdej osoby? Z powodu fałszywych wiadomości ludzie nie mogą znaleźć źródła, z którego mogą uzyskać prawdziwą informację. Dlatego bardzo ważne jest, aby zawsze sprawdzić, jak wiarygodne jest źródło, z którego otrzymujesz tę lub te informacje. A jeśli nauczyciel widzi wpływ fałszywych wiadomości na swoich uczniów na widowni, może rozwiązywać konflikty, które powstają i pomóc rozwiązać wszystkie problemy, ale w prawdziwym życiu wszystko jest znacznie bardziej skomplikowane. W rzeczywistym życiu zjawisko to towarzyszy poczucie bezsilności i rozpaczy. Wielu ludzi czuje się tak samo jak niejeden raz, więc warto przyjrzeć się, jak fałszywe wiadomości wpływają na życie każdej osoby.

Opinie ludzi często opierają się na kłamstwach

Jeśli kiedykolwiek dowodziłeś się z inną osobą, niezależnie od tego, czy to się dzieje w internecie, czy w rzeczywistości, najprawdopodobniej jesteś w 100% pewien poprawności swoich argumentów. Jednak w dzisiejszych warunkach, gdy każde źródło przedstawia te same wiadomości w innym świetle, Twoja pozycja może nie być najbardziej poprawna. Analiza przeprowadzona po wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku wykazała, że fałszywe wiadomości mogą nawet pominąć faktyczne zaangażowanie użytkownika na Facebook. Oznacza to, że ludzie dzielili się fałszywymi wiadomościami z innymi i ustalili swoje opinie na podstawie niewiarygodnych informacji.

Prowadzą do niepotrzebnych kłótni

Kiedy ludzie opierają swoje opinie na informacjach, które są fałszywe, konflikty zaczynają wyłaniać się z niczego. Wszelkie argumenty, działania i ruchy związane z kłamstwem są nie tylko szkodliwe, ale i niepotrzebne. Istnieje konflikt, którego zasadniczo nie powinno być. Ściśle mówiąc, jest to esencja fałszywych wiadomości. Są one przeznaczone do podżegania do ludzi, w wyniku których opublikowana publikacja może sprzedawać więcej gazet lub uzyskać więcej ruchu na swojej stronie internetowej. To nieprzyjemna, ale nie zaskakująca, strategia w biznesie.

Zniekształcają pojęcie rzeczywistości i perspektyw na życie

Załóżmy, że ktoś przeczytał wiadomości z jednego źródła, a nawet nie rozumie, że opisuje wydarzenia w pewnym świetle. W związku z tym jego opinie i wierzenia tworzą rzeczywistość stworzona przez to pojedyncze źródło. Zjawisko to nazywa się "bańką filtrującą", ponieważ ludzie często wolą wybierać te źródła informacji odpowiadające ich gustom i preferencjom, starając się unikać informacji, które mogłyby zakwestionować poglądy tej osoby i poszerzać jego horyzonty. Jeśli dana osoba zdecyduje się, że opublikuje swoją opinię wyłącznie w oparciu o ograniczoną liczbę źródeł informacji, będzie mógł znaleźć wspólny język tylko tych, którzy otrzymują informacje wyłącznie z tych samych źródeł. Naturalnie jest to dalekie od najbardziej wyważonego stylu życia, myślenia i interakcji ze światem wokół nas.

Bili ludzi

Fałszywe wiadomości doprowadziły do tego, że w Twoim życiu osobistym wybuchły niepotrzebne spory, a uczucia ludzi zostały zranione. Jednak w niektórych przypadkach mogą nawet zniszczyć życie. Jest to znacznie poważniejsza sprawa. Na przykład w marcu 2017 r. Internet informował, że żony żołnierzy, którzy zmarli w służbie, starają się zwrócić na siebie uwagę i uzyskać 15 minut sławy. Naturalnie spowodowało to falę niechęci, a Goldberg powiedziała następnie, że ta fałszywa próba zagraża życiu swojej rodziny i jej życia. Potem odwróciła się do publikacji, która opublikowała fałszywe wiadomości: "Jeśli planujesz wspomnieć o kimś w fałszywych wiadomościach, najpierw poproś o pozwolenie od tej osoby. Traktowałeś mnie nie tanie, bo musiałem chronić moją rodzinę.

Bardzo trudno jest osiągnąć sprawiedliwość

Gdy tylko informacje zostaną rozpowszechnione w internecie, bardzo trudno będzie zmienić opinie ludzi na ten temat. Badania wykazały, że nawet z faktami i dowodami, wiele osób nie chce zmieniać swoich poglądów, gdy otrzymują informacje korygujące, a próby wymuszenia poprawiania błędnych przekonań i opinii pogarszają sytuację. I to tak naprawdę, ponieważ wielu ludzi, nawet gdy dowiadują się, że się mylili, nie chce przyznać się do tego. Każda osoba powinna być otwarta na nowe informacje i ma ochotę rozważyć, nawet jeśli odmiennie od tego, co chciałby zobaczyć jako prawdę. Opublikuj swoją opinię na tej stronie, a zanim będzie można ją wytłumaczyć bardziej szczegółowo, jesteś zablokowany, a Twoje słowa są wyłapywane z kontekstu, aby całkowicie pokazać się z drugiej strony. Oczywiście zniewagi zaczynają wkraczać w Twój adres, a nawet jeśli próbujesz wyjaśnić, że zostaliście źle zrozumieni, ludzie po prostu nie chcą słuchać. Wszyscy w takiej sytuacji czuli się bezradni.

Wzbudzili nieufność do wszystkich mediów

Nawet jeśli już wiesz, że media mogą dostarczać nieprawdziwych i fałszywych informacji, każda osoba potrzebuje źródła, aby uzyskać pewne fakty. A gdy z powodu fałszywych wiadomości cień całkowicie polega na wszystkich źródłach informacji, ludzie zaczynają się zastanawiać, czy w ogóle można w ogóle ufać. Oczywiście po prostu nie możesz sprawdzić wiadomości i spokojnie poradzić sobie z twoimi sprawami, ale co, jeśli coś bardzo ważnego wydarzyło się na poziomie lokalnym lub globalnym, na co na pewno należy zwrócić uwagę? Jeśli zdecydujesz się zrezygnować z wiadomości, zawieszając etykietę "fałszywą" na każdym z nich, możesz narażać się na niebezpieczeństwo.

Są blisko śmiertelnych konsekwencji

Ponieważ fałszywe wiadomości są często wybuchające, nic dziwnego, ponieważ często powodują bardzo gwałtowne emocje w czytelniach. I jest mało prawdopodobne, że będziesz zaskoczony faktem, że ostatecznie doprowadziło to nie tylko do niepewnej sytuacji. Na przykład po przeczytaniu wiadomości, że Hillary Clinton utworzyła organizację, która była źle traktowana z dziećmi w pizzerii w Waszyngtonie, mężczyzna przybył do tej restauracji z bronią i otwartym ogniem. Na szczęście nikt się nie zranił, ale "brama do pizzy", jak to zostało ostatecznie nazwane, jest żywym przykładem tego, jak wirusowe wiadomości w sieci mogą prowadzić do rzeczywistych koszmarów w prawdziwym życiu.

Nie bądź częścią problemu

Każdy jest skłonny reagować emocjonalnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę sytuację we współczesnym świecie. Nie jest nic złego w byciu pasjonatem, ale nigdy nie wolno pozwolić pasji, aby powstrzymać cię od trzeźwego myślenia i poszukać dodatkowych informacji w razie potrzeby. Powinieneś również zrobić więcej wysiłków, aby słuchać innych ludzi, chociaż czasami może to być trudne. Jeśli widzisz lub słyszysz, że dana osoba mówi lub pisze coś, co wydaje się fałszywe i nie pasuje do twoich poglądów, najprawdopodobniej po prostu zignorujesz osobę, która ją powie lub pisze, jeśli to możliwe, blokując ją, nawet zanim ją przeprowadzisz Pełna rozmowa. Naturalnie nie należy tolerować obelg i zagrożeń, ale powinieneś znaleźć sposób na komunikowanie się i wymianę informacji, ponieważ tylko w ten sposób ludzie będą mogli zjednoczyć się w społeczeństwie i nadal rozwijać.