469 Shares 5972 views

Rzemiosła z żarówek własnymi rękami

Liczba spalonych w każdym domu przez okres jego istnienia, żarówek, prawdopodobnie nawet niemożliwe do wyliczenia. Wszyscy oni są wyrzucani, z reguły "do nikąd". Okazuje się, że mogą znaleźć użyteczną aplikację – robiąc ciekawe rzemiosła żarówek. Oczywiście, oprócz nich dla oryginalnych rzeczy, będą potrzebować innych materiałów, ale znalezienie ich będzie łatwe, wiele z nich jest dostępnych w każdym domu.

Balony żarówek: przygotowujemy materiały i narzędzia

Balony – rzemiosło wykonane z żarówek, z którymi można urządzić pokój dziecięcy lub inny pokój wyjątkowo. Do ich produkcji nie potrzeba nic specjalnego, a sam proces nie zajmie wiele czasu ani energii. Aby rozpocząć pracę, oczywiście jest to konieczne przy przygotowywaniu wszystkiego, co jest potrzebne na przyszłość balonu.

W tym celu potrzebny jest klej, pędzel, kolorowy papier do pakowania, nożyczki, przędza lub szpagat, farby akrylowe, wstążka o szerokości około 1 cm, szelki, wykałaczki, brokat, kilka małych plastikowych zwierząt i żarówkę. Dla wygody pracy konieczne jest posiadanie w pobliżu butelek szklanych o szerokich szyjach, gdzie w okresie suszenia będzie można zainstalować rzemiosła wykonane z żarówek. Należy zauważyć, że liczba żarówek, pokrywek z butelek i zwierząt powinna odpowiadać oczekiwanej liczbie gotowych balonów.

Następnie należy wyciąć z opakowania 4 owale z ostrymi końcówkami tego samego koloru, a drugą. Długość tych części powinna odpowiadać wysokości żarówki. Jak to zrobić, możesz zobaczyć na obrazku poniżej.

Balon z żarówki: jak zrobić?

Mając wszystko, czego potrzebujesz, możesz przejść bezpośrednio do procesu rzemiosła wykonanego z żarówek. Rękami za pomocą pędzla należy zakryć całą powierzchnię szkła klejem. Następnie zamocuj na żarówce 4 sztuki papieru opakowaniowego tego samego koloru w taki sposób, aby uzyskać między nimi takie same odległości, które w następnym kroku będą musiały być pokryte pustymi kolorami, nie zapominając o klejeniu krawędzi już ustalonych taśm z klejem, ponieważ szczegóły o innym kolorze powinny lekko zasłaniać poprzednie. Po tych czynnościach żarówkę należy zamontować w słoiku o szerokim karku i poczekać na całkowite wyschnięcie.

W międzyczasie można przygotować kosz na przyszłość ze starej żarówki. Aby to zrobić, zdejmij pokrywę z plastikowej butelki i użyj włazu na ścianach, aby utworzyć 4 otwory. Ważne jest, aby były one w tej samej odległości od siebie. Następnie należy kosić oryginalny kosz. Dla wygody pracy w jednym z otworów można przykleić wykałaczkę, a przytrzymując pokrywę, wykonaj kolor.

Montaż balonu

Podczas gdy wszystkie szczegóły dotyczące przyszłej kulki są suszone, konieczne jest przygotowanie dwóch kawałków grubej przędzy lub szpagatu, którego długość jest nieco większa niż dwie wysokości lampy. Każdy z wątków powinien być złożony na pół i cofając się o około 2 cm od góry, związać węzeł. Teraz możesz wrócić do suszonej żarówki. Przy pomocy kleju należy przygotować przygotowane nici. W tym przypadku każdy z nich musi być przymocowany na różnych końcach do przeciwległych stron "kuli".

Pozostałe końce żarówki będą przywiązane do plastikowej osłony, ale trochę później. I najpierw trzeba malować metalową część przyszłego balonu z jasnym akwarelą i poczekać, aż wyschnie, przykryj miejsce złącza papieru farbą z jasną taśmą lub wstążką. Teraz pozostaje tylko umieścić małe dziecko w koszu i zawiesić balon w dowolnym odpowiednim miejscu. Można wykonać kilka takich rzemiosła i umieścić je w różnych częściach pokoju lub w pobliżu. W każdym razie będą zadowolić oczy właścicieli domu i przyciągnąć uwagę swoich gości.

Bumblebee ze starej żarówki

Jeśli jesteś zainteresowany rzemiosłem wykonanym z żarówek, to nie zwracaj uwagi na trzmiel, który zostanie omówiony dalej, po prostu nie możesz. Aby to zrobić, potrzebujesz żółtej farby, stałego czarnego znacznika, szczotki do rysowania, nożyczek, czarnej tektury, kleju, białych szczotek do czyszczenia rur o minimalnej średnicy, a także plastikowych oczu.

Najpierw trzeba malować żarówkę w paskach, naprzemiennie żółtą farbą i czarnym markerem. Powinieneś zacząć od żółtego paska na szybie. I skończyć czarnym markerem, farbując metalową końcówkę żarówki, na której po wyschnięciu farby trzeba przykleić oczy.

Teraz skrzydła. Do ich wytwarzania wziąć dwa kawałki szczotki i zginać je w postaci kropelek, a następnie przymocować do tyłu przyszłego trzmielu. Następnie, aby zakończyć rzemiosło żarówek, klasa główna obejmuje wycinanie z czarnej tektury dwóch wąskich pasków o długości około 2 cali, które muszą być lekko skręcone z jednej strony. Następnie przyklej metalową końcówkę do oczu – będą to anteny. Gotowy trzmiel można powiesić skrzydłami, po prostu zamontować na półce lub wręczać komuś jako pamiątkę.

Nowy Rok rzemiosła

Nie mniej interesujące może być Nowym Roku rzemiosła wykonane z żarówek, które można ozdobić choinkę lub po prostu ściany pokoju, w którym Nowy Rok będzie obchodzony. Jednym z najłatwiejszych do zrobienia produktu jest snowman. Aby to zrobić, musisz mieć pod ręką białą i czarną farbę, klej, guziki, szczotkę do rysowania, a także szalik i kapelusz z pomponem. Dwa ostatnie szczegóły mogą być wykonane samodzielnie lub używane przez lalki.

Ubranie snowman z żarówki

Najpierw należy pokryć powierzchnię szklaną białą farbą. Następnie w pionie należy wkleić serię przycisków, pozostawiając pustą wąską szklankę żarówki, – na niej czarna farba będzie musiała narysować oczy, nos i usta przyszłym snowmanowi.

W ostatnim etapie wykonywania rzemiosła z żarówek trzeba będzie powiązać szalik pomiędzy guzikami i twarzą w dłonie, położyć korek na metalowej końcówce i przykleić klejem. Takie bałwanki mogą zrobić kilka i udekorować je pomieszczeniem, w którym celebruje się celebrowanie.