128 Shares 3973 views

Pisanie na obrazie Vasnetsov „Bayan”. Przestarzałe znaczenie słowa „akordeon”

Wiktor Mihaylovich Vasnetsov, jeden z największych rosyjskich artystów XIX wieku, żył długo i produktywne życie, nauczyłem i entuzjastyczny podziw i nie lubią zimna, graniczące z atakami złośliwych. Był pierwszym rosyjskim malarzy, którzy poświęcili swój talent, Epic bajki gatunek – Nowe, nie od razu widoczne współczesnych. Następnie zostanie on nazywany „true bogatyrom rosyjski obraz”.

Jednym z ostatnich dzieł artysty

Zapewne wielu musiał pisać w latach szkolnych piszących na obrazie Vasnetsov „Bayan”. Wszyscy wiemy, i kocham ją. Jest to jeden z późniejszych prac artysty, tworzony na podstawie liczby zabytków starej literatury rosyjskiej, w szczególności „Lay”. Prace nad nim, autor ukończył w roku 1910, ale wiemy, że idea tworzenia obraz pojawił się w Vasnetsov jeszcze trzydzieści lat przed upływem tego terminu, jednak, aby zrealizować nasze plany, nie mógł.

Kiedy praca została zakończona, obraz przedstawiony opinii publicznej. Opinie były podzielone. Nie wszyscy byli w stanie od razu zrozumieć i docenić głębię produktu. Nawet koneserem sztuki, jak Nesterov, krytykowane. Przepowiedział rychły spadek pracy autora. Druga część inteligencji, kierowany przez Bryusov zadowoleniem obraz. Znany krytyk czasu na S. opublikował esej na cały entuzjastyczny malowanie Vasnetsov „Bayan”.

Kto to jest

Bayan ─ niewidomy piosenkarz, który prowadzi psaltery brzmi poetycką opowieść o dawnych czasach. Jego śpiew ─ nie jest wciągająca akcja, a rodzajem werbalnej kronice, ustanowione na podstawie muzycznego. Ale akordeon nie tylko opowiada o przeszłości. W swoich piosenkach położył ukryte przepowiedni o tym, co nas czeka. Bayan ─ jest również wyznacznikiem przyszłości, prorok, lub jak mówią w dawnych czasach „Veshchunov”. Był czczony i bał się jak każdy, kto komunikuje się z sił nieziemskich. I był wyraźnie w zgodzie z nimi, inaczej jak to wiedza tajemna?

Obraz Vasnetsov „Bayan” charakter narodowy jest przedchrześcijańskich pogański Rosja. Śpiewa swoje piosenki, odwołując się do starych rosyjskich bogów, prosząc o pomoc i wstawiennictwo. To nie jest modlitwa, lecz spisek czarownik-mag. Twarde i niebezpieczne życie pośród niezliczonych hord stepowych nomadów, spojrzał na Rosji z ich chciwe oczy. Jedna nadzieja ─ Książę z orszakiem. To dzięki ich piosenek w akordeon obrońcy z urzędu i jego wiernych towarzyszy.

Vasnetsov "Bayan". opis

Praca ta zasługuje na uwagę. Obraz Vasnetsov „Bayan” majestatyczny i monumentalne. Wielki projekt spełnia skalę wydajności. To nie tylko rozmiar płótna, ale w decyzji kompozytorskiej iw kolorze. Urzeka i fascynuje.

Krajobraz, przeciwko którym Vasnetsov stawia znaków ucieleśnieniem zbiorowy wizerunek Rosji, z jej rozległych. W centralnej części obrazu, wzgórze jest postrzegana jako rzeźbiarskiej cokole na rysunku umieszczonym na nim.

Każdy, kto zada sobie trud, aby napisać esej na obrazie Vasnetsov „Bayan”, przede wszystkim przystanki w siwego starca postać, inspirowane przez nadawanie dźwięków harfy. Palce jednej strony dotyka strun, a drugi do zwymiotować. Gest podkreśla ogrom wydarzeń opisanych.

Wyrazem ciągłości pokoleń w obrazie

Półkola żołnierze słuchać jego śpiewu. Ich twarze zadumany, pełną świadomość świętości chwili. W kręgu wojowników stoi majestatyczna postać księcia, dumnie wpatrując się w dal. W obrazie wyraził ciągłość pokoleń obrońców ojczyzny. Przed nami pojawiają się i starca i młodych wojowników i chłopiec, starannie słuchając śpiewu. Bieganie po niebie chmury dać obraz poczucie napięcia i utajonego dramatu.

Pagan okres historii Rosji dedykowany jest do więcej niż jednej pracy naukowej. Malarstwo Vasnetsov „Bayan” jest możliwe, aby ocenić, jak duże zainteresowanie opinii publicznej w tej sprawie. Wyjaśnia chęć zajrzeć do źródeł naszej tożsamości narodowej. Bez tego nie da się zrozumieć prawa rozwoju kultury.