235 Shares 6923 views

Skrobia ziemniaczana: korzyści lub szkody?

Skrobia jest sypki proszek (biały lub żółtawy), który jest otrzymywany z ziemniaka. Należy do złożonych węglowodanów obecnych w wielu owocach i warzywach, zbożach i roślinach strączkowych. W żołądku, związek tytułowy jest przekształcany do glukozy, która jest źródłem energii. Ponadto, skrobia ziemniaczana jest często działa jak klej. Dlatego jest niezbędne w przygotowaniu różnych sosów, galaretek i sosów. Produkt ten jest również stosowany do pieczenia. W szczególności, może częściowo zastąpić mąkę. On daje produkt testu kruchości.

Skrobia ziemniaczana: Korzyści

Przede wszystkim warto zauważyć, że ten produkt obniża poziom cholesterolu. Tak, to ma właściwości antymiażdżycowo. Ponadto, skrobia ziemniaczana zawiera wiele potasu. Ten mikroelement jest niezbędny dla tych, którzy zmagają się z chorobami nerek. Ponadto skrobia promuje wydalanie nadmiaru płynu.

Tradycyjna medycyna uważa skrobi dobrego agenta przeciwwrzodowe. Rzeczywiście, właściwości przeciwzapalne i które otaczają. Po wielu badaniach wykazano, iż opisywany produkt może aktywować syntezę witaminy B2 (ryboflawiny). Tytułowej substancji jest to konieczne do normalizacji metabolizmu i dobrego trawienia.

Skrobia ziemniaczana: szkoda

Jako szkodliwe rafinacji skrobie pochodzące z procesów przemysłowych (w odniesieniu do zwykle biały proszek). W procesie trawienia podniesienie się poziomu insuliny, co z kolei prowadzi do miażdżycy tętnic, różnych zaburzeń hormonalnych i chorób z gałki ocznej. Ale należy pamiętać, że uszkodzenia skrobi wpłynie tylko wysoką zawartość tego proszku w produktach poddanych obróbce cieplnej. Czasami to nawet przyczynia się do rozwoju raka. Po obróbce w wysokiej temperaturze skrobi tworzy substancji trujących. To musi być zapamiętany miłośników chipsy i frytki.

skrobia modyfikowana

Kompozycja według dowolnego produktu, możliwe jest znalezienie ugrupowanie o „skrobia modyfikowana”. Jeśli mówimy o zwykłej skrobi, znane jest wszystkim, ale to, co się rozumie przez niejasne specyfikacji „zmodyfikowany”? Ten suplement diety jest szkodliwe Jak? Gdzie kupić skrobię, która jest bezpieczna dla zdrowia?

Skrobia modyfikowana w wyniku szeregu zmian nabywa zdolność zatrzymywania wilgoci. I to jest to, co pozwala uzyskać produktowi wymaganej konsystencji i poprawia właściwości skrobi jako zagęszczacz. W tym samym czasie, modyfikacja produktu nie wpływa na jego struktury genetycznej. W chwili obecnej Rosja nakłada się około dwa tuziny rodzajów skrobi modyfikowanych. Są one oddzielone od sposobu przygotowania: bielona, obrabiany termicznie itd utleniony Jednak warto zauważyć, że zgodnie z obserwacjami moskiewskich lekarzy, dzieci aktywnie korzystać z produktów z dodatkiem skrobi modyfikowanej, zwiększa zagrożenie chorobami trzustki.