219 Shares 1544 views

Mięso w piecu z warzywami

Każda gospodyni często przygotowywała się do przyjazdu gości, a na rodzinny obiad lub kolację, mięso lub kurczak. Jednocześnie wiele z nich korzysta z tej sytuacji: pierwszego dnia jest to pełnowartościowe danie, a jutro mięso i warzywa mogą być używane do kanapek.

Porozmawiajmy o tym, jak smażyć mięso w piecu z warzywami prawidłowo. Najbardziej doświadczeni i doświadczeni kochankowie dzielili się z nami swoimi tajemnicami.

Jeśli zdecydujesz się ugotować wieprzowinę, warto pocierać ją solą, czarnym pieprzem, tymiankiem i majerankiem. Te przyprawy doskonale łączą się z mięsem i są częścią prawie wszystkich zestawów przypraw. Wielu ekspertów twierdzi, że jest to podstawowa, podstawowa mieszanina. Oznacza to, że nie ma innych przypraw, ale ponieważ postanowiłaś ugotować mięso, to te przyprawy muszą być dostarczone. Ponadto możesz dodać tę mieszaninę do swoich potrzeb. Nigdy nie będzie zbędnym sokiem z cytryny, jeśli użyjesz pomarańczy, a następnie przyklej się. Do mięsa można dodawać starty imbir, sos sojowy, ocet balsamiczny. Jeśli mięso nie jest zbyt tłuste, a następnie, trawienie, można dodać kilka łyżek oleju roślinnego. Przy wszystkich przyprawach mięso powinno stać w lodówce przez co najmniej kilka godzin, ale lepiej – noc. Kurczak nie jest marynowany tak długo, to trwa tylko kilka godzin.

Z tym, co można piec mięsa? Zawsze wariantem wygranej będzie wybór czosnku, cebuli, marchwi, grzybów, jabłek. Można użyć śliwek, suszonych moreli, imbiru, cytryny, pomarańczy (ponownie – jeśli jest niesłodzony). Jabłka mogą być bardziej kwaśne, posypując sokiem cytrynowym lub octem jabłkowym. Najlepiej je pokroić w plasterki, marchewkę – talerze, cebulę – pierścienie lub semirunki. Grzyby nie mogą być cięte, jeśli są małe. Wyciąć duże grzyby, więc będą lepiej zadbane i wyglądają estetycznie. Wytnij warzywa i owoce pieprz, sól, posypać się olejem roślinnym. Ogólnie należy dodać trochę oleju, nawet jeśli pieczesz mięso w piecu z warzywami w folii lub w rękawie do wypieku. Często takie potrawy są dodawane do ziemniaków. Powinien być pocięty na talerze lub pręty nie grubsze niż dwa centymetry. Małe młode ziemniaki można wyciąć i ćwiartować.

U dołu naczynia do pieczenia włożyć mięso lub kurczak. Temperatura w piecu powinna wynosić około 250 stopni. Czas gotowania jest obliczany na podstawie wagi mięsa. Formuła jest prosta: za kilogram – jedną godzinę. W przypadku wieprzowiny lepiej jest używać więcej czasu, zwłaszcza jeśli w pieczonym kawałku są kości. Jeśli gotujesz mały kurczak z ziemniakami, natychmiast umieść warzywa w formie, jeśli nie ma ziemniaków – można je położyć 20 minut po tym, jak kurczak zacznie gotować. Warzywa powinny być mieszane kilka razy, tak że są one równomiernie pieczone, a nie spalone. Jeśli gotujesz mięso w piecu z pomidorami, to te warzywa powinny być dodane pół godziny, zanim całe naczynie będzie gotowe.

Przejdź bezpośrednio do określonej receptury. Załóżmy, że musisz gotować obiad – mięso w piecu z warzywami – dla rodziny trzech. Weź 600 g wieprzowiny, 2 opakowania mrożonych warzyw (doskonale nadaje się do takich potraw), 2-3 cebulki, kilka ząbków czosnku, soli i przypraw do smaku.

Tak, gotowanie. Wytnij mięso w małe kawałki o grubości 1 cm, zdejmij. Ostrość cebulę. Czosnek, też, sieknij, a nawet przejdź przez garlic. Włożyć mięso z powrotem do miski, dodać ulubione przyprawy, cebula i czosnek, posmarować solą, wymieszać i pozostawić do marynowania.

Po upływie co najmniej kilku godzin (jak wspomniano powyżej) umieść mięso na blasze do pieczenia lub w naczyniu do wypieku (dno powinno być naoliwione). Około równomiernie rozprowadza warzywa (nie trzeba ich rozmrażać przed gotowaniem). Posypać się solą i piec w rozgrzanym piecu. Mięso w piecu z warzywami będzie gotowe za około godzinę.

Życzymy sukcesu w opanowaniu nowych kulinarnych szczytów i, oczywiście, przyjemnego apetytu!