129 Shares 7735 views

place zabaw Zakres: GOST, opis, rodzaje, ceny

Zakres zabaw – nudne pytanie, jak się wydaje, mogą być zainteresowani tylko urzędnicy lub rodzice, którzy są zbyt dbają o bezpieczeństwo swoich dzieci. W rzeczywistości, ten problem jest bardzo ważne, szczególnie w dzisiejszej trudnej rzeczywistości, gdy sami rodzice często muszą rozwiązać problem rozliczania grę sportową lub obszar rozwijający dla ich potomstwa. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co pokrywa zabaw, jakie są zalety i wady danego typu.

Jak na ironię, państwo reguluje i kontroluje problem. Orientacja na opracowanych i zatwierdzonych standardów – jest to fundamentalny punkt ze względu na ich kompilacja pracował profil ekspertów, którzy przeprowadzili specjalne badania i obliczenia, w jaki sposób chronić nasze dzieci podczas aktywnej zabawy. Ponadto, brak koordynacji z biurokratycznych norm i wymagań stojących przed demontażem miejscu, jeśli jest on zainstalowany na terenie gminy nie przestrzega zasad, a to samo w sobie jest kosztowne i nieprzyjemne zadanie.

Znaczenie tego problemu jest oczywiste

Psychologowie i nauczyciele już dawno udowodnił, że dziecko rozwija się w miarę możliwości w harmonii, gdy nie jest ograniczony. Ten niuans jest szczególnie prawdziwe w świecie wiedzy. Niestety, współczesne społeczeństwo błędnie kilka tzw miarą miłości rodzicielskiej, pokazując swoje przywiązanie do dzieci poprzez różne prezenty i gadżety. Dzieci same, z wyjątkiem opieki rodzicielskiej i bezpośredniej komunikacji z mamą i tatą, trzeba stworzyć warunki do aktywności fizycznej i społecznej.

Najodpowiedniejszym miejscem do pierwszej realizacji jest, oczywiście, plac zabaw dla dzieci. Jest mnóstwo można igraszki i przetestować swoje umiejętności komunikacyjne. Jednak rodzice często tak uważnie pilnować bezpieczeństwa swojego dziecka, które odebrać mu nie tylko wspinać się specjalnie przystosowane do tego miejsca, ale nawet po prostu poruszać się swobodnie. Ta nadopiekuńczość nie zawsze jest uzasadnione – obszar do zabawy dla dzieci, przystosowanych do najbardziej niespokojnych shustriki. Montaż i uruchomienie urządzeń (sporty i gry) – to procesy są kontrolowane i monitorowane przez władze publiczne, które są prowadzone przez zatwierdzone przepisami. Regulują one, między innymi, nie tylko jakość wszystkiego, co dzieci twist, rogal, na których jeżdżą i wspinać, ale również obejmować place zabaw dla dzieci.

Pustyni pod oknem

W tym artykule rozważymy najpopularniejsze powłok, które są wykorzystywane na placach zabaw dla dzieci. Wśród nich będzie jak bardzo znajomo wyglądające i udowodnił w ciągu lat pracy, a najpóźniej w nowoczesnych wersjach.

Jeszcze kilka lat temu we wszystkich sądach byłego Związku Radzieckiego, aby utworzyć warstwę powłoki stosując amortyzację zabaw piasku.

Trudno znaleźć kogoś, kto by nie przyniósł do domu luźne mineralna jest nie tylko w kieszeniach i buty, ale również w obszarach bardziej zaciszne. Należy zauważyć, że na piasku były tylko mama, która musiała umyć rebyatnyu i mieszkanie tych wydm.

Jakie są wady i zalety piasku podobnego materiału, który jest stosowany jako powłoka placach zabaw dla dzieci? Cena – to jest jego główną zaletą. Dodatkowo, piasek jest bardzo tani, trwały i niedrogi materiał, radzi sobie ze swoim głównym celu – pochłania siłę uderzenia upadków na czas, zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo wystąpienia poważnych urazów i stłuczeń. A teraz minusy:

 • łatwo wypchnięty z pola gry;
 • luźny, istnieje możliwość kontaktu z oczami i innych „nieodpowiednie” dla tego miejsca;
 • w piasku doskonale ukryć rozbite szkło, kamienie, gruz i inne „prezenty”;
 • po deszczu piasek pochłania dość szybko do samych wodzie, ale proces ten nie jest jeszcze wystarczająco sprawne i prawdopodobieństwo, że w grząski czasie, gdy dzieci będą bawić się w błocie – bardzo wysoki.

Trawa jest zielona?

Standard pozwala także na pokrycie zabaw wykonane z zielenią naturalnego i sztucznego. Może to być trawa, zasiane i pielęgnować w tradycyjny sposób, ale można użyć trawniki hodowane w specjalnych szkółkach, takich jak te, które rozłożone na boiskach i innych obiektów sportowych.

plusy:

 • naturalność i przyjazność dla środowiska;
 • dobrą amortyzację;
 • atrakcyjny wygląd.

Wady:

 • Trawa wymaga stałej opieki (starannego podlewania, koszenie, zamiatanie liści i gruzu podsevanie zużyte lub spalonych obszarów);
 • wysoki koszt;
 • trawa – powłoka bardzo delikatne, naturalne trawa musi być połączone z innymi materiałami, które zostaną ułożone na terenach instalacji huśtawkami, zjeżdżalniami i sprzętu sportowego.

Bardziej trwałe i praktyczne, aby być sztuczna murawa. Wysokość, gęstość i kolor stosu można zamówić według własnego uznania. Warto zauważyć, że niektóre rodzaje traw leżeć na specjalnym podłożu z piasku lub drobnych okruchów gumy, który jest ważny do rozważenia, ponieważ zwiększa koszt usług. Trawniki placów zabaw na średnio będzie kosztować 20-30 euro za metr kwadratowy surowców, dodatkowo trzeba dodać koszt pakowania, specjalnych klejów i akcesoriów.

„Elementary” podłogowe

W tej sekcji, nie mówimy o prostych rzeczach, oraz na odrębnej podgatunków podłóg, takich jak dachówki tartanu. Ten high-tech, solidna i wytrzymała gumowa powłoka na placach zabaw dla dzieci. Ten materiał jest bardzo różne ceny (od 950 rubli za metr kwadratowy). Składa się ona z żywicy poliuretanowej z dodatkiem kruszonki gumowej w mieszaninie, mogą być włączone inne dodatki, które stanowią koszt powlekania.

Płytki mogą różnić się pod względem kształtu, grubości i kolorze. Pigment jest często znaczny koszt: tylko jeden kilogram barwnika jest wyższa niż 100 $, a jeśli klient chce jasne i kolorowe podłogi dla Twojego dziecka, będzie musiał bulić.

nowoczesna rzeczywistość

Ostatnio najbardziej popularne jest tzw powłoka gumowa. Może to być:

 • Ściółka – guma okruchy z drobnej frakcji, jest to dość kosztowne (od 1600 rubli za metr kwadratowy), ale klient otrzymuje trwałe wykończenie, które będą trwać przez wiele lat, bezobsługowe i naprawdę pomaga chronić dzieci.
 • Podłogi roll – jest to drugi najdroższy materiał do układania fundamentów placami zabaw dla dzieci. Jej żywotność średnio około 7 lat, cena zależy od grubości i liczby warstw w powłoce. może to być dwa lub trzy-warstwowej, a struktura „kanapkowa” ma grubość od 2 mm do 5 cm.
 • I ostatnia opcja jest powłoka gumowa wypełniacz na placach zabaw dla dzieci. to jest bardzo znaczące ceny (od 1600 do 2500 rubli za metr kwadratowy). można zapisać za pomocą mniejszej liczby kolorów, dodatkowo zagęszczony podłogi należy zrobić na boisku sportowym, w tych samych dzieci zazwyczaj stosują bardziej subtelne, ale również jego obsługa kontroli pod kątem amortyzacji bardzo ostrożnie.

Sprawdź w dokumentacji

Pełną listę normatywnych aktów prawnych regulujących to, co powinno być miejsce do rekreacji dla dzieci, składa się z prawie dziesięć punktów. Jednakże istnieją dwa główne, wskazują one bezpośrednio na potrzeby wyjaśniania tego, co powinno być brane pod uwagę, gdy pokrywa jest umieszczona zabaw. GOST P 52169-2012 zawiera wykaz materiałów, ich grubości i wielkości cząstek dopuszczalnych klocków z miejsca docelowego. Oprócz piasku może być żwiru lub kory frytki. Inni goście – P EH 1177 pożyczył w UE i reguluje jakość powłoki gumowej na placach zabaw i boisk sportowych.