573 Shares 4549 views

promieniowania widzialnego

Może słyszał o specjalnych fal elektromagnetycznych postrzegane przez ludzkie oko zajmuje pewną część widma i o długości fali 380 nm (fiolet) do 780 nm (na czerwono). To promieniowanie widzialne. Właściwości zwykle jest pokazane w teraherców, możemy dowiedzieć się poprzez pomiar charakterystyki częstotliwościowej takich fal (mamy lukę w 400-790 THz). Promieniowanie widzialne jest również nazywany światła widzialnego. Mówiąc prościej, jest to światło, do którego jesteśmy tak przyzwyczajeni do i fizyczna strona, która nawet nie myśleć. Najbardziej czułym wskaźnikiem oczu na 555 nm (co zielonej części widma 540 THz).

Ciekawostka: w widmie nie zawiera niektórych kolorów postrzeganych przez nas. Na przykład, nie ma różowy kolor (i odcienie). Jest on utworzony podczas mieszania innych kolorów.

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego wygląda niebo jest niebieskie? To proste części widma o małej długości fali jest rozpraszane przez powietrze ponad długości odpowiadającej czerwonej części widma. Ze względu na to niebo jest niebieskie, zwłaszcza na południu. Promieniowanie widzialne wchodzi tzw „okno optyczne”. Ten region widma atmosfera ziemska nie wchłonąć.

Niektóre zwierzęta widzą światło, niedostępne dla ludzkiego wzroku (to po prostu nie jest w zakresie widzialnym kontaktu). Wiele owadów (np pszczoły) postrzegają zakresie ultrafioletu, są więc szybko znaleźć nektar z kwiatów. Promieniowanie ultrafioletowe jest w stanie zobaczyć i ptaki. U niektórych gatunków ptaków, nawet etykiet, które są widoczne tylko w postaci promieniowania, w którym to samiec i samica dokładnie określić siebie.

Okaże użycie światła widzialnego i u ludzi. Najbardziej powszechna forma – ciepło w oparciu o ruch atomów im większa organizm jest ogrzewany szybciej ruch węgla, które emitują światło przy kolizji. Wszystkie znane nam źródła światła – słońce, światło żarowe, światło świecy (flame) – są źródła termalne światła widzialnego.

Poniższy przykład – elektroluminescencji. Tutaj energii, co powoduje emisję światła atomy uzyskiwane ze źródeł nietermiczne. Podczas wyładowania elektryczne w dziedzinie gazu odnotowano pewną energię kinetyczną, elektrony uderzają w atomy (termin „Collide”), a energię atomów wzbudzonych możemy obserwować już w formie luminescencji (elektroluminescencyjne).

Elektroluminescencja jest obecnie wykorzystywane do reklam podświetlanych znaków. Nawiasem mówiąc, zorzy polarnej odnosi się również do wyglądu elektroluminescencyjne: naładowanych cząstek emitowanych przez Słońce, są przyciągane przez pole magnetyczne naszej planety, jesteśmy podekscytowani jego biegunów, a światło. Ale kineskopy w żarowej telewizja należytym Katodoluminescencja: Błyszcząca tutaj powoduje bombardowanie elektronami.

Chemiluminescencja – kolejny przykład światła widzialnego. Oto wynik blask staje się energia uwalniana w reakcjach chemicznych. Temperatura źródła światła jest temperatura medium, w którym się znajduje. Przykładem może służyć również jako Firefly z małą świecącą zieloną „latarkę”. Lekkie i innych organizmów: niektóre ryby, bakterie i owady. Czasami można zobaczyć blask gnijących drzew.

Niektóre ciała zaczynają świecić po wystawieniu na działanie światła: pochłaniający energię, mają się stać źródłem światła. To – właściwości fotoluminescencji, które są powszechnie stosowane w farbach, odzież, znaków drogowych itd.

Składniki barwa światła widzialnego jest stosowany w praktyce psychologii: Zielony jest znany, aby uspokoić czerwony – pobudza, fioletowy, czarny i niebieski – wręcz przeciwnie, zahamować, a nawet uciskanych, a także z braku koloru białego u ludzi i depresji występują. Promieniowanie widzialne jest stosowana w leczeniu (terapii kolorami), na przykład żółty lekki stosuje się w leczeniu niektórych chorób oczu. Czerwone światło wyleczyć niektórych chorób i patologii gruczołów płciowych: infantylizm, bezpłodność, zaburzenia miesiączkowania u kobiet wystarczających ilości nasienia u mężczyzn anaphrodisia. Niebieskie światło eliminuje swędzenie, traktować wysiękowe skazy i różnych rodzajów krwawień.