768 Shares 7725 views

Jak ustawić czas zapłonu

Przed przystąpieniem do takiej operacji, jak narażenia zapłon, trzeba zapoznać się z niektórymi definicjami. Na przykład, taktowanie zapłonu. Wiadomym jest, że w momencie, kiedy tłok przechodzi z suwu sprężania, wał korbowy powoduje półobrót, jest obrócony o 180 stopni. Dotyczy to nie tylko suwu sprężania, podczas gdy wszyscy inni a więc pełny cykl pracy silnika czterosuwowego robi dwa obroty lub 720 stopni.

Istnieje coś takiego jak liczby oktanowej benzyny. Nie będziemy wchodzić w szczegóły, jak to jest mierzone, ważne jest to, że jest inaczej. Teraz, benzyna z różną prędkością zapłonu oktanowa jest zupełnie inna. Jeżeli kąt wyprzedzenia zapłonu jest ustawiony dokładnie kiedy tłok znajduje się w GMP, zapłon następuje w momencie, gdy idzie w dół pod wpływem bezwładności koła zamachowego.

Aby temu zapobiec, a wybuch mieszaniny nastąpiło dokładnie w górnym martwym punkcie, regulacja zapłonu jest ustawiony. Na przykład, jeżeli Łada 2106 tłok osiągnie GMP 4-5 mm, wał korbowy w górę do pełnego 180 zabraknie 10 stopni. Jeżeli pierwsze wycięcie do wielkości 2-3 mm, następnie drugie zredukowane do 5 stopni. Jest to najbardziej typowych kątów, które są stosowane przy użyciu AI-80 i AI-92, odpowiednio.

Teraz bezpośrednio na wykazując zapłon. Rozważmy następujący sposób, jako przykład systemu bezdotykowy, w celu uniknięcia problemów z przerwą w styków. Najpierw trzeba określić suwu sprężania na pierwszym cylindrze. Odbywa się to za pomocą polar, który zamyka otwór świecy zapłonowej w głowicy, a następnie powoli obracać wał korbowy za zapadkowy. Jeśli kompresja cylindra jest dobra, polar powinny latać na początku cyklu.

Co do zasady, koło pasowe wału korbowego na przedniej okładce ma etykietę. To zapłonu. Odpowiadają one powyższych kątów, a także TDC Z kolei w kierunku obrotu. Według najnowszych etykiety jest zwykle narażony zapłon na AI-95 i AI-98, więc używanie tego znaku jest dość rzadkie.

Po włożeniu wału korbowego w położenie wyrównane oznakowaniami rozdzielacza zapłonu w różnych marek i modeli, są różne, a zegar jest umieszczona w gnieździe, a następnie stała.

Ale muszę powiedzieć, że początkowo wystawiony zapłonu nie może być ostateczna.

Bardziej ostrożny regulacja zapłonu odbywa się po włączeniu silnika, rozgrzewka do normalnej temperatury roboczej, a po prawidłowej regulacji gaźnika na biegu jałowym. Z tego wpisany w trzecim biegu prędkości 35-40 km / h, potem czwarty włączyć. Po tym powinno nastąpić krótka detonacja, która znika w ciągu pięciu sekund. Jeżeli pozostaje przez długi czas, to jest konieczne obracanie obudowy rozdzielacza w kierunku obrotu walca, lub vice versa, gdy uderzenie nie istnieje.

Podsumowując, należy stwierdzić, że nepravlny kąta wyprzedzenia, zwłaszcza zbyt wcześnie, co prowadzi do poważnych uszkodzeń łączącej grupy pręta tłoka, takie jak na przykład rozluźnienie górny pręt porshpaltsa głowy lub szyi wału korbowego na dole.