82 Shares 3930 views

Historia-tale "The Golden Pot" Hoffman: streszczeniem fabuły, bohaterowie

Jego opowieść ma w każdym narodzie. Oni swobodnie splata fikcję z prawdziwych wydarzeniach historycznych, a są one rodzajem encyklopedii tradycji i cech gospodarstw domowych z różnych krajów. Opowieści ludowe istniały w formie ustnej przez wieki, a opowieści autora zaczęły pojawiać się dopiero wraz z rozwojem druku. Tales niemieckich pisarzy Gessner, Wieland, Goethe, HAUFF Brentano był podatny grunt dla rozwoju romantyzmu w Niemczech. Na przełomie XVIII-XIX głośno zabrzmiało nazwisko braci Grimm, który stworzył niesamowity, magiczny świat w swoich pracach. Ale jeden z najbardziej znanych baśni stać się „Pot of Gold” (Hofmann). Streszczenie tych prac pozwoli na zapoznanie się z niektórymi cechami niemieckiego romantyzmu, wywarł ogromny wpływ na dalszy rozwój sztuki.

Romantyzm: Origins

Niemiecki romantyzm – jeden z najbardziej interesujących i owocnych okresów w sztuce. Wszystko zaczęło się w literaturze, dając impuls do wszystkich innych rodzajów sztuki. Niemcy późno XVIII – na początku XIX wieku nosi pewne podobieństwo do magicznego, poetyckiego kraju. Ale mieszczanin życie, proste i dość prymitywne, pojawił się dość dziwnie, najbardziej podatny grunt dla narodzin duchowości w kierunku kultury. Otworzył drzwi do Ernst Theodor Amadey Gofman. On stworzył postać szalonego kapelmistrza Kreisler stał się zwiastunem nowego bohatera, przytłoczony uczucia tylko w niebywałym stopniu, zanurzone w swoim wewnętrznym świecie niż w prawdziwej. Hofmann własnością i niesamowite dzieło „The Golden Pot”. Jest to jeden ze szczytów literatury niemieckiej i prawdziwej encyklopedii romantyzmu.

Historia powstania

Tale „The Golden Pot” został napisany przez Hoffmanna w 1814 roku w Dreźnie. Za oknem, pęknięcie skorupy i Gwizd pociski armii Napoleona i tabela pisarz urodził się wspaniały świat pełen cudów i znaków magicznych. Hoffman właśnie przeżył porażenie prądem, gdy jego ukochana rodzice Yuliyu Marka wydał bogatego kupca. Pisarz po raz kolejny do czynienia z wulgarnymi Filistynów racjonalizm. Idealny świat, w którym istnieje harmonia wszystkich rzeczy – to, co pragnął E. Hoffman. „Złoty garnek” jest próbą wymyślić świat i żyć w nim przynajmniej w wyobraźni.

współrzędne geograficzne

Zaskakującym aspektem „Golden pot” jest to, że tło dla tej wspaniałej opowieści skopiowany z prawdziwego miasta. Bohaterowie iść na Castle Street, przechodząc kąpiele Linkova. Przechodzą przez Czarną Bramą i jeziora. Cuda się zdarzają na większość z tych świąt narodowych w dniu Wniebowstąpienia. Bohaterowie jeździć na łodzi, panie Osters wizytę do swojego przyjaciela Veronica. Rejestrator Geerbrand opowiada fantastyczną historię o miłości Lily i fosforu, picia stempla na imprezie w konrektora Paulmana i nikt nawet brew nie prowadzi. Hoffman tak ściśle spleciona z fikcyjnego świata realnego, że granica między nimi jest prawie całkowicie wymazane.

"The Golden Pot" (Hofmann). Opis: Początek niesamowite przygody

W święto Wniebowzięcia około godziny trzeciej po południu student Anselm szybko zamiatanie chodnika. Po przejściu przez Czarną Bramą, on przypadkowo puka kosz jabłek i przedsiębiorców, aby w jakiś sposób zadośćuczynić, daje jej swoje ostatnie pieniądze. Staruszka jednak nie jest zadowolony z odszkodowania, Anselm leje strumień przekleństw i klątw, od którego odbiera tylko to, co mu grozi być pod szkłem. Przygnębiony młody człowiek wyrusza wędrować bez celu po mieście, gdy nagle usłyszał lekki szelest bzu. Zaglądając przez listowie, Anselm myślał, że widział trzy wspaniałe złote węże wijące się w oddziałach i coś szeptał tajemniczo. Jeden z węży bliżej jego elegancki głowa i patrzy uważnie w oczy. Anzelm dochodzi do dzikiej rozkoszy i zaczyna rozmawiać z nimi, niż ponieść Zdezorientowana spojrzenia przechodniów. Rozmowa zostanie przerwana magnetofon i konrektor Paulman Geerbrand z córkami. Widząc, że Anzelm niewiele z niego, decydują, że jest szalony na niewiarygodnej biedy i nieszczęścia. Oferują one młodemu człowiekowi przyjść do konrektoru wieczorem. W tym recepcji nieszczęsny student otrzymuje ofertę od archiwisty Lindgorsta zrobić, aby mu służyć jako kaligraf. Zdając sobie sprawę, że bez względu na to, czego lepiej nie liczyć którą Anzelm przyjmuje ofertę.

W tym początkowym odcinku jest główny konflikt między szukając cuda duszy (Anselm), i przyziemne, niespokojnym życiu świadomości ( „znaków Dresden”), który stanowi podstawę historii dramatu „The Golden Pot” (Hofmann). Podsumowanie dalsze przygody Anselm następująco.

magia dom

Cuda zaczęły tak szybko jak Anselm przyszedł do domu archiwisty. Kołatka nagle w twarz starej kobiety, kosz, który okazał się młody człowiek. wezwanie koronki zbielały węża, i znowu Anselm usłyszał prorocze słowa staruszki. Przerażony chłopiec uciekł z obcym domu, a nie ilość perswazji nie pomogło przekonać go, aby ponownie odwiedzić to miejsce. Aby nawiązać kontakt między archiwisty i Anzelma, Geerbrand sekretarz zaprosił ich oboje do kawiarni, gdzie powiedziano mityczną opowieść o miłości Lily i fosforu. Okazało się, że to Lindgorstu Lily prapraprababushkoy rachunków, aw jego żyłach płynie krew królewską. Ponadto powiedział, że złoty wąż, przechwytywanie młodego człowieka – jego córkę. To w końcu przekonany, Anzelm, że trzeba spróbować szczęścia ponownie w domu archiwisty.

Wizyta fortuną

Córka rejestrator Geerbranda, wyobrażając sobie, że Anselm może być sąd doradcą, przekonał się, że była zakochana i określono go poślubić. Aby mieć pewność, że udał się do wróżki, która powiedziała jej, że Anselm skontaktował przez siły zła reprezentowane przez archiwisty, kochał swoją córkę – zielony wąż – i doradca nigdy nie będzie. W celu pocieszyć nieszczęsną dziewczynę, czarodziejka obiecał jej pomóc poprzez magiczne lustro, przez które Veronica by zaczarować do niego Anzelma i uratować go od złego starca. W rzeczywistości, między wróżki i archiwisty miałem długi spór, a zatem czarownica chciał rozliczyć się ze swoim wrogiem.

magiczny atrament

Lindgorst, z kolei, jest również dostarczany Anselm magicznego artefaktu – dał mu butelkę z tajemniczą czarną masę, którą młody człowiek musiał przepisać litery z książki. Z każdym dniem postacie były coraz wyraźniejsze Anzelma, wkrótce zaczął czuć, że on wie, że to tekst bardzo długo. W jednym z dni był Serpentine – wąż, który Anzelm miał rozbijać. Powiedziała, że jej ojciec pochodzi z plemienia Salamander. Ze swej miłości do zielonego węża, został wydalony z magicznej krainy Atlantydy i jest skazane na pozostanie w ludzkiej postaci, dopóki ktoś nie będzie w stanie usłyszeć śpiew jego trzech córek, i zakochać się w nich. Jako wiano dla nich był obiecanym garnek złota. Na zaręczyny swego lilia rośnie, a ten, który będzie w stanie nauczyć się zrozumieć jego język, otworzy drzwi do Atlantydy dla siebie i Salamander.

Kiedy Serpentine zniknął, dając pożegnanie Anselm piekący buzi, młody człowiek spojrzał na list, który on skopiowany, i zdałem sobie sprawę, że wszystko, co powiedział, że wąż jest zawarty w nich.

szczęśliwe zakończenie

Przez chwilę Veronica efektu magicznego lustra na Anzelma. Zapomniał Serpetinu i zaczął marzyć o Paulmana córki. Przybywszy do domu archiwisty, okazało się, że on już nie postrzegają świat zastanawia się, litery, niedawno czytać je z łatwością ponownie stać się dziwne zawijasów. Upuszczenie na pergaminie z atramentem, młody człowiek był w więzieniu w szklanym słoju jako karę za swoją pomyłkę. Rozglądając się, dostrzegł kilka puszek z młodymi ludźmi. Tylko oni nie zdają sobie sprawy, że są w niewoli, szydząc cierpienia Anzelma.

Nagle rozległ się pomruk z garnka, a chłopiec rozpoznał go jako głos osławionego staruszki. Obiecała go uratować, jeśli ożenił Veronica. Anselm gniewnie odmówili, a wiedźma próbowała uciec, zabierając garnek złota. Ale tutaj tak to zablokowane straszny z Salamander. Między nimi była walka: Lindgorst wygrał z Anselm śpi lustro pisowni, a wiedźma zamieniła się bolesnego buraków.

Wszystkie próby związania nim Veronica Anselm ostatecznie zakończyła się niepowodzeniem, ale straci serce na długo. Konrektor Paulman posadę nadwornego doradcy, wyciągnęła rękę i serce, a ona chętnie wyraził zgodę. Anzelm i serpentyn szczęśliwy obręcz i znaleźć wieczne szczęście w Atlantis.

"The Golden Pot" Hoffman. bohaterowie

Entuzjastyczny uczeń Anzelm nie ma szczęścia w życiu. Nie ma wątpliwości, że Ernst Theodor Amadey Gofman kojarzy się z nim. Młody człowiek jest chętny, aby znaleźć swoje miejsce w hierarchii społecznej, ale natyka się szorstka, pozbawiona wyobraźni światowych mieszczan, czyli obywateli. Jego niespójność jasno pokazuje rzeczywistość na początku tej historii, kiedy wywraca handlowców kosz jabłek. osoby stojące zasilane mocno na nogach na ziemi, wyśmiewali go, a on jest w pełni świadoma jego wyłączone z ich świata. Ale jak tylko dostaje zadanie do Lindgorstu archiwisty, jego życie zaczyna się natychmiast poprawić. W swoim domu, który znajdzie się w magicznej rzeczywistości i zakochuje się w złotym wężem – najmłodsza córka archiwista Serpentine. Teraz sens jego egzystencji staje się pragnienie, aby zdobyć jej miłość i zaufanie. Obraz Serpentine Hoffman wciela idealnego kochanka – nieuchwytny, nieuchwytny i niewiarygodnie piękne.

Czarodziejskiego Świata przeciwieństwie Salamander "Dresden" znaków: konrektor Paulman, Veronica, rejestrator Geerbrand. Są one całkowicie pozbawiony zdolności do obserwowania cuda, wiara wiara w nich przejaw choroby psychicznej. Tylko Veronica kochać Anzelma, czasami odsłania on fantastycznym świecie. Ale traci tę wrażliwość, gdy tylko pojawia się na horyzoncie doradcy sądu z wnioskiem małżeństwa.

Cechy gatunku

„Opowieść o nowych czasów” – to nazwa on poprzedzony jego Hoffmann historię „The Golden Pot”. Analiza cech prac prowadzonych przez kilku badaniach, komplikuje precyzyjną definicję gatunku, w którym jest napisane kronikę historia może być przypisane do jego historii, mnóstwo magii – bajki, małe kwoty – do powieści. Rzeczywista Drezna z jego dominacji filisterstwa i pragmatyzmu i fantastycznym kraju Atlantis, gdzie wejście jest dostępna tylko dla osób z czułością ostrego istnieją równolegle. Zatem Hoffmann twierdzi dvoemiriya zasadę. Formy rozmycie i dwoistość w ogóle charakteryzowały dzieł romantycznych. Czerpiąc inspirację z przeszłości, romans spieszyć spragniony spojrzeć w przyszłość, mając nadzieję na znalezienie się w tej unii najlepszym z możliwych światów.

Hofmann w Rosji

Pierwsze tłumaczenie z niemieckiego Opowieści Hoffmanna „Złoty garnek” w Rosji wszedł w 20-tych XIX wieku i od razu przyciągnęła uwagę całego myślenia inteligencji. Pisał, że niemiecki prozaik sprzeciwia się banalnej codzienności i racjonalnego jasności. Herzen jego pierwszy artykuł poświęcony esej o życiu i twórczości Hoffmanna. Biblioteka A. S. Pushkina miał pełną kolekcję dzieł Hoffmanna. Tłumaczenie z języka niemieckiego na język francuski powstał – w tym czasie tradycję dając pierwszeństwo do języka rosyjskiego. Co dziwne, w Rosji niemiecki pisarz był o wiele bardziej popularny niż w ojczyźnie.

Atlantis – kraj mityczny gdzie realizowany nieosiągalne w rzeczywistości harmonii wszystkiego, co istnieje. To właśnie w takie miejsce wydaje się dostać student Anzelma w opowieści, baśni „The Golden Pot” (Hofmann). Krótka treść swoich przygodach, niestety, nie może dać ani cieszyć najmniejsze zwrotów akcji, ani wszystkie niesamowite cuda, że fantazja Hoffmanna rozrzucone na swojej drodze, nie rafinowane, osobliwe tylko do niemieckiego romantyzmu styl narracji. Ten artykuł jest przeznaczony tylko rozbudzić zainteresowanie pracą wielki muzyk, pisarz, artysta i prawnika.