606 Shares 6803 views

Dlaczego tak ważne jest, aby znać rozmiar ościeżnic

Kto raz do czynienia z budowy lub remontu, doskonale zdaje sobie sprawę z problemu poprawnie określania wielkości na drzwiach. Jeśli jest mniejsza niż standardowych wymiarów skrzydła drzwi z ramką, trzeba kupić nowe drzwi lub przerwać gotowej ściany. Jeśli istnieją, trzeba zrobić drzwi na zamówienie, a to jest znacznie droższe.

Standardowe rozmiary grup wejściowych

Podczas budowy w budowie ścian otworów okien i drzwi są zawsze pod r wybranego rozmiaru ościeżnic, ale zawsze pozostaje możliwość nieznacznie dostosować go do konkretnych wymiarów drzwi chcesz.

Z całej obfitości płyt drzwiowych o różnych rozmiarach i kształtach, są dobrze zdefiniowane standardowe wymiary. Tak więc, większość poradzieckich krajów obrazów produkcji drzwi (Ukraina, Rosja, Białoruś) dostępna wysokość 2 metrów i szerokość – od 60 do 90 centymetrów. Rzadziej reprezentowane węższe wstęgi – od 40 do 60 cm, o wysokości 1,9 m. Grubość również praktycznie Standard – od 1,5 do 4 cm.

Przykład. Budowanie otwarcie 210h100 cm, rozdzielczość ościeżnice zatem nie powinna być mniejsza niż 207h97 i rozmiar skrzydła drzwiowego – 200h90. Opaska z koniecznością zakupu minimalną szerokość 10 cm.

Aby zaimportować panele drzwiowe, produkowane w Europie (Hiszpania, Włochy, Polska, Finlandia) charakteryzuje się szeregiem innych standardów. Na przykład, wysokość drzwi często wynosi 220 cm, a szerokość może zmieniać się o kilka centymetrów w każdym kierunku. Jeśli zdecydujesz się umieścić drzwi zagranicznego producenta, wówczas uwaga: w razie potrzeby, wymienić nich będzie trudno znaleźć odpowiedni rozmiar w ciągu kilku lat.

Niuanse w wyborze drzwi wejściowych

Jeśli wielokondygnacyjne budynki mieszkalne wielkość drzwi wejściowe są wykonane, zazwyczaj standard – 90 cm szerokości, a nie tylko pojedyncze, ale również podwójna konstrukcja prywatne wjazdy – do 1,5 metra. Wielkość ościeżnic powinny być wybierane, biorąc pod uwagę fakt, że będzie przez nich umieścić je w pokoju dużych przedmiotów (meble, AGD). Najczęściej przednie drzwiczki zrobić ze wzmocnioną skrzynię biegów, z ostatnich korzystne są drzwi metalowe.

Wielkość ościeżnicy drzwi wewnętrznych

Wymiary drzwi wewnętrznych jest zwykle podyktowane wielkością pokoi i korytarzy, w których się one znajdują. Jeśli duża pomieszczenie, które może być zainstalowane podwójne drzwiczki (otwarcie 110 cm). W małym drzwi pokojowe mieszkanie są częściej pojedynczej szerokości od 80-90 cm. Mniej nie jest pożądane, ponieważ otwarcie powinno nastąpić meble.

Jeśli dana osoba jest na własną rękę po raz pierwszy w obliczu tego problemu, należy zauważyć, że wielkość ościeżnic w zakresie grubości od 7,5 do 11 cm. Poprzez pomiar grubości ściany, w tym przypadku, można dowiedzieć się, czy trzeba będzie być zainstalowany ostatecznej taśmy montażowe.

Bardziej odpowiednie w tym przypadku do uzyskania zespół Zespół drzwiowy, gdzie znajduje się skrzydło drzwi, ma na zawiasach z zawiasami na oknie, a może tylko włożyć go do otworu i zamocować prawidłowo.

Innymi słowy, faktycznie zaoszczędzić czas i pieniądze, jak to możliwe, nabywanie futryny, odpowiednie do wielkości otworów.