361 Shares 7036 views

Endoskopia żołądka: wskazania i wyniki

Endoskopia żołądka i górnej części przewodu pokarmowego (żołądka EGD lub gastrostomię) jest często wykonywane w celu określenia przyczyn zgagi i odnosi się do procedur ambulatoryjnych. Gdy cienkie urządzenie optyczne z końcówką wyposażony inspekcji kamerą wideo źródła światła i w przełyku jest utrzymywana, to znaczy górnym odcinku przewodu pokarmowego, a także w żołądku i dwunastnicy ciała. Badanie endoskopowe żołądka i pozwala na wykonywanie innych procedur, w tym tkanki biopsji.

wskazania do

Przez to procedura realizowana w sytuacjach awaryjnych, w szpitalach i oddziałach ratunkowych w celu identyfikacji i czasu, aby rozpocząć leczenie krwawienia spowodowane przez choroby wrzodowej lub innych powodów.

Endoskopia żołądka jest stosowany w następujących przypadkach:

  • niejasne ból w jamie brzusznej i jamy otrzewnowej;
  • nudności lub wymioty;
  • krwawienie z żołądka;
  • trudności w połykaniu.

Procedura wystarczająco wynik w celu określenia nowotworów i badania stanu wewnętrznych ścianek przewodu pokarmowego. To jest bardziej dokładne niż promieni rentgenowskich.

Przygotowania do

Endoskopia – badanie przed którą pacjent musi poinformować lekarza o przyjęte w tym czasie leków lub suplementów.

Pacjent powinien poinformować lekarza o problemach z jego zdrowiem lub nietypowych warunkach. Jeśli to konieczne, lekarz może zalecić tymczasowo przerywać przyjmowania tych leków.

Endoskopia żołądka jest przeprowadzane na czczo, która powinna być ani żywności ani wody. Pacjenci wstrzymujących z cieczą i nie je przez 6 godzin przed zabiegiem.

Jeśli pacjent cierpi na cukrzycę i nie jest bez insuliny, w dniu badania, konieczne jest dostosowanie dawki leku, w porozumieniu z endokrynologa.

Endoskopia żołądka jest przeprowadzana po otrzymaniu uspokojenie, więc pacjenci nie powinni dostać za kierownicą tego dnia.

Wykonywanie procedury

Endoskopia prowadzone przez doświadczonego lekarza. Pre-pacjent nosi koszulę szpitalną i zdejmuje okulary i protezy jeśli w ogóle.

Tylna ściana gardła pacjenta jest przetwarzany przez znieczuleniu miejscowym.

Wstrzyknięto dożylnie środek uspokajający i znieczulający, który pozwoli mu poczuć się senny i spokojny.

Na usta pacjenta umieszcza ustnik, a nie utrudniać oddychanie.

Podczas zabiegu pacjent leży na boku, a jego usta wkłada się endoskopu, który jest przez przełyk do żołądka. Kontrola nie więcej niż 30 minut trwa.

Lekarz często opisuje się pacjenta do postępowania, a następnie wysyła je do lekarza.

W tych przypadkach, gdy wyniki badań i biopsji wskazują na potrzebę opieki medycznej w nagłych wypadkach, podejmuje wszelkie niezbędne środki, informuje o tym lekarza prowadzącego i pacjenta.

Kiedy do lekarza?

Jeśli po endoskopowe badanie pacjenta odczuwa ostry ból w gardle lub żołądka, ból w klatce piersiowej, uporczywy kaszel, wymioty lub gorączka, powinni szukać natychmiastowej pomocy medycznej.

214 shares 4989 views
860 shares 3614 views