533 Shares 9457 views

Trawa wdowa – kto to jest? Pochodzenie i interpretacja phraseologism

Trawa wdowa – jest to stan kobiety, kiedy wydawało się, że mąż, i jak, czy nie. Po prostu, kiedy mąż rzuca i służąc w krawędzie nie są „znacznie bardziej odległe”, ale tylko odległy, jego żona nazywa wdowę słoma, jak ona jest zmuszony zrobić bez męża. Rozważmy pochodzenie opcje phraseologism.

Co robi słomy?

Można by pomyśleć, następny, jeśli nie zna historie: kobiety bez męża wdowa nazywa słoma, słoma, ponieważ w każdej chwili cennego materiału i nie został symbolizuje coś nierealnego i nieautentyczne. A zatem, trawa wdowa – kobieta, która straciła męża, ale nie zawsze, że jest jeszcze nadzieja, aby go odnaleźć. Dla prawdziwych mężów wdów nie wrócić żywy.

Na działalności słomy tutaj odgrywa rolę metafizyczne i fizyczne. Kiedy to wyrażenie (ma ponad sto lat), w Europie głównie nadziewane siennikach, słoma więc o to bezpośredni związek z łożem małżeńskim. Żona, która śpi w łóżku bez męża, zwany wdowę słomy. Cokolwiek to było, ale logiczne połączenie tego rodzaju nie mogą być uznane za oczywiste. Można by pomyśleć, że kiedy mąż w domu, jego żona śpi na siennikach lub materace wypchane czymś innym.

Dziewczynka z dzieckiem, ale bez męża nigdy nie cieszył się szczególną cześć

Jest jeszcze inna wersja phraseologism wygląd. Trawa wdowa – kobieta, która miała dziecko z nieprawego łoża. Według legendy, mieszkańcy miasta lub wsi przymusowo wykonany nosić dziewczęta w tym przypadku, słomianych kapeluszy, więc wyraźnie wyróżniać się z tłumu.

Przykład słomy wdowa i interpretacji terminu

Jeśli ktoś pyta znowu: „Trawa wdowa – to jest to, co kobieta” – możemy śmiało powiedzieć, że to, na przykład, żona marynarza. Po tym wszystkim, żeglarze rodzaj planu: sześć miesięcy na lądzie, na morzu przez sześć miesięcy. Oczywiście, ich ukochany czuć opuszczony. W tym przypadku różnica pomiędzy zwykłym a wdowy słomy jest niska, ponieważ co do zasady, gospodarka i dzieci całkowicie leżą na barkach kobiet.

Poza oczywistymi interpretacji terminu, istnieje również to: trawa wdowa (wartość powinna być poniżej) – kobieta, która porzuciła męża bez uczucia. Jaki jest mąż – że nie był. Z kolei mężowie mogą zaniedbywać swoje żony, z różnych powodów. Na przykład, ze względu na wiek, w szczególności taka sytuacja charakteryzuje się nierównym małżeństw. Ona jest młoda i piękna, a on jest bogaty, ale stary. W związku z tym mąż nie wszystkie żony może zaspokoić potrzeby w całości. Mezalians tematem wielu pisarzy pisarzy kryminalnych czerpał inspirację.

Zalety i wady wdowy słomy sytuacja

Oczywiście, na pierwszy rzut oka absurdalne podnieść kwestię zasadności statusu „trawy wdowa”, ale musimy myśleć szerzej. Nie wszystkie dziewczyny lubią chłopców. Nie za nic, ponieważ nie jest żart u kobiet, idealny mąż – głuchy i ślepy morze kapitan, czyli mniejsza pojawi się w domu, tym lepiej … Dla niektórych kobiet mąż – jest narzędziem i środkiem. On – źródło bogactwa i genów. A jeśli papież nie jest stale w domu, tym lepiej. Kobieta ten stan rzeczy jest całkiem zadowolony.

Podsumowując, można powiedzieć, że nieobecność męża do żony nie zawsze jest wadą.

Negatywną stroną egzystencji w słomkowym pozycji wdowa jasne:

  • Samotność.
  • Brak komunikacji, emocjonalne ciepło.
  • Kiedy mężczyzna opuścił i nie zostawiać pieniędzy, to także ubóstwo.

Mimo to, wydaje się, że nie ma żadnych wydarzeń w świecie czerni i bieli. Dowolny stan, każda pozycja może być traktowane jako pozycji siły i pozycji słabości. Ale to już inna historia. I wierzymy, że wyrażenie „wdowa trawy” (czyli phraseologism i jego pochodzenie), przeanalizowaliśmy w całości.