590 Shares 8006 views

Międzynarodowe uznanie World Taekwondo Federation (WTF). Co to oznacza dla rozwoju sztuk walki?

Jeśli oglądać igrzyska, albo fanem sztuk walki, być może do czynienia z terminem takich jak WTF, słyszałeś wyrażenie „Taekwondo WTF». Może być również dość często słyszał od fanów tego sportu. I jeśli myśli usłyszał akronim WTF, co to jest, to możemy dać pełną odpowiedź na to pytanie.

Taekwondo – Ten starożytny koreański narodowy sztuka walki. Jego istotą jest wykorzystanie tylko siły rąk i nóg bez użycia broni. Nowoczesna wersja taekwondo został zatwierdzony w 1955 roku, Korea Po pozbyć ucisku i Japonia zaczęły się odzyskać swoje tradycje.

Głównym inicjatorem odrodzenia sztuki walki jest uważany Gen. Choi Hong Hi. On stworzył w 1966 roku Międzynarodowa Federacja Taekwondo (ITF – International Taekwon-Do Federation). Jednak po opuszczeniu ojczyzny z powodów politycznych, ogólny przeniosła siedzibę organizacji z Seulu do Toronto (Kanada). Po tym, Korea Południowa powstał kolejny Stowarzyszenia – World Taekwondo Federation (World Taekwondo Federation lub WTF). Zgodnie z nim w 1972 roku, nawet jego dom został zbudowany, zwany „Kukkiwon”, który do dziś jest głównym ośrodkiem szkoleniowym w taekwondo światowej.

Wiele osób jest teraz na wspomnienie stowarzyszenia WTF, Kukkiwon to. Tak jak ktoś, kto nigdy nie był w Seulu nie mógł pomóc, ale pod wrażeniem ogromnego budynku z oryginalnym dachem, zbudowany w stylu koreańskim, który stał się jednym z symboli stolicy Korei Południowej. Obejmuje ona, oprócz areny do zawodów, szatnie i prysznice, a nawet stadion, dom pokładową, przychodnia, sale komputerowe, sale relaksacyjne i wiele więcej! Jest tu gospodarzem pierwszych mistrzostw świata, Korean National Championship, pierwsze Mistrzostwa Azji i wielu innych konkursów i występów.

Stworzenie jednego ośrodka szkolenia taekwondo, postanowił kilka WTF zadań. Po pierwsze, tutaj są oficjalnie przydzielony i wydane certyfikaty dla wszystkich studentów w centrum szkoleniowym, a także przedstawicieli członków krajowych stowarzyszeń WTF. Tutaj również znajduje się szkolenie trenerów, kroniki rekordy, opublikowane podręczniki, dostępne filmy edukacyjne i metodyczne. Ponadto Kukkiwon zapewnia pomoc techniczną dla wszystkich organizacji, która jest częścią WTF. Oznacza to, że ośrodek szkoleniowy w każdy możliwy sposób promuje sztukę Taekwondo, jak również popularyzacja wschodnich sztuk walki na świecie.

Rząd Korei Południowej zapłacił taką uwagę do rozwoju WTF, to się ogólnopolski program. Dzięki dla wszystkich tych wysiłków, w 1980 roku, WTF został oficjalnie uznany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. Na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w 1988 roku w Seulu i 1992 w Barcelonie Taekwondo nie został uwzględniony w programie konkursowym, jako sportu pokazowego. Tylko w 2000 roku w Sydney, odbyło się pierwsze zawody w Taekwondo (jako część oficjalnego programu Igrzysk Olimpijskich). Po tym stało się jasne znaczenie WTF, co to wszystko oznacza dla Republiki Korei na wizerunku w oczach świata.

Choć WTF zdobył międzynarodowe uznanie, ITF stracił swoją pozycję. Do mniej lub bardziej przechowywane na powierzchni, ITF był „podbój” krajów socjalistycznych Europy. Jednak to nie pomogło uniknąć rozłamu w 1990 roku, kiedy dział organizacji do oddzielnego stowarzyszenia – Global Taekwondo Federation (GTF). W Rosji, trzy organizacje przyjść o tej samej porze. W 90-91 lat. ITF, WTF, GTF wziął w swoje szeregi ZSRR, które nie zapobiegły załamaniu i jeszcze bardziej przyczyniło się do jeszcze większego entuzjazmu dla koreańskich sztuk walki.

Do tej pory, istnieją gałęzie WTF w 118 krajach na całym świecie. Bardzo popularne w tym organizacja w WNP i Europie Wschodniej.