330 Shares 4511 views

Cyberpunk – nowa subkultura

Cyberpunk – cała subkultura w dzisiejszym świecie. To odzwierciedla spadek społeczeństwa i jego kultury na tle stale rozwijającej postępem technologii komputerowej. Składniki tej subkultury zróżnicowane: specyficzną perspektywę, kino, muzyka, literatura, a nawet gier.

Prace, które można przypisać do gatunku cyberpunk, pokaż anty-utopijną przyszłość świata, w którym wysoka technologia w połączeniu z globalnym kryzysem społecznym i radykalnych zmian w strukturze społeczeństwa.

Co odróżnia ten gatunek cyberpunk?

Cyberpunk – to artystyczna mieszanka gatunków takich jak science fiction, retro-futuryzmu, fantazji i dystopii. Kompleksowa informatyzacja i rozwój sztucznej inteligencji – najbardziej specyficzne elementy techniczne cyberpunk.

Aspekt społeczny gatunku jest anty-utopijne i apokaliptyczne cechy. Wśród ogromnej nierówności klasowej prześledzić spadek ludzkiej kultury na tle pomyślności elitarnych firm, które kontrolują w świecie pieniędzy.

Poza tym, życie jest często opisywany hakerów i główne syndykaty zbrodni. Cyberpunk gatunek kwitnie czarny rynek i działalność klanów mafijnych.

Ekologia jest w kryzysie, są ciągłe zmiany klimatyczne i klęski. Cyberpunk – świat, w którym splecionych globalne konflikty zbrojne i szalonej przestępstwo.

generacja

W przeciwieństwie do istniejących subkultur, które rozpoczęły się wraz z wydaniem niektórych utworów muzycznych, cyberpunk jako gatunek pojawił się w literaturze. Po raz pierwszy termin ten został wymieniony przez Bruce Bethke w 1983 roku. Pisarz wybrał słowo „cyberpunk” o tytuł historii.

Morfologia terminu rozmowy na temat jego znaczenia. Pierwsza część – „cyber”. Ona mówi, że w tej historii jest wysokiej technologii. Drugi korzeń – „punk”. Wskazuje on do pewnego świata, gdzie wolność i protesty społeczne są priorytety dla człowieka.

Cyberpunk gatunek stał się bardzo popularny w 1980 roku. Bo wtedy dla przeciętnego człowieka w świecie street sztucznej inteligencji wyglądało to coś niesamowitego i nieosiągalnym.

rozwój gatunku

Na początku 1990 cyberpunk ostatecznie przeniósł się do głównego nurtu. Ten nacisk jest w toku było zupełnie naturalne. Kultura popularna została wzbogacona dzięki gatunku cyberpunk. Filmy, które zostało pokazane futurystyczny świat, zaczęły pojawiać się na ekranach częściej. Po tym wszystkim, kino ma najbardziej potężny wpływ na umysły publiczności.

Niektóre filmy były w stanie opuścić bardzo znaczący ślad w umysłach widzów. Trylogia „Matrix”, który jest zjawiskiem kulturowym świata, stała się punktem kulminacyjnym w kinowej gatunku cyberpunk. Ponad dekadę przedstawiany silne idee, które pamięta publiczność.

Wśród zagranicznych filmów cyberpunk należy wymienić następujące:

  • Małpy "12";
  • „Istnienie”;
  • „Hakerzy”;
  • "Total Recall";
  • "Equilibrium";
  • „Gamer” i inne.

Rosyjska kultura masowa jest powszechnie znany Sergeya Lukyanenko powieść „Labirynt odbić”.

gry komputerowe

Cyberpunk gatunek jest uważany za główny kierunek rozwoju gier komputerowych. Ciemny i szorstki świat przyszłości, regularnych konfliktów lokalnych i globalnych, kryzys na środowisko – to wszystko przyciąga zwykłego człowieka, pogrążonego w rutynie.

Co może być lepsze i bardziej interesujące niż zanurzyć się w świecie fantasy, który jest rządzony przez transnarodowej elity, jak hakerzy starają się przeżyć za wszelką cenę?

Futurystycznych broni i oryginalna historia – chipsy cyberpunk gatunku. Gry Shadowrun, Omikron, Deus Ex zasłużenie zdobył zainteresowanie publiczności. Mind Control, nieśmiertelność, klonowanie, masowe zamieszki, i wszelkiego rodzaju konfliktów – wszystko to może być widoczne i odczuwalne w gatunku cyberpunka gier.

Wśród nich są legendarne Syndicate Wars, a także Blade Runner. Tutaj można w pełni doświadczyć wszystkich oryginalność cyberpunk przestrzeni.

Cyberpunk i dżinsy

Cyberpunk – to nie tylko gatunek filmu i literatury. On przeniknął do wszystkich sferach życia społecznego, w tym modzie. Cyberpunk odzież jest niesamowite połączenie z dodatkowymi elementami typowymi stylizowane dekoracje wszelkiego rodzaju gadżetów i nowinek technologicznych.

Oczywiście, prawdziwi fani tego gatunku nie zawsze jest dobrze rozmieszczone, aby tego rodzaju modą. Ale dla tych, którzy chcą zdać fanem tego stylu, dość łatwe do naśladowania pewnych kanonów cyberpunk.

Wiele naśladować bohaterów filmów, zaprzeczając tym samym istotę cyberpunk. Po tym wszystkim, to przede wszystkim protestem przeciwko narzuconych idei społeczeństwa. W każdym razie, cyberpunk – styl ubierania, które są zjednoczeni przez miłość i tradycji oraz futurystycznej przyszłości.

Czasami fani ubrać w podobnym stylu do uzupełnienia ich wizerunek i przede wszystkim punk atrybutów – na przykład fryzury. To może być Iroquois lub dredy różnych kolorach. W tych samych strojach zdominowanych przez samych ciemnych barwach.