505 Shares 6224 views

Najjaśniejsze gwiazdy baletu radzieckiego

W przedrewolucyjnej Rosyjski balet cieszył się dużą popularnością. Pomimo faktu, że po rewolucji, wielu tancerzy Teatru Imperial opuścił kraj i zaczął mówić w obcych scenach teatralnych, wielu artystów pozostaje w Rosji, którzy byli w stanie ożywić sztukę baletu w kraju i ustanowienie radzieckiego baletu. W ten były wspomagane przez pierwszy Komisarza Ludowego Edukacji Anatolij Łunaczarski, który uczynił wielkie wysiłki na rzecz zachowania i rozwoju tej formy artystycznej w stanie opłakanym. W latach 30-tych 20 wieku zaczęły pojawiać się już pierwsze gwiazdy baletu radzieckiego. Wielu z nich otrzymało tytuł Artysty Ludowej RFSRR i ZSRR:

 • Katarzyna Geltser;
 • Agrypina Vaganova;
 • Galina Ulanovna;
 • Olga Lepeshinskaya ;
 • Marina Semenova ;
 • Wasilij Tikhomirov;
 • Michael Gabovich;
 • Aleksiej Ermolaev;
 • Rostislav Zacharow;
 • Asaf Messerer;
 • Konstantin Siergiejew i in.

40s – 50s

W ciągu tych lat, Imperial Theatre w Petersburgu został przemianowany Ballet. Kirov (obecnie Teatru Maryjskiego) i dyrektorem artystycznym teatru był zaszczycony baleriny Agrypina Vaganova – student Petipy i Chekketi. Była zmuszona do konwersji historie, poddając je radzieckich zasad ideologicznych. Na przykład, koniec baletu „Jezioro łabędzie” z tragicznym została zmieniona na wzniosłości. I Imperial Szkoła Baletowa nazwano Leningrad State Institute choreograficznych. Tutaj szkolimy przyszłych gwiazd baletu radzieckiego. Po śmierci wybitnego baleriny w 1957 roku, to instytucja edukacyjna została zmieniona Akademia Baletu Rosyjskiego imienia Agrippina Waganowa. Tak nazywa się to do dnia dzisiejszego. Najpopularniejsze kraje mają baletu Teatru Bolszoj w Moskwie i teatru. Kirov (Mariński) Leningrad. Repertuar teatru obejmuje dzieła kompozytorów zarówno zagranicznych i rosyjskich i radzieckich. Szczególnie popularne utwory Prokofiewa: . Baletu „Kopciuszek” i „Romeo i Julii” i inne baletu nie przestanie działać, a podczas II wojny światowej. Jednak jej szczyt osiągnął w połowie wieku. ludzie radzieccy są spragnieni imprez kulturalnych podczas wojny zalanych sal teatralnych, a każdy nowy występ zostały wyprzedane. figury baletowe były bardzo popularne. W ciągu tych lat, nowe gwiazdy baletu radzieckiego Tatyana Zimin, Maja Plisiecka, Jurij Grigorowicz, Maris Liepa, Mahmood Esambaev, Raisa Struchkova, Boris Bregvadze, Dubrovin Vera Ina Zubkovskaya Askold Makarov, Tamara Seifert, Nadieżda Nadezhdina, Vera Orlova Violetta Bovt i in.

60 – 70 lat

Poniższe roku radziecki balet stał się znakiem rozpoznawczym Związku Radzieckiego. Teatr Bolszoj i Kirov powodzeniem koncertował na całym świecie, poszedł nawet poza żelazną kurtyną. Niektóre z gwiazd baletu radzieckiego, znalezienie się „na wzgórzu”, o masie wszystkie „za” i „przeciw” postanowiliśmy zatrzymać się tam i poprosił o azyl polityczny. Ich ojczyzną uznano za zdrajców, a napisany w mediach o słynnej „uciekinierów”. Aleksander Godunow, Natalia Markova, Michaił Barysznikow, Valery Panow, Rudolf Nureyev – wszyscy oni mieli wielki sukces i były poszukiwane na scenie baletowej najbardziej prestiżowych teatrów na świecie. Jednak najbardziej popularne na świecie, zdobył Radziecki tancerz Rudolf Nureyev wielki. Stał się legendą w historii kultury światowej. Od 1961 roku, wrócił do Paryża i turystyka stała się premier w Covent Garden, a od 1980 roku stał się głową „Grand Opera” w Paryżu.

wniosek

Rosyjski balet dziś nie stracił na popularności, a pielęgnowane przez radzieckie choreografów młodych artystów poszukiwane na całym świecie. Rosyjski figury baletowe w 21 wieku są wolne w swoich działaniach. Oni mają swobodę zawierania umów i wykonać na scenie teatrów zagranicznych i ich genialnych występów udowodnić wszem i wobec, że rosyjski balet – najlepszy na świecie.