558 Shares 9214 views

Kot nie może sikać, co robić? Dlaczego nie można kota siusiu?

Zwierzęta – to wielka radość dla gospodarza, ale także ogromna odpowiedzialność. Zdrowie puszysty stworzenie zależy wyłącznie od naszej uwagi i szybkiej odpowiedzi na wszelkie zmiany w statusie. Dziś mówimy o najbardziej uwielbianych, pięknych i łagodnych zwierząt. Oczywiście, jest to kot. Kto nie marzył w dzieciństwie o własnym mruczenie? Niestety, ich stan zdrowia jest bardzo kruche, a zdarza się, że nie jesteśmy w stanie pomóc sobie sami. W tym przypadku potrzeba opieki specjalisty. Dziś mówimy o najczęstszych problemów, które są związane z chorobami nerek i dróg moczowych. Jeśli kot nie może siusiać, co robić? Takie słowa weterynarzy usłyszeć prawie codziennie. Za nimi znajduje się straszliwą chorobę, która może przeprowadzać życie zwierzęcia, jeśli czas nie podejmuje działań.

Jak można zidentyfikować chorobę

Dość powszechna sytuacja, gdzie kot nie może siusiać. Co mistrz? Zdecydowanie: należy natychmiast udać się do kliniki weterynaryjnej. Ale zwykle zwracamy uwagę na zmiany stanu jest zbyt późno, gdy trudno jest obyć się bez zabiegu. Tak, i chirurgia w późniejszych etapach nie może uratować życie zwierzaka.

Co muszę zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Jeśli twój kot zaczął się ukrywać w ciemnych kątach i przez długi czas nie iść, jeśli często i przez dłuższy czas siedzi w zasobniku, pissing kropli lub pojawia się w moczu krew, jego żołądek znacznie wzrosła, a zwierzę nie dotykać go, mówi o problemach. Brak apetytu – to jest również sygnałem alarmowym, które nie powinny być pominięte. Koniecznie zadzwoń do weterynarza, jeśli istnieje podejrzenie, że kot nie może siusiać. Co dalej zostanie podjęta wspólnie ze specjalistą, ale opóźnienie może być bardzo kosztowne.

Zapalenie pęcherza – najczęstszą chorobą kotów

Rzeczywiście, jest to jedna z najbardziej podstępna, trudna do zdiagnozowania i leczenia chorób. Najbardziej irytujące jest to, że lekarstwo jest prawie niemożliwe. Nawet z udanej operacji nie ma gwarancji, że objawy nie wróci ponownie. Cierpi w tej sytuacji wszystko – zwierzęta, wyczerpanych regularne napady bólu, a gospodarze. Stała doświadczenie, trzeba odwiedzić lekarza weterynarii, co oznacza czas wolny od pracy i nieść poważne koszty, nieprzyjemny zapach i kałuże wokół domu, a co najgorsze – pomysł, że złożone, długie i trudne leczenie może doprowadzić do eutanazji zwierzakiem nękani nikogo , Tak więc, jeśli kot nie może siusiać, co robić? Od czego zacząć? Jak pomóc futrzany zwierzaka?

fizjologia bit

Aby dobrze zrozumieć, co masz do czynienia, trzeba sobie wyobrazić, w jaki sposób system kot układu moczowo-płciowego. Pęcherza – wydrążony korpus, który to worek, który może zmniejszyć lub zwiększyć wielkość. Wewnątrz pęcherza jest pokryte specjalną podśluzówkowej, który przykrywa wierzch cienką warstwą śluzu. Cała powierzchnia pokryta jest siecią naczyń krwionośnych. Czym dokładnie jest zapalenie pęcherza i jak to zmienia stan pęcherza? Pierwszym z nich jest zapalenie błony śluzowej, który jest już poddany znacznym naprężeniom. Gdy pęcherzyk jest wypełniony moczem, zwierzę odczuwa potrzebę oddania moczu. Po przejściu do bańki toaletowego kurczy się ponownie wewnątrz tworząc dużą liczbę plis. Zapewnia to większą pojemność. Dzięki kumulacji moczowego wzrasta znowu, przy miażdży śluzówki i naczyń krwionośnych są rozciągnięte. Jeśli kot nie pisze, to nagromadzony płyn zacznie naciskać na ścianę, powodując ból zwierząt.

Pierwsze objawy zapalenia pęcherza

Gdy choroba jest dopiero zaczynają czynić postępy, to jest bardzo trudne do zauważenia. Zazwyczaj kot często zaczyna iść do swojego tacy, ale jeśli mieszkasz na wsi lub w sektorze prywatnym, będzie to po prostu spędzić więcej czasu na ulicy i ustalić prawdziwą przyczyną tego będzie niezwykle trudne. Czasami kot zaczyna unikać pieszczoty, nie głaszcze się po brzuchu. Czasami właściciele mówią intensywne pragnienie, kot zaczyna się na pijących wiele razy dziennie. Jednak takie zachowanie może wskazywać na początek chorób wirusowych w niebezpieczeństwie lub zbliżającym się ciepło. Dlatego diagnoza powinna być tylko doświadczony lekarz weterynarii. Jednakże, jeżeli kot nie pisze, to wyraźne wskazanie poważnymi problemami układu moczowo-płciowego.

Kiedy konieczne jest alarm

Stopniowo, pierwsze oznaki postępu, a to jest już niemożliwe , aby nie zauważyć ciągłe starania, aby przejść do podajnika. W tym przypadku zwierzę jest wyraźnie zmartwiony Taca Plaintive emituje dźwięki, kuca na brzuchu podłogi, przerzucony na plecy. Często nawet wychowany zwierzę zaczyna opuszczać kałuże wokół domu. Weterynarze przypisują to do bólu odczuwanego przez kota, a także chęć zwrócenia uwagi na ich potrzeby. To coś w rodzaju wołanie o pomoc. Jest to szczególnie wyraźnie widoczne, gdy cierpienie zwierząt z bólu dosadnie wycisnąć niewielką kałużę dokładnie w chwili, gdy widzi szefa. Jest to okazja, aby nie karać, ale aby spróbować pomóc.

Typowo mocz ciemnieje, widocznym zakrzepy szarawe plamy lub ropą. Mocz ma ciężki zapach, jest mętna i niejednorodna. Wtedy państwo będzie jeszcze gorzej, bo zwierzę jest wybrany podajnik już podvolakivaya tylne nogi i porusza się do przodu. W wolnym czasie kot delikatnie przerzucony z jednej strony na drugą, oczywiście w bólu. W tym przypadku, brzuch napięty i bardzo stresujące. Kolejny etap końcowy, kiedy kot nie jest napisane. Co robić w tej sytuacji? Poszukaj dobrego lekarza, i przygotować się do zabiegu, ale pomóc powinna rozpocząć się znacznie wcześniej.

postacie zapalenia pęcherza

Jest to zespół chorobowy, który przejawia się w różnych przypadkach w bardzo różny sposób. Dlatego komplikuje opóźnionego rozpoznania i leczenia. Nieco później będziemy rozmawiać o tym, dlaczego kot nie pisać, co jest przyczyną rozwoju poważnych powikłań. W międzyczasie, niech określić, co formy tej choroby są. Najczęściej wyróżnić dwa warianty występowania choroby – to ostre i przewlekłe zapalenie pęcherza. Obie opcje są bardzo ciężkie, ale mają wiele funkcji. W szczególności, ostrą postać objawia się silnym bólem, ale jest bardziej wyraźnie wskazuje na przyczynę, która umożliwia szybsze przepisać leczenie.

Przewlekłe zapalenie pęcherza może przepływać praktycznie bezobjawowo. Puszysty ulubiony wygląda prawie zdrowy, tylko w chwilach ostrego cierpiących ból przy oddawaniu moczu. Ale ta forma choroby jest również bardzo niebezpieczne dla zwierzęcia. Choroba indolent osłabia całe ciało, wyczerpywania układ odpornościowy i zmniejsza długość życia zwierzęcia. W tym przypadku, pogorszenie może występować w dowolnym czasie, może być zastąpiony przez przewlekłą postać ostrej.

Trzy formy, najtrudniejsze do leczenia i diagnozowania

Rzeczywiście, szczegółowy wykaz nie kończy. Jeżeli pee krwi, to pewny znak poważnego uszkodzenia błony śluzowej. Oznacza to, że został on uszkodzony w takim stopniu, że istnieje luka statków. W tym przypadku zdiagnozowania „krwotoczne zapalenie pęcherza moczowego”. On jest niebezpieczny z poważnymi konsekwencjami. Tak więc, może ona być niedokrwistość kanał zablokowanie skrzepów krwi, zatrucia. Bardzo często ten straszny symptom wskazuje na obecność kamieni lub piasku w pęcherzu, nerkach lub nietrzymania kanał. Jest praktycznie niemożliwe, aby uratować zwierzę, w tym przypadku bez operacji.

Ale to jest szczególnie trudna do postawienia diagnozy „idiopatycznej objaw” u kotów. Jego cechą – zupełny brak powodów, które mogłyby spowodować zwierzę do takiego stanu. Objawy mogą być wymawiane, że nie jest kot stoi na nogach, czy nie pojawiają się. Ale oprócz zapalenia pęcherza moczowego, lekarz nie może znaleźć usterkę w organizmie, co doprowadziło do rozwoju choroby. Jest to szczególnie niebezpieczne, jeśli wykastrowany kot nie może siusiać. Teraz mówimy o nim trochę więcej.

Przyczyny choroby

Bardzo często właściciele nie zgłosić się do lekarza i apteki weterynaryjne, prosząc ich o tym, jak pomóc mocz kota. oni zazwyczaj krótką rekomendację i leki objawowe, takie jak „Stop-zapalenie pęcherza moczowego” lub „Kot Ervin”. Rzeczywiście, jeśli lek został podany na wczesnym etapie, wynik można zobaczyć niemal natychmiast. Pet uspokaja, że już nie czuje bólu, spokojnie podchodzi do podajnika. Gospodarze spokój, ale po pewnym czasie wszystko od nowa. W tym przypadku jeden uwierzytelniony lek pomaga o wiele gorzej, a państwo może już być trudniejsze niż po raz pierwszy. Dlatego ważne jest, aby nie traktować konsekwencji i przekazać kontrolę i szukać przyczyny.

czyja to wina

Tak, kot nie może siusiać. Przyczyny tego leżą zazwyczaj na powierzchni, ale ich nie widać. A Pierwsze weterynarzy nazywa niewłaściwego żywienia. Gorsze niż jedzenie jak „Whiskas” i „Kitiket” bardzo tani, więc wiele osób zaczęło się przenieść do wygodnego karmienia. Ale pyszne klocki zawierają bardzo mało mięsa podłoże jest ziarno, aromaty, aromaty i barwniki. Silnie obrzęk podawania wchłaniania dużych ilości cieczy zasadniczo odwodnienie ciała. W tym przypadku, wszystkie składniki chemiczne niezwykle negatywny wpływ na zdrowie kota. Brak wody lub niskiej jakości alkoholu powoduje również rozwój zapalenia pęcherza.

Następnie na liście są zakażenia i choroby przewlekłej, odsysanie lub ciągłe podawanie z nadmierną prędkością, kamicy moczowej, stres i uraz. W przypadku napotkania takiego problemu, jak zapalenie pęcherza, to nie ma potrzeby szukać sposobów, w jaki sposób dokonać pee (odmiany jest wiele, poczynając od leków moczopędnych, a kończąc nacisku mechanicznego na brzuchu) i natychmiast skonsultować się z lekarzem.

pełna kontrola

Jeśli nie obchodzi z objawami swojego zwierzaka z zapaleniem pęcherza moczowego, należy skonsultować się z lekarzem weterynarii i przekazać niezbędne testy. Jeżeli lekarz przepisał leczenie z leczenia w klinice, konieczne jest, aby szukać innego specjalisty. Przyczyną tej choroby mogą być różne, więc trzeba dać krwi i moczu (biochemia, kliniczne, bakteriologiczne analizy). Jeśli warunek jest zbyt ciężka, a pytanie, jak pomóc mocz kota, nie jest właściwe, a następnie wykonano cewnikowanie, mocz odprowadzany specjalny cewnik.

Ponadto, w celu oceny stanu zwierzęcia musi być ultradźwiękową nerki i pęcherza moczowego. Piasek może wycofać się, a duże kamienie mają wyodrębnić, ponieważ zranić ściany pęcherza moczowego. Jeśli kot nie pisze codziennie, to jest duża szansa, że cewka moczowa jest zablokowany. Jeśli kateteratsiya wykonywane kilka razy, trzeba wykonać kolejną operację, mianowicie urethrostomy. Chirurg wykonuje nacięcie powyżej cewki moczowej do gięcia i piasek przestaje trzymać w przejście w kształcie litery S. Teraz nawet małe kamienie są luźne i nie powodują bólu.

różnice płciowe

Należy zauważyć, że największe niebezpieczeństwo kamicy jest dla kotów. Nawet piasek może spowodować śmierć zwierzęcia, jeśli jest niedrożność cewki moczowej. U kotów, jest bardziej szeroka i utknąć w niej może być tylko największe kamienie, zapalenie pęcherza tak często wyrażane bolesne oddawanie moczu, czasami jest krew w moczu, ale to jest uleczalne bez operacji. Dlatego, jeśli masz zamiar wysterylizować kota jednocześnie skonsultować się z lekarzem na temat prowadzenia urethrostomy.

Leczenie zapalenia pęcherza moczowego u kotów

Oczywiście, właściciele przede wszystkim zajmuje się pytanie, jak pomóc mocz kota. Aby to zrobić, należy usunąć bolesne objawy, aby złagodzić stan swojego zwierzaka. Aby to zrobić, należy zastosować leki przeciwskurczowe, „Stop-zapalenie pęcherza moczowego” hemostatyki i środki przeciwbólowe. Ale to tylko łagodzi objawy, dopóki nie zda egzaminu. Po zakończeniu testów, lekarz powinien wybrać najbardziej odpowiednie leki. Jeśli wykryty przez patogeny mikroflorę, a antybiotyk jest wymagane. Należy pamiętać, że w dodatku do efektu terapeutycznego, antybiotyki są szkodliwe dla organizmu. Dlatego wskazane jest, aby najpierw przeprowadzić test na wrażliwość, a następnie rozpocząć leczenie. Jeżeli wyniki próbki określa się wysoką wrażliwość na lek, a wynik nie jest to długi czas, przepisać środki odpornościowe wzmacniające.

Trudności związane z leczeniem

Głównym problemem jest ustalenie przyczyny choroby. Może to być zaburzenia metaboliczne, problemy z przewodu pokarmowego, nerek i wielu innych. W tym przypadku, jeśli leczenie objawów, choroba wróci ponownie. Nie zapominaj, że przyczyną zapalenia pęcherza może być banalne stresu lub hipotermii. Leczenie będzie skuteczne, szczególnie ważne jest, aby obserwować dwa ostatnie czynniki. Jest to konieczne, aby zapewnić ciepłe śmieci w miejscach, gdzie zwierzę lubi spać. Nie możemy pozwolić kota śpiącego na płytce i na parapecie przy otwartym oknie. Nawet jeśli leczenie jest skuteczne, należy kontynuować do przestrzegania tych zasad przestrzegać specjalnej diety i podjęcia leczenia zapobiegawczego, aby uniknąć nawrotu.