694 Shares 7686 views

Włoskie miasto zmarłych: kapucyn Katakumby w Palermo

W sycylijskim mieście Palermo Katakumby Kapucynów położony (Katakumby Kapucynów) – cmentarzysko, gdzie szczątki ponad 8000 osób. Osobliwością tych katakumbach że zabalsamowane, zmumifikowane i szkiele- ciało zmarłego w jasnego stanowiska i są wiszące, tworząc raczej straszny kompozycję. Jest to największa nekropolia mumii na świecie.

Jak wyszli?

We Włoszech, na Sycylii Katakumby Kapucynów znajdujących się pod klasztor kapucynów w Palermo (Convento dei Cappuccini). Ze względu na fakt, że kwestia która powstała pod koniec XVI wieku, znacznie wzrosła liczba mnichów i nowicjuszy mieszkających w klasztorze, o tym, gdzie pochować szczątki zmarłych braci. Postanowiono zorganizować pochówek w krypcie pod kościołem klasztornym. Pierwszy w 1599 roku nie był pochowany brat Silvestro z Gubbio, a później tu pochowane ciała kilku mnichów, którzy zmarli wcześniej. Stopniowo pokój krypta z przestrzeni, a kapucyni wykopali długi korytarz, w którym odbywa się grzebanie zmarłych mnichów, aż 1871 roku.

Bogatych i zamożnych dobroczyńców klasztoru, w czasie, aby wyrazić życzenie, by po śmierci ich ciała zostały umieszczone w Katakumby Kapucynów w Palermo. Do dyspozycji świeckich partii wykopali dodatkowe kubikuly i korytarzy. Pochówku w katakumbach w Palermo na przestrzeni wieków XVIII-XIX stał się prestiżowe. Przedstawiciele arystokracji i bogatych rodzin Palermo poprosił o pozwolenie do pochówku do opata klasztoru.

Ostatni pochówek

W 1882 roku została oficjalnie rozwiązana wszystkie groby w katakumbach Kapucynów, gdzie przez ten czas pochowano około 8000 mieszkańców Palermo, mnichów i duchownych. Po tej dacie, katakumby zostały umieszczone na wyjątkowy i specjalnych petycji Kilku z martwych, w tym Giovanni Paterniti i Rosalia Lombardo. Dziś jest ich incorrupt szczątki są główną atrakcją tej podziemnej nekropolii.

Cechy katakumb

Mnisi w XVII wieku, nagrany, że z powodu atmosfery i gleby katakumb, organizm nie jest prawie ulec degradacji. Od tego czasu stosowany specjalny sposób wytwarzania pozostałości zmarłego być umieszczone w katakumbach Kapucynów: osiem miesięcy, były suszone w specjalnych pomieszczeniach, komór podziemnych. Następnie otrzymany ciała zmumifikowane myte z octem i ubranych w stroje świadczonych przez krewnych. Potem mama wisiał, siedząc i wyświetlane w postaci zwykłego tekstu w kubikulah i korytarzy, a niektóre z ciał zostały umieszczone w trumnach.

Podczas epidemii ciało pozostaje nieco inaczej korpusy były zanurzane w roztworach arsenu lub wapna, a następnie wystawione na galerii i hal.

Struktura katakumb

Ogromne podziemne nekropolia aby umożliwić mu poruszanie zostały podzielone na kategorie:

  • kapłani;
  • mnichów;
  • mężczyzn;
  • kobiet;
  • Virgin;
  • pary;
  • dzieci;
  • zawód.

Poniżej można zobaczyć schemat katakumb. Najstarsza z nich – korytarz mnisi gdzie pochówki były prowadzone od 1599 do 1871 roku. Zwykle zamknięty do publicznej części mumii są 40 osoby związane z religią i najbardziej szanowanych kapłanów i mnichów.

W korytarzu, ludzie umieścił rzeźbę ciała wśród ofiarodawców i dobrodziejów klasztoru. Na skrzyżowaniu galerie kapłanów i mężczyzn jest kubikula – pokój dzieci. W środku małej sali znajduje się mumia chłopca w bujanym fotelu, trzymając w ręce jej młodszej siostry, aw niszach wokół ciał kilkadziesiąt dzieci.

Aż galeria 1943 kobiet zostało zamknięte żaluzje drewniane, a wszystkie mumie – chroniony szkła. Po 1943 bombardowanie z kratką i okien zostały zniszczone, a szczątki prawie nienaruszone. Dziś większość z mumiami w niszach poziomych, a także kilka dobrze zachowanych ciał wyświetlane pionowo.

Równolegle galerię korytarz men specjalistów, gdzie ciało prawników i profesorów, rzeźbiarzy i artystów, lekarzy i specjalistów wojskowych. Jednym z Palermo legenda mówi, że w katakumbach Kapucynów, mianowicie specjalistów korytarz, położono ciało słynnego hiszpańskiego malarza Diego Velaskesa. Jednakże, ani nie potwierdził ani nie zaprzeczył jeszcze nie odnaleziono.

Na skrzyżowaniu galerie specjalistów i kobiet jest mała sala, w której znajduje się ciało dziewic i niezamężnych kobiet. Około tuzina organów określonych i zainstalowanych obok drewnianego krzyża, głowami na znak dziewiczą czystością koronowany koronami metalu.

Nowy korytarz – najmłodszy z katakumb, gdzie w 1837 roku po zakazie umieścić na wyświetlaczu szczątki zmarłych, ustaw trumny ze zmarłym. Bombardowanie w 1943 i 1996 roku w pożaru, większość trumien została zniszczona, a następnie pozostałe zainstalowane wzdłuż ścian. Ponadto w nowej hali znajduje mumię kilku grup rodzinnych, gdzie ciało ojca zebrano i matkę kilkorga dzieci w wieku nastoletnim.

Kaplica św Rosalia

Uwielbiony Kapucyni Katakumby Rosalia Lombardo letniej dziewczynki, która zmarła na zapalenie płuc w 1920 roku. Jej ciało leży w środku kaplicy św Rosalia, która do 1866 roku była poświęcona Matce Bożej Bolesnej w trumnie ze szkła. Cechą Rosalie, a wierni nazywają to cud, to jest to, że jej ciało pozostało nieprzekupny: gałki oczne, włosy, rzęsy, tkanek miękkich twarzy. Jej balsamowanie przeprowadził dr Alfredo salafi tajemnicy, że amerykańscy naukowcy byli w stanie otworzyć niedawno. Po pochówku ciała Rosalia w katakumbach Kapucynów, nie ma nikt inny nie był pochowany.