860 Shares 3691 views

Jak dostać się z Domodiedowo do Szeremietiewo. Jakie są opcje?

Moskwa korytarz powietrzny – największy transport i przenoszenie hub dla pasażerów. Jest on utworzony przez wspólną pracę z trzech lotnisk w stolicy – Szeremietiewo, Domodiedowo i Wnukowo. Każdy z nich odbiera i wysyła setki lotów międzynarodowych i regionalnych codziennie, przechodząc przez dziesiątki tysięcy ludzi. Dla niektórych z nich, Moskwa – to ostateczny cel, ale dla większości – wystarczy zmienić na inny lot w kierunku ich ruchu. Czasami okazuje się, że łączący wylot z pobliskiego lotniska i dotrzeć do jego terminal nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza turyści odwiedzający stolicę po raz pierwszy.

I Szeremietiewo

I tak szybko jak to możliwe! Po tym wszystkim, między lotami kilka godzin! W tym przypadku należy kierować drogą na stanowisko oficjalnego taksówką na lotnisko. Metropolitan taxi zabierze Cię z jednego portu lotniczego do drugiego przez godzinę i pół, ale to pod warunkiem, że nie ma korków. Odległość od Domodiedowo do Szeremietiewo małe, zwłaszcza jeśli go bezpośrednio przez miasto. W przeciwnym razie, podróż może trwać 3-4 godzin, czasami nawet więcej. Więc zanim pęd na oślep wytrwały łapy taksówkarzy, sprawdzić sytuację na drodze w mieście na portalu „Yandex”. Gdy suma punktów z 7 lub wyższy od Domodiedowo do Szeremietiewo najszybciej dotrze środkami transportu publicznego.

Aeroexpress

Widząc na mapie zaznaczony na czerwono arterii miasta, magiczna cyfra 10 punktów i napisem „Miasto stoi” na wyjściu z bagażem przenośnika natychmiast skręcić w lewo i iść do końca terminalu. Można również przejść do grube strzałki wskazówki i znaki kierunkowe „Sadząc Aeroexpress”.

Niestety, nie ma bezpośredniego połączenia komunikacją miejską na trasie Domodiedowo – Szeremietiewo. Jak dostać się z jednego lotniska do innego, każdy decyduje za siebie. Jednak prawdziwa konkurencja dla transportu drogowego w Moskwie dzisiaj z powodzeniem tworzy ugruntowane i dobrze rozwinięte połączenia kolejowe. 400 rubli komfortowy pociąg dojeżdża do stacji Pawieleckaja kapitału w 45 minut. Kolejne 20 minut i 50 rubli będzie musiał wydać na podróże na Pierścieniu linii metra od stacji „Paveletskaya” do stacji „Biełorusskaja”. Pozostałe 400 rubli zapłacić w kasie na pół godziny podróży do pociągu Aeroexpress do punktu końcowego naszego rejsu.

I tu jesteś na miejscu! Do 850 rubli, a prawie 2 godzinach dotarliśmy z Domodiedowo do Szeremietiewo.

Moje finanse śpiewają pieśni miłosne

Czasami zdarza się: ostatni grosz spędzony na upragniony bilet do morza przetargowej. W tym przypadku, nie rozpaczaj. opcje transferu ekonomiczne są również przewidziane. Idziemy w tym samym kierunku, w kierunku stacji kolejowej, ale zamiast siedzieć w normalnym Aeroexpress pociągiem podmiejskim i 57 rubli Kolomenskoye osiągniemy platformę gdzie przeszczepiony do metra i pojechać do stacji z przelewem Savelovskaya. Wyjście z dworca kolejowego. Wziąć bilet w kasie za 76 rubli, możemy dotrzeć do stacji Lobnya i 15 rubli złapać taksówkę na lotnisko.

Wszystkich 198 rubli, a od czterech do ośmiu godzin stracony czas, aby podróżować z Domodiedowo do Szeremietiewo. Tanie i smaczne.

I tanio, jak to możliwe?

Dobrze, dajesz? Gdzie indziej taniej, a potem? Pamiętaj sowiecką kreskówkę „Big siedem czapki z owcami nie dokonywała”? Chociaż, jeśli się nad tym zastanowić. Pozostaje opcja z autobusów. Spróbujmy.

Przy wyjściu z terminalu przejdź na Przystanek autobusu podmiejskiego i wybrać numer drogi 308. 80 rubli do nosa, weźmie nas do stacji metra Domodiedowo. Znów idziemy w dół do metra. Niestety, w dużym mieście, bez tego w żaden sposób, a my dotrzeć zarówno do stacji „Glider”, lub do stacji „Rzeka Station”. I w pierwszym iw drugim przypadku konieczne jest, aby nawiązać połączenie między wierszami, ale nic skomplikowanego o nim. Następnie usiąść na autobus numer 851 (od stacji metra „Rzeka Station”), albo w autobusie, na trasie 817 (od stacji „Glider” metro). Uwaga: opłatę – tylko 30 rubli!

I na tej drodze podróży z Domodiedowo do Szeremietiewo zajęło nam 160 rubli. Zamiast 308-tej magistrali, można skorzystać z pociągu elektrycznego do 57 rubli, a następnie dostać nawet tańsze, lub wziąć taksówkę. W tym ostatnim przypadku, pieniądze wyjdzie trochę droższe, ale można wygrać z czasem.

duch autobus

Mały ptak. Jakiś czas temu, w internecie chodził, że grupa „East Line” uruchomił bezpośrednie Domodedovo trasa autobusu – Szeremietiewo. „Jak? Przejazd z jednego lotniska na drugie jest nadal możliwe do kierowania?” – Pytasz. W Internecie można znaleźć harmonogram Latającego Holendra, ale tylko autobus nigdy nie widział. Na oficjalnych stronach internetowych każdego z lotnisk informacji o tajemniczej wyprawy jest również brakuje.