649 Shares 6569 views

Ręce precz – trujące rośliny doniczkowe

Stworzenie komfort w swoim domu, staramy się ozdobić go z dużą ilością roślin domowych. I nie sądzę, że wielu z nich powinien mieć dom. Toksyczne rośliny doniczkowe są atrakcyjne w wyglądzie i doskonałej rozkwicie. Ale jaśniejszy kwiat, tym większe niebezpieczeństwo. Po tym wszystkim, więc instalacja jest chroniony przed wrogami.

Przez wybór koloru należy podchodzić poważnie obecność zwierząt i dzieci, uderzając z listy toksycznych roślin. Wiele znanych i ulubionych kolorów może spowodować poważne obrażenia. Rozważmy niektóre z nich:

· Azalea – pięknie kwitnące, i to jest interesujące. Niebezpieczne liście rośliny. Zawierają one substancje trujące glikozydy grayanotoxin. Raz w organizmie człowieka powoduje rozładowania ciężka nosa, ślinotok, wymioty i łzy.

· Dipladeniya i Allamanda – piękne winorośle, ozdobione dużymi jasnymi kwiatami, pochodzi z Ameryki Południowej. Liście i kwiaty, do jamy ustnej, mogą powodować dramatyczny wpływ na serce człowieka. Aż się zatrzyma.

· Monstera, anturium, Alokaziya, Arisaema, Aglaonema Philodendron niebezpieczny i jego mleczny sok. Pierwsze na skórze, roślina SAP, w niektórych przypadkach powoduje oparzenia. A jeśli trzeć oczu z rąk, może spowodować chwilową utratę wzroku. Jeśli zatrucie wydaje nepriyatnopahnuschee ślinotok, silne pieczenie w gardle i ustach. Raz w przewodzie pokarmowym, sok drażni go ponad wszystko w tym samym czasie, co powoduje silne ataki bólu.

· Euharis, Hippeastrum, Clivia, Amaryllis są bulwiaste rośliny rodzime RPA. Od dawna tubylcy użyć soku z cebuli danych kolorów za otrucie groty. Raz w części ustnej żarówek lub soku spowodować wymioty.

· Otto Brunfels, Brovaliya piękne, Psiankowatych lozhnoperechny pierwotnie z Kolumbii. Zjedzony tylko kilka jagoda jagody dać silne nudności i wymioty, drgawki, ból w przewodzie pokarmowym, rozszerzenie źrenic i senność.

· Gloriosa superba – piękna roślina zielna, szeroko stosowane w medycynie. Pierwsze w ludzkim organizmie w dużych dawkach może powodować nie tylko biegunkę i wymioty, ale również uszkodzenie nerek, utrata włosów i problemy z krzepnięciem krwi.

· Difenbachia – popularna roślina do dekoracji biur i dużych pomieszczeń, rodem z tropikalnej Ameryki Południowej. Ma trujący sok mleczny. Pierwsze na błonę śluzową jamy ustnej, powoduje ciężki obrzęk, który występuje z powodu czasowej utraty głosu.

· Euphorbia mleczny sok może powodować oparzenia skóry, która zaczyna się od prostego spalania i może prowadzić do powstawania pęcherzy. Raz w oczy, może to spowodować chwilową utratę wzroku.

Jeśli chcesz mieć zwierzaka albo już mają, a następnie zwracać uwagę na dobór kolorów. Wyeliminować z Twojego ogrodu trujące rośliny doniczkowe dla psów i kotów. W rzeczywistości, starając się nadrobić organizmowi witamin, oni gryzą kwiaty. Ale każdego dnia Twój kot może mieć ochotę na trujące rośliny. Jeśli zwierzę zdecyduje się żuć bluszcz, fioletowy, SPATHIPHYLLUM, Philodendron lub Alokaziya, otrzymasz silne podrażnienie skóry i ciężkie lub niestrawność. Wybór dla goodies azalia, rododendron, Lilyfield lub oleander, zwierzę dostanie ataku serca. A rośliny kauczukowe i lilia powodować niewydolność nerek. Najbardziej trujące rośliny doniczkowe:

· Dieffenbachia – sok z rośliny, dostał się do ludzkiego oka, spowoduje najsilniejszy atak zapalenia spojówek i może prowadzić do nieodwracalnych zmian w rogówce. Liść żucia dla zwierząt kwiatu, otrzymują duże pęcherze w jamie i płuc naruszenie ustnej.

· Hortensja – mleczny sok z kwiatka zawiera cyjanek. Gdy w żołądku zwierzęcia, trucizna wywołuje silne ataki bólu skurcze. Jeśli pies lub kot istnieje silne drżenie, zatrucie ma wpływ na płuca, serce i nerki.