757 Shares 5049 views

Skaner sieciowy – podłączyć, skonfigurować użycie

Dziś odpowiedź na pytanie, co stanowi skaner IP sieci, może dać praktycznie każdemu. Jest to program, sniffer, który identyfikuje konkretny terminal komputerowy w sieci lokalnej, lub po zainstalowaniu połączenia internetowego. Ale to, jak działa system, niektóre mogą się tylko domyślać.


Co to jest skaner sieciowy?

Programów lub poleceń tego typu można podzielić na kilka klas, zgodnie z określonymi parametrami.

Oczywiście, program skanera sieciowego powinna działać w kilku trybach, w tym definicji wewnętrznego i zewnętrznego adresu IP z podłączonych urządzeń, prowadzenie diagnostyki, wykrywania sieci bezprzewodowych oraz dostępności dostępu do zasobów w oparciu o protokoły HTTP i FTP.

Narzędzia systemu Windows do skanowania

Aby określić adres IP w systemach opartych na systemie Windows nie jest specjalnym narzędziem, które jest już wbudowane w system operacyjny.

Zazwyczaj adresy IP w bieżącym wykorzystaniu ich dostawcami są ustawiane automatycznie. To ustawienie (Uzyskaj adres IP automatycznie) po prostu ustawia ustawień sieciowych. Jednocześnie w tym samym trybie, ustawienie maski podsieci i bramy. Serwer DNS (pierwotny i wtórny) nie stosuje się, w niektórych przypadkach, ich adresy muszą być wprowadzane ręcznie, zwłaszcza jeśli ustawienia są dokonywane za pośrednictwem usługi Google.

Ale rozpoznać dowolny adres wewnętrzny można użyć prostego polecenia ping, wpisana w odpowiedniej konsoli wskazujący wewnętrzny adres komputera lokalnego lub terminal podłączony, na przykład, do sieci firmowej.

Zobacz wszystkie adresy urządzeń aktualnie podłączonych do jednego z protokołów sieciowych, można użyć polecenia ipconfig.

Wiele osób nie docenia wiersza poleceń, a jednak tu poprzez ustawienie dodatek do głównego zespołu jako release6 lub odnowić przez szczelinę można zastosować automatycznie skonfigurować protokół IPv6, a nawet zaktualizować konfigurację w celu uzyskania konfiguracji DHCP serwera.

Popyt zewnętrzny na podstawie polecenia ping

W odniesieniu do zewnętrznego żądania polecenia ping, uczynił je przeważnie tylko przez ISP lub administrator sieci.

Wadą tej metody jest to, aby określić adres IP urządzenia zewnętrznego połączonego z Internetem. W tym przypadku adres wewnętrzne mogą być ukryte lub przydzielony automatycznie.

A w przypadku testowania sieci WLAN wirtualnych występuje tylko Ping routera lub modemu ADSL. Jej adres nie pasuje do adresu lokalnego terminala.

WiFi-skaner sieciowy

Zwracamy się do oprogramowania bezpośrednio. Pewnie, że nie jest konieczne, aby powiedzieć, że w tej samej stronie sklepu w Google Play, można pobrać darmowe narzędzie, które może wykryć wirtualnej sieci, znajdują się w pobliżu użytkownika.

Ale jeśli dobrze poszperać w Internecie, można znaleźć nie tylko skaner sieci i pakiet oprogramowania, który pozwala złamać hasło, a nawet działać jako tzw Anonymizer, która przypomina nieco zaangażowania wirtualnych serwerów proxy i protokołów dostępu. Istotą pytanie sprowadza się do tego, aby zidentyfikować nieużywany adres i połączyć się z nim. Tak więc, każdy skaner-adresy IP w sieci sprawia, że jest zdecydowana na podstawie przydzielonego dostawcę, chociaż usługa jest świadczona zaręczynowy wirtualny serwer proxy może się tylko domyślać.

Najprostszym programem

Spośród wszystkich rzeczy, które dzisiaj można znaleźć w Internecie, najbardziej popularne są następujące:

  • Detektor darmowe WiFi (publicznych skaner sieci bezprzewodowych);
  • Skanowanie netto – Skaner lokalny port i adresy IP;
  • W S SIDER – narzędzie do sieci bezprzewodowej;
  • Zły IP Scanner – system weryfikacji dostępnych adresów, które nie są związane z połączeń lokalnych.

Każda z wyżej typu skanera sieciowego działa na tej samej zasadzie. Definicja ta jest zewnętrznym urządzeniem IP do połączenia, bez względu na to, że jest to urządzenie mobilne, komputer stacjonarny lub laptop.

Wszystkie wnioski odnoszące się do kategorii programów, które są nazywane «Windows 7 Skaner sieciowy” za pomocą polecenia ping ukryty, ponieważ użytkownik nie ma pojęcia. Jednak zewnętrzne zapytanie odbywa się nie w formie operacji przeprowadzanych Windows, a na podstawie ich własnego rozwoju w oparciu o protokół używany i serwer DHCP.

W takim przypadku mogą wystąpić błędy w wykonaniu pełnomocnika połączenia. Zmienić te ustawienia mogą być w ustawieniach sieciowych lub karta sieciowa, która jest narażona zakazać używania serwera proxy dla adresów lokalnych ustawień protokołu IPv4 (co najmniej).

Jednocześnie mobilne aplikacje tego typu są bardzo popularne. W najprostszej postaci, można podać następujący przykład. Pewien człowiek przyszedł do kawiarni, a on pilnie potrzebne, aby napisać wiadomość lub wysłać e-mail. hasło dostępu do niej nie zna sieć wirtualną (lub nie chcą prosić). Jeśli masz zainstalowany na smartfonie lub tablecie, odpowiedniej aplikacji, skaner sieciowy jest wyzwalany automatycznie przez określenie najbliższym systemu bezprzewodowego (lub więcej).

W zależności od oprogramowania nadal mogą być obecne i zdolność do sieci hasłem dostępu. Ale to oczywiście nielegalne. Trzeba powiedzieć, że dzisiaj jest duża ilość szczątkowa tzw hakerów, do których czasami odnosi się i stosowanie tego typu.

Ale nikt nie rozumie, że sieć skaner adres IP definiuje jedyne źródło dzięki którym nawiązywane jest połączenie z Internetem i dostęp do sieci (karta sieciowa jest w oparciu o Ethernet, Wi-Fi sieć służy jako router, router).

wniosek

Najgorsze jest to, że żaden program tego typu do skanowania adresów wewnętrznych i zewnętrznych nie może ignorować gospodarze plik konfiguracyjny, który przechowuje informacje o Twoich wizytach na standardowym adresem. Czasami zawartość nagrania może być blokowanie pewnych zasobów, a odwołanie się do tych ustawień w systemach Windows jest priorytetem, nawet w odniesieniu do serwera DNS lub pełnomocnika.

Dlatego ustalenie skaner sieciowy, należy rozważyć możliwość korzystania z tego oprogramowania. Niestety, aplikacja w postaci skanerów, poza kontrolą Windows, może powodować konflikty na poziomie systemu (blok pracę niektórych dynamicznych bibliotek wymaganych dla systemu Windows, aby funkcjonować prawidłowo, a nawet sterowniki).

Ponadto, należy zwrócić uwagę na legalność wejścia w danej sieci wirtualnej, nie wspominając już o instalacji oprogramowania, pochodzące z nieformalnych (pirackich) źródeł.