492 Shares 3866 views

Volkov Fedor Grigorevich: krótka biografia

Fedor Grigorevich Volkov (1729-1763) – uniwersalny człowiek kultury: twórca rosyjskiego teatru, aktor, pisarz. Żył tylko 34 lat, ale jego talent były wielorakie. Jego energia, inteligencja, osobista zdolność, aby przejść do organizacji rosyjskiej scenie w prowincji, a następnie w stolicy. Przedstawiał jednym z najlepszych malarzy czasu, A. Losenko. Artystka zdołała portretu. Volkov Fedor Grigorevich, którego portret przedstawiony tu obraz, spokojne i jasne patrząc na widza. Ujawniła duchowe bogactwo tego niezwykłego człowieka: godność, ożywioną działalność inteligencja.

wczesnej dorosłości

Rodzina Kostroma kupiec Grigorij Wołkow i jego żona Matrona Jakovlevny miał pięciu synów. Elder nazwany Theodore. Był tylko 7 lat, gdy zmarł jego ojciec, a matka wyszła ponownie za mąż za energiczny, przedsiębiorczy i starszych Jarosław kupca FV Polushkina. Założył fabryki i szukał towarzysza. I współpracownicy uczynił wszystkich swoich pasierbów. W tej chwili Fiodor miał 14 lat. Aby uruchomić fabryki, Fedor nie otrzymali wykształcenie w Jarosławiu, a ojczym wysłał go do Moskwy. Na przykład w pismach kupca Fedor Grigorevich Volkov, którego biografia był, zdaje się, bardzo zdecydowanie, doszedłem do studia w starożytnej stolicy.

w Moskwie

Zaledwie trzy lata studiował Wolves Zaikonospassky Academy, ujawniając jednocześnie zdolności fizycznych i talentów. W tym czasie on właśnie nauczył się podstaw przedmiotów podstawowych, a ponadto poważnie zaangażowany w muzykę: gra na harfie i skrzypce, śpiew notatki.

powrót

Powrót w Jarosławiu, Volkov Fedor Grigorevich kontynuował studia w pasterza, który towarzyszył E. I. Birona na emigracji, i doskonale mistrzów języka niemieckiego. Jednocześnie uczy się malować i rysować, która to jest bardzo użyteczne. Ale mój ojczym, trzymając Fedor kilka lat w domu, wysyłając go do Petersburga na studia nowoczesnych metod handlu.

Znajomość teatrze

Rejestrując się w niemieckiej firmy handlowej i poważnie zająć się obowiązkami, Volkov Fedor Grigorevich przypadkowego połknięcia występ włoskiej opery. To był wspaniały spektakl ze wspaniałymi dekoracjami, które są często zastępowane przez maszyny. Następnie Fiodor nie tylko pójść do teatru i wszystko dokładnie zarysowane. Ale aktorstwo było słabe. Następnie, aby ją zrozumieć, chodzi do prywatnego niemieckiego teatru, który przybył do Petersburga. Nie oglądając dramat i komedię, i spotkał się z czołowych aktorów, szybko zagłębiając teatralnej. Ponieważ trwa około dwóch lat.

Powrót do Jarosławia

Kiedy ojczym umarł, Volkov Fedor Grigorevich czele fabryki i handlu. Miał walczyć sądowych oraz przypadki, w których był w Petersburgu. Tam uczęszczał spektakl Gentry Corps. Dał dramat Sumarokova w języku rosyjskim. I wpadł na pomysł, aby rozpocząć teatru w Jarosławiu. Wraz z braćmi i przyjaciółmi w domu, zaczyna próby, patrząc po miejscu, gdzie jest to możliwe, aby dać występ. Aby rozpocząć, to tylko stodoła kamień ojczyma. Ale pomysł był udany, a wilk zaczyna zbierać pieniądze za abonament na budowę teatru. Idzie z nim spotkać. A w przyszłym roku, buduje drewniany budynek pierwszego teatru publicznego. Volkov jednoczy wiele twarzy. On i reżyser i producent, malarz i aktor. Cały czas do przyjęcia oryginalnego talentu młodego 22-letniego chłopca, który był Fedor Grigorevich Volkov. Teatr działa z powodzeniem od ponad roku. Ale prowincja wysłana z Petersburga inspektora, który rozjaśnić czas, odwiedzając prezentację teatralną. To on zgłosić do cesarzowej tej wspaniałej instytucji, która jest dostępna w Jarosławiu. Volkova wraz z trupą cesarzowej Elżbiety Pietrowna jest w Petersburgu.

Na nowym miejscu

Elizaveta Pietrowna kochał maskarady, a nowy pomysł przyszedł jej do gustu. To wcześniej, można powiedzieć, żarliwie kochał opery i baletu, ale stały rosyjskiej trupy w stolicy nie było, i znowu w Jarosław Teatr działa od ponad roku, trzeba go poznać. A po miesiącu w okresie zimowym 12 osób przybyło w Petersburgu. Pod koniec marca 1752 przed cesarzowej i jej przybliżonej Volkov z jego aktorów przedstawił prezentację. Elizaveta Pietrowna nakazał uczyć rysunku aktorów, języki, taniec, muzyka w atrakcyjnej obudowie szlacheckiej. I uczą się tylko grzywny. Dwa lata później, wszystko jest postanowione, że są wystarczająco przygotowane. W 1756 roku wydał dekret w sprawie utworzenia rosyjskiej cesarzowej Theatre.

teatr publiczny

Teatr jest bardzo źle, wspierane finansowo przez rząd. Wszystko zależy od entuzjazmu reżysera i aktora A. Sumarokov F. Volkov. Ponadto, i to było bardzo ważne w tym czasie – w kobiety wpisane. Przede wszystkim kobiecych ról były odtwarzane przez chłopców. Jego budynki rosyjskiego teatru i wędrował z jednego pomieszczenia do drugiego, a reżyser i aktorzy wynagrodzenia nie zostały wypłacone przez kilka miesięcy. Taka sytuacja może tylko uczynić prawdziwych miłośników sztuki dramatycznej. Ponadto, ich występy były dozwolone tylko szlachty, którzy woleli włoską operę i balet francuski i pogardą patrząc na rosyjskich aktorów. Publiczność poszła do prezentacji nie jest na osobnej polowania, a na zmuszając cesarzową. Kolejność nie była na widowni. W związku z tym, że było strzeżone przez oddziały policji. W takich okolicznościach, zacząłem pracę rosyjskiego teatru.

Losy i maskarada

W 1761 roku został dyrektorem F. Volkov. Wciąż był aktorem, pisał dramaty dla jego twórczości, odmówił z szeregów wysokiej sądowych oraz nagród i została zaangażowana tylko w tym, co przyciągnęło jego duszę. W 1762 roku, po rosnąco na tron Katarzyny II, miał prawo wstępu bez raportu. To Volkov powierzono na cześć koronacji cesarzowej w Moskwie w celu ustalenia duża kilkudniowe maskarada niespotykany blask. Volkov entuzjazmem przystąpił do organizowania go. Pracować na ulicy, dla ludzi – Najwyższego Stwórcy sen. Przez trzy dni trwało widok ulicy, ludzie wylewa się na ulice i zajmują miejsca na dachu. To był wspaniały, bogaty i pouczający. Volkov wszystkie trzy zimowe dni spędzone na ulicy, wiatr, zawsze patrząc po wszystkich i zarządzania. Jednak po zakończeniu maskarady, czuł zmęczenie i złe samopoczucie, a następnie położył się do łóżka i nie wstał. 04 kwietnia 1763 zakończył swoją ziemską wędrówkę Fedor Grigorevich Volkov. Krótka biografia geniusza, który stworzył teatr rosyjski, uważany jest w tym artykule.