436 Shares 4840 views

Jak gotować grzane wino w wielowymiarowej?

Glytinvein to pyszny napój, idealnie nadający się do użycia w dobrej firmie, bawiąc się długim zimowym wieczorem. Ma bogaty, wyraźny smak i jest przygotowywany z wina, kawałków owoców i przypraw. Większość nowoczesnych gospodyń domowych używa wszelkiego rodzaju urządzeń ułatwiających pracę kuchni, więc wielu z nich wie, jak gotować grzane wino w wielowymiarowej.

Historia pojawienia się napoju

Prototyp tego ożywczego napoju pojawił się w starożytności. Nawet starożytni Rzymianie pili wino z dodatkiem przypraw, jednakże zaczęło rozgrzewać średniowiecznych mnichów europejskich. W książce kucharskiej napisanej przez Marka Gawiusza w 1 wieku naszej ery E. stwierdzono szczegółowy opis napoju, gotowanego z dodatkiem liści laurowych, dat, żywicy, szafranu, pieprzu i miodu. Ten napój mógł sobie pozwolić tylko na bardzo bogatych ludzi, ponieważ przyprawy w tych czasach były cenione wagą złota. Wiadomo również, że średniowieczni mnisi gotowali grzane wino na bazie bordo lub bordo, przyprawionego trawą galangalową.

Do tej pory jest wiele przepisów na gotowanie tego wspaniałego gorącego napoju. Szczególnie smaczne grzane wino w wielowarstwie, przygotowanie którego zajmie tyle czasu. Nasi współcześni dodają do tego musmas, miodu, kawy, kardamonu, rumu, a nawet koniaku. Jednakże klasyczne grzane wino przygotowywane jest na bazie czerwonego, suchego lub półsuchego wina, przyprawionego pieprzem słodkim, wanilią, anyżem, cynamonem, goździkami i cukrem.

Jaki jest ten napój?

Zanim zaczniesz przygotowywać grzane wino w wielowarstwowym deserze, którego przepis jest dobrze znany większości ludzi, powinieneś zrozumieć, jak użyteczny jest ten napój. Dzięki unikalnej kompozycji pomaga skutecznie walczyć z przeziębieniami. W tym przypadku szczególnie przydatny będzie napój przygotowany z dodatkiem skórki cytrynowej lub pomarańczowej. Zawiera w niej witaminę C uważaną za najsilniejszy naturalny przeciwutleniacz, zwiększający odporność i aktywizuje mechanizmy ochronne ludzkiego ciała. Ponadto ciepłe wino jest jednym z najlepszych sposobów na hipotermię. Ten napój zawiera dużą liczbę aminokwasów, wapnia, fosforu i innych żywotnych pierwiastków śladowych, których działanie wzmacnia dodawane przyprawy. Umiarkowaną ilość rozgrzanego wina z przyprawami oszczędza z bezsenności, bólów głowy, depresji, nabytego i chronicznego zmęczenia.

Grzane wino w wielowymiarowym: przepis

Wielu z nas spożywa ten orzeźwiający pachnący napój od głębokiej jesieni do wczesnej wiosny. Aby przygotować bardzo dobre i urozmaicone wino w wielokolorowym kształcie, musisz wziąć dwa litry czerwonego półsłodkiego lub suchego wina, 3-5 łyżek miodu, gotową mieszankę przypraw (granatu, pachnącego pieprzu, goździków, imbiru i cynamonu), pół cytryny, Jedno jabłko. Żądany zestaw przypraw sprzedawany jest w każdym sklepie.

Technologia przygotowania

Dzięki temu prostemu zadaniu, nawet ci, którzy nie wiedzą, jak gotować grzane wino w wielowarstwowym, łatwo sobie radzą. Więc nie musisz przecedzić już przygotowanego napoju, przyprawy wplecione są w gazy lub bandaże. Wino jest wlewane do miski urządzenia, przyprawy, miód, pomarańcze i plasterki cytryny cięte na duże pierścienie są tam wysyłane. Aby wytrzeć grzane wino w wielowarstwu, konieczne jest włączenie go do trybu wygaszania. Czas gotowania zależy od typu urządzenia i zamontowanego w nim licznika, ale w żadnym wypadku nie powinien przekraczać 60 minut. Niewielka różnica czasu gotowania nie wpływa na smak napoju.

W przeciwieństwie do standardowych sposobów gotowania na łaźni wodnej lub na otwartym ogniu podczas gotowania w urządzeniu wielokomorowym nie ma potrzeby stałego monitorowania poziomu wody w rondlu iw regularnym mieszaniu napoju. Jasno ustalona temperatura urządzenia nie pozwala na wrzenie i ochłodzenie wina. Na godzinę przed końcem procesu dodajemy jabłko w wina. Aby utrzymać temperaturę gotowego napoju i uniknąć odparowania alkoholu, zaleca się pozostawienie wielozaworu w trybie grzania. W takim przypadku w dowolnym momencie możesz zadowolić siebie i swoją rodzinę kielką pachnącego gorącego, grzanego wina.