218 Shares 3658 views

Felt Mountain Bike (opinie)

Rowery US producent Felt jest często nazywany jednym z najlepszych na świecie. Jakiej marki oraz dlaczego jest tak popularny? Czytaj dalej, a dowiesz się, co to jest – rower Felt, jakie są zalety i wady.

Trochę historii

Dzhim Felt zasłynął w motocrossie jako jeden z najlepszych inżynierów dla japońskich marek Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha. Praca ze znanym racer Johnny O'Mara, filc zbudował swoją pierwszą ramkę do wyścigów / triatlonu. gwiazda Motocross, choć wydawało się dziwne, w 1989 roku, używany rower do uprawiania sportu, a nawet udział w konkursie. Felten wykonane z O'Mara ramie w 1990 roku zdobył mistrzostwo do Kalifornii indywidualnym wyścigu z oddzielnym początku.

Następnie pracuje z producentem sprzętu sportowego Easton Sports. Projektant wykonane rower Felt B2 dla triathlon legenda Paula Newby-Fraser, który po raz kolejny wygrał Ironman konkurencji. Następnie Felt zyskał reputację, kto wie co szybkość i jak je zdobyć. Legendy sportowych w kolejce do jego roweru.

Nie jest zaskoczeniem, że w 1994 roku opuścił firmę Easton i rozpoczęła swoją markę.

Nowa grupa docelowa

Po 7 latach popularność i duże sukcesy sportowców, którzy mieli filcu rower, w 2001 roku zdecydowano się zmienić filozofię marki. Od tamtej pory, nie ogranicza się do produkcji dwukołowy przyjaciółmi do znanych zawodników, ale również produkuje modele dla entuzjastów. Linia ma drogi, góra, rowery miejskie, BMX i oczywiście rower triathlon.

Jednocześnie było wejście firmy na rynek międzynarodowy. Warto zauważyć, że w Felt dwóch prezydentów – jeden jest w Ameryce, z drugiej – w Europie. Kto wydał 147 modeli, które są sprzedawane w 27 krajach na całym świecie. Ale w rzeczywistości, personel i wielkość produkcji, firma mała w porównaniu do producentów, takich jak Trek, Specialized, Giant i Cannondale. Firma znana jest nie przez reklamy, ale ze względu na samego produktu.

Dlaczego tak popularne modele tej marki?

Obecność znanych zawodników w portfelu – to zdecydowanie na plus, ale dlaczego zwykły konsumenci wybierają produkty firmy Felt (rowery)? Komentarze i opinie ekspertów w pierwszej nocie jest ważną zaletą, jako solidnej ramie węgla i widelcem.

CFK – zdumiewające materiału o twardości porównywalnej z tytanu, ale który jest lżejszy niż aluminium. Jednakże, to ma swoje wady: z powodu cech strukturalnych jego włókna ramie roweru może pękać na odbicia. I to może być w pierwszej chwili dość zauważalne, ponieważ przerwa nastąpi pod górnymi warstwami włókien. Ale w pewnym momencie, gdy działa na małym kopiec rower ryzykując upadkiem.

Filc inżynierowie borykają się z tych niedociągnięć na dwa sposoby. Po pierwsze, ma włókna węglowego w sposób rozłożony w czasie w kierunku wektora obciążenia, co zwiększa ich wytrzymałość. Po drugie, gdy elementy ramy są wytwarzane oddzielnie, każda o innej liczbie warstw włókien węglowych według oczekiwanego obciążenia, a następnie są łączone, w celu zapewnienia płynnego połączenia. W związku z tym konkurencja lub po prostu jazda na rowerze górskim trudnego utworu Felt zawiedzie.

Dbałość o szczegóły

Dzhim nigdy nie czułem się umieścić go w kluczowych korzyści płynących z jej rowerów i innych producentów, znacznie później, zaczął trąbić o tym na każdym kroku. Chodzi o średnicy rur ramy, która zmienia się w zależności od jego wielkości, który pozwala, aby światło rowerem, ale nadal silna. Po tym wszystkim, jeśli masz model zaprojektowany dla wzrostu do 1,7 m, co należy wziąć pod uwagę obciążenie dla jeźdźca poniżej 2 m?

Filc rower ma dobre właściwości aerodynamiczne nawet w standardzie. Po tym wszystkim, firma często ignoruje zalecenia relacji między wielkością rur Międzynarodowej Unii Kolarskiej i ramy sprawia, że model z ramy, co znacznie zmniejsza opór powietrza podczas jazdy, biorąc pod uwagę nawet takie szczegóły jak dołączone do niej butelkę wody.

Niestandardowe mocowanie siodła (biorąc pod uwagę właściwości fizyczne włókna węglowego), do mocowania wózka do ramy, więc nie brzęczały i mniejsze zużycie – inżynierowie firmy nie pominąć niczego, iw rezultacie stworzyć szybki i wytrzymałe rowery.

braki

Ale to wszystko nie może być doskonały? Kupujący znaleźć taką usterkę ze słynnym roweru:

  • Hamulce. Rowerzyści często nie podoba się jakość, szczególnie złe miłośników kolarstwa górskiego na stromych wzgórz. hamulce działają dobrze na płaskim terenie, ale szybko i zjazdy w terenie o nachyleniu, że nie radzą sobie z zadaniem. Dlatego wielu powinni natychmiast je zmienić.
  • Siedzisko z poduszką żelową. Mimo że jest zaprojektowany, aby zapewnić komfort podczas podróży, nie każdy lubi taką innowację. Plus, siodełko ma dość znaczny ciężar.
  • jakości ramki. Pomimo wszystkich wysiłków projektantów, może pęknąć. Ponadto, może on dostać się do farby.
  • Wąskie i grube opony, które są dostarczane do rowerów z ramą aluminiową.
  • Z uchwytami szybko oszukanym uzwojenia.
  • Jest to bardzo trudne do zakupu części zamiennych, często muszą podjąć b / y. W razie awarii będzie oferowane do zajęcia w wyspecjalizowanym warsztacie, gdzie naprawy będą kosztowne.

Ale liczba braków zależy cena: droższe modelu, mniej niezadowolonych klientów.

cena emisyjna

Zgodnie wrażenie jakby tam są niskie koszty i opcje modele high-end.

Na przykład, cena rowerów dziecięcych wahają się od 7 do 11 tys. RUB. W zależności od materiału o budowie ramki – aluminium lub stal, czyli takie hamulców i innych parametrów. Co do roweru dla dorosłych, tutaj koszty mogą się znacząco różnić. Tak, rower miejski Felt Bixby ze stalową ramą i konwencjonalnego hamulca nożnego (toczenie pedałów w przeciwnym kierunku) będzie kosztować tylko 13 tys. RUB. Model panie o podobnych cechach, jasnego różu i przetargowej zwanego Luv o wartości 14 tys. RUB. Felt Six profesjonalny rower górski z aluminiową ramą 60 i hamulce hydrauliczne będzie kosztować 21 tys. RUB. Chociaż można znaleźć model trochę tańsze lub droższe – 70-80 tysięcy rubli .. w zależności od gatunku metalu. Ale rowery węgla kosztować od 50 do 150-200 tys. RUB. Dla najlepszego ostatnim modelu lub projektowania limitowanej edycji będzie musiał zapłacić do 13 tys. Dolarów.