716 Shares 2197 views

Funkcje rodziny jako instytucji społecznej

instytucja społeczna, w większości przypadków rozumiane jako stabilna forma organizacji społecznej, ze względu na obecność cenną rolę normatywnego, głównym celem którego – gwarantowany realizacji potrzeb społecznych. Krótko mówiąc, instytucje społeczne regulują pewne relacje w obrębie grupy w celu zwiększenia jego funkcjonalności jako całość i zaspokojenia potrzeb każdego z jej członków. Obecnie większość socjologowie nazywają 5 podstawowych typów instytucji społecznych, a wśród nich:

 • gospodarka;
 • polityka;
 • edukacja;
 • rodzina;
 • religia.

Ludzki wejście do każdej z instytucji społecznych nakłada na niego pewne obowiązki i towarzyszy pojawienie potrzeb specyficznych dla danej instytucji.

Rodzina – klasycznym przykładem instytucji społecznej, ze wszystkimi odpowiednimi elementami składowymi. Dedykowanych funkcji, potrzeby, cele i etapy tworzenia rodziny. Ten artykuł omówi bardziej szczegółowo funkcjonowanie rodziny jako instytucji społecznej.

Instytucja rodziny i jej funkcji

Rodzina jako instytucja społeczna ma szereg funkcjonalnych, które należy uwzględnić w szczegółach.

 • Rozrodczego. Główną funkcją rodziny, osobiście spełniających pragnienie i potrzebę posiadania dzieci w oczach opinii publicznej – potrzebę społeczeństwa, aby kontynuować gatunek.
 • Edukacyjne. W rodzinie układa się i wychował tożsamości osoby, przyszłego członka społeczeństwa. Sukces wykonywaniu funkcji rodziny ma bezpośredni wpływ na kształtowanie dojrzałej i odpowiedzialnej osoby.
 • Funkcja DOMOWE obejmuje opiekę (pierwszy materiał) oraz opiekę nad członkami rodziny, którzy nie są w stanie ze względu na wiek, aby zadbać o siebie. Chodzi o zapewnienie schronienia, żywności, itd.
 • kontrola społeczna. Istotą tej funkcji jest to, że rodzina jest odpowiedzialny za zachowanie każdego z jej członków w społeczeństwie, na szacunku dla ich standardów moralnych i wartości przyczepności.
 • Sexy-erotic funkcją rodziny jest zaspokojenie indywidualnych potrzeb intymności i seksu, w tym samym czasie zrozumieli potrzebę społeczeństwa do reprodukcji biologicznej.
 • Funkcja komunii duchowej. Spełnia potrzeby każdego z członków rodziny w ścisłym kontakcie i rozwoju duchowego.
 • Emocjonalny: pragnienie, aby zabrać swoje rodziny, wsparcie psychologiczne i ochronę.

Z biegiem czasu, funkcje rodziny trzeba zmienić właściwość, zniesione lub rozwinąć ze względu na pojawienie się nowych. Jest nie tylko o funkcji w jednostce rodzinnej, ale także od funkcji rodziny jako pojęcie abstrakcyjne: zwiększoną tolerancję na naruszenie pewnych ról społecznych, podczas gdy inni są coraz bardziej skuteczne. Niektóre funkcje z rodziny nikną w tle, inni są bardziej istotne. Być może w dzisiejszym społeczeństwie, jak w przeszłości, jedną z funkcji rodziny jest przywilejem edukacyjne i emocjonalne. Niewątpliwie rola rodziny w kształtowaniu dziecka osobowości – jedna z wysokości, ze względu na fakt, że większość umiejętności komunikatywnego interakcji, zwyczajów, zachowań i reakcji są określone w ramach stosunków rodzinnych, że rodzice nakładają na ogromnej odpowiedzialności za rozwój pełnego i odpowiedniego człowieka.

Wkład rodzina do powstawania osobowości

Funkcje rodziny, będące w dużej mierze model zdrowych stosunków rodzinnych, refleksji i zawierają w sobie wymagania, które mogą doświadczać każdego członka rodziny. Podstawy edukacji, emocjonalnego i duchowego kontaktu, ustanawia się wśród rdzennych mieszkańców, dziecko uczy się, kierując je dalej do dorosłości. Chodzi o to, że małe dzieci są najbardziej otwarci na nowe informacje: zwyczaje i zachowania rodziców i znaczące dorosłych poprzez naśladowanie przypisane do nich. Dlatego ważne jest to, że dorośli członkowie rodziny, wykonując swoje funkcje w sposób odpowiedzialny, należy pamiętać, że tożsamość dziecka jest w ich rękach.

647 shares 6377 views
620 shares 1540 views
Hiperbola jest krzywą
650 shares 8201 views