692 Shares 1064 views

Nihilizm – limit sceptycyzm

Odmowa może przybierać różne formy w zależności od osoby, niektórzy są skłonni do rozpaczy – zaprzeczenie usamodzielnienia, pewnego cynizmu – jako zaprzeczenie wartości rzeczy i osób, które ułatwiają życie i strat. Ale nihilizm nie jest powiązany z rozpaczy i cynizmu, nihilizmu – jest skrajnie indywidualistyczna wizja świata. W obrazie świata wierzy ocenia jedynie swoje własne wyniki.

Pamiętasz?

Dlaczego mówimy o nihilizm w społeczeństwie? Znaczenie wielu będzie uczyć się z książki „Ojcowie i synowie”, ale termin ten pojawił się znacznie wcześniej. Wartość tego słowa jest często mylony z wartością rozpaczy i cynizmu. Ale to są różne koncepcje, choć nihilizm – to także emocje. Emocje sceptyczny. Nihilizm – ekstremalny stopień krytyczności do rzeczywistości.

Życie i jego znaczenie

Jednym z pomysłów, który jest obsługiwany przez wiele nihilistów – Nieumyślne świecie. Ich zdaniem, początek życia jest właśnie to wydarzenie jest bardzo mało prawdopodobne, ale odbyło. Życie nie ma celu, nie ma problemów. I prędzej czy później całe życie przestanie bez znaczenia.

Smutny? I wiele nihilistów uwierzyć w to, jeśli są uczciwi intelektualnie z siebie. Mają coś do sprawdzenia faktów w przeszłości, a przyszłość nie może, i mogą być odrzucone tylko. Nie jest łatwym zadaniem.

Morał z wtórnym

Drugim problemem przez nihilistyczny intelektualnie – problem moralności. W tym przypadku, nihiliści są dalekie od całkowitego zaprzeczenia moralności i etyki. Ale to oni uważają, że wszelkiego rodzaju moralności względnej. To nie znaczy, że nihilizm – ten ignorowanie zasad moralnych. Daleko od niego. Wystarczy nihilistą mogą wspierać je w przypadku, gdy są one korzystne dla niego osobiście. A jeśli są to tradycje narodu, nihilistą rozumie, że bicz tyłek nie pereshibesh i dlatego zwykle podlega zasadom moralnym. Ale to z pewnością będzie rozmawiać o tym, co moralność – po prostu przestarzałe konwencje.

Co jest źle?

Z poprzednim akapicie jest oczywiste, że nihilizm – rodzaj systemu etycznego, w którym są również względne pojęcia takie jak obowiązek i odpowiedzialność. Wszakże jeśli „dobre” i „złe” nie są bezwzględnych to po co? Więc nihiliści nabyć obraz osobowości antyspołecznych. Mimo że nie są. nihilistą klasyczne nie są zainteresowani w poszukiwaniu duszy. Ponieważ przeszacowanie wymaga przyporządkowania nowej cenie. Ale był tak zły, że chce uciec od tworzenia nowych wartości.

Jeśli nihilistą być całkiem szczery sam ze sobą, on dostrzega tę wartość, choć nielegalna, bo jest tam jeszcze – to własne interesy. W związku z tym, że jest całkowicie zdrowy psychicznie i wiele nerwic pomijane przez jego boku. Przekonany nihilistą nie lubi samozniszczenia, podobnie jak wielu jego współczesnych. I z jego punktu widzenia, ludzie ściśnięte w imadle długu, co najmniej dziwne, jeśli nie głupie.

Zwykle ludzie, którzy wybierają nihilizm, jasny osobowości, nawet nazbyt jasne. Z nich interesująca rozmowa o trudnych tematów. Ale trudno żyć obok nich. W związku z tym, nie jest łatwo budować relacje oraz proste – osobisty. Powinienem stać nihilistą? biznes czytelnik, ale życie łatwe nihilistą nie można nazwać.