151 Shares 1462 views

Jak przekazać pieniądze z "Beeline" do "MegaFon". Przekazy pieniężne pomiędzy operatorami "Beeline" i "MegaFon"

Czasem istnieje potrzeba transferu środków z telefonu komórkowego jednego operatora do urządzenia innego dostawcy telefonii komórkowej. Na przykład, jak przelać pieniądze z "Beeline" na "Megaphone"? Istnieje kilka sposobów wykonania tej operacji. Zadaniem subskrybenta jest zapoznanie się z każdym z nich i wybranie najlepszej opcji dla siebie.

Wymagania wstępne

Aby wysłać pieniądze z "Beeline" do "Megaphone", musisz spełnić kilka warunków. Po pierwsze, potrzebujesz telefonu, komputera, komunikatora lub innego środka komunikacji mobilnej. Po drugie, w niektórych przypadkach operacja przekazywania pieniędzy wymaga połączenia z Internetem. Po trzecie, na koncie nadawcy powinna być wystarczająca ilość środków, na przykład nie mniej niż 150 rubli. Warto wspomnieć, że zleceniodawca, po zakończeniu operacji w bilansie, powinien mieć równowagę co najmniej 50-60 rubli. W tym samym czasie prowizja za przesunięcie wynosi zazwyczaj 5 rubli, które są usuwane z konta nadawcy. Warunki te są uważane za standardowe. W niektórych przypadkach prowizja może wynosić 5%, kwota ta jest odpisywana z konta beneficjenta.

Przelew przez SMS

Jak to zrobić? Możesz uzupełnić konto Megafon z Beeline przez wysłanie SMS-a na numer 7878. W tekście należy podać telefon odbiorcy w formacie międzynarodowym, ale bez znaku "+". Następnie zostaw miejsce i wpisz kwotę przelewu. Minimalna kwota środków wynosi 10 rubli, a maksymalna kwota wynosi 500 rubli.

SMS zwrotny będzie pochodzić z numeru 8464, pojawi się prośba o potwierdzenie operacji przelewu lub komunikat stwierdzający, że operacja ta jest niemożliwa. Jeśli abonent nie zmieni zdania o wycofaniu gotówki, musi potwierdzić zamiar.

Pieniądze na telefonie "Megafon" przybędą do kwoty podanej w wiadomości SMS, a prowizja zostanie obciążona z konta płatnika.

Przelew przez interfejs internetowy

Inną opcją jest uzupełnienie konta innego abonenta. Tłumaczenie z "Beeline" na "Megaphone" można wykonać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej firmy. W tym celu przejdź na stronę pierwszego operatora. Musisz wybrać "Money" (tłumaczenia) i kliknąć kartę "Transfer to another phone". W otwartym polu musisz podać numer telefonu, który będzie zawierał SMS z hasłem. Wprowadź kod wskazany w wiadomości do formularza, zaznacz swoją zgodę na usługi i kliknij przycisk "Zaloguj".

Na stronie, która zostanie otwarta, wpisz kwotę, którą subskrybent zamierza wysłać, oraz numer telefonu odbiorcy środków. Format wejściowy telefonu jest międzynarodowy. Kliknij przycisk "Zapłać". Następnie zostanie wyświetlona kwota, która zostanie spisana z konta płatnika (przelew i prowizja). Przed potwierdzeniem operacji należy sprawdzić poprawność określonej kwoty w celu przekazania.

Serwis "Money-Money"

W usłudze transfer jest możliwy poprzez wysłanie SMS-a i strony internetowej.

Wiadomość tekstowa jest wysyłana na numer 3116 z treścią – bee (pustą) numerem abonenta, na który przelane są pieniądze, przestrzeń i kwotę przelewu całego numeru. Cała operacja trwa nie więcej niż kilka minut. Numer telefonu musi być podany w międzynarodowym formacie. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami.

Aby dowiedzieć się, jak przelać pieniądze z "Beeline" na "Megafon" za pośrednictwem strony internetowej "MOBI-Money", musisz przeczytać instrukcję. Szczegółowo szczegółowo opisuje sekwencję operacji. Na stronie usługi otwórz kartę "Transfer środków". Na następnej stronie przejdź do sekcji "Transfer do telefonu".

Co dalej? Pierwszym krokiem jest autoryzacja w witrynie. Potrzebny jest numer telefonu płatnika, w którym SMS zostanie wysłany z hasłem. Otrzymany kod jest wpisywany w specjalnym polu. Po przejściu na stronę płatności musisz wypełnić wszystkie niezbędne linie i postępować zgodnie z instrukcjami. Postęp operacji zostanie odzwierciedlony na monitorze komputerowym.

Podobnie można przelać pieniądze z Megafon na Beeline lub na rachunek dowolnego innego operatora w Rosji i krajach WNP. Ponadto można w ten sposób dokonać przelewów na konta bankowe, elektroniczne portmonetki. Historia wszystkich przeprowadzonych operacji można obejrzeć w prywatnym biurze, który jest wpisywany przez wprowadzenie numeru telefonu i hasła. Jeśli utracisz swój kod dostępu, możesz poprosić o nowe hasło.

Usługa transferu mobilnego

Jak mogę przelać pieniądze z "Beeline" na "Megafon" używając usługi "Mobile Transfer"? Bardzo popularny rodzaj uzupełniania konta dla innego abonenta. Usługa może być używana przez dowolnego klienta komunikatora "Beeline", nie wymaga specjalnego połączenia. Cała procedura transferu trwa nie więcej niż 2-3 minuty.

Aby wykonać operację, wyślij polecenie USSD, otrzymaj sekretny kod potwierdzenia. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami. Dowódca operacji: * 145 * numer telefonu, gdzie pieniądze przelatują, * kratka 100 ". Następnie wybierz przycisk "call". Kombinacja 145 to polecenie rozpoczęcia transferu, 100 to kwota transferu, która może zostać zmieniona, ale w jednej operacji istnieją ograniczenia dotyczące liczby wycofań. Kwota przelewu jest podana w walucie taryfy wysyłki. Mogą to być dolary lub ruble bez podawania centów i centów.

Następnie subskrybent otrzyma tajny kod potwierdzenia, który będzie potrzebny do wykonania następnego kroku.

Połączenie znaków w celu potwierdzenia operacji przelewu: kod (gwiazdka) 145 (gwiazdka), który został wysłany przez SMS (sieć) (połączenie).

Wiadomość o płatności dotyczy obu abonentów.

Możliwe jest także wezwanie do rozmów z operatorem telekomunikacyjnym, które wyjaśni, jak przelać pieniądze z "Beeline" na "Megafon". Wielu użytkowników chce w ten sposób zapoznać się z usługą. Operator komunikacji "Beeline" – wersety 54-54-54, "Megafon" – v. 780-500.

Płatność mobilna

Jest inny prosty sposób na transfer funduszy. Usługa płatności mobilnych. Internet ", za pośrednictwem którego można przelać pieniądze z telefonu jednego operatora na numer innego dostawcy usług komunikacyjnych, oferuje" qiwi ".

Kolejność działań jest następująca.

SMS jest wysyłany do numeru 84447 z tekstem p: 1,00 n: 9224757222. Po "p" wskazana jest kwota transferu, "n" to numer telefonu odbiorcy.

Pojawia się odpowiedź SMS, która zażąda potwierdzenia.

Wysyłanie kodu autoryzacji operacji.

Uzyskanie informacji o przekazywaniu funduszy.

Dzięki oficjalnej stronie qiwi taka operacja jest również możliwa.

Kto korzysta?

Aby poprawić system przekazywania pieniędzy od jednego operatora do drugiego, wysiłki deweloperów są wydawane, dodatkowe fundusze są zwolnione. Dlaczego firmy są gotowe ponieść koszty świadczenia tej usługi subskrybentom?

Analizując sytuację możemy stwierdzić: usługa jest korzystna dla operatora telekomunikacyjnego i jego klientów.

Dzięki tej ofercie klienci mają okazję pomagać krewnym i znajomym, którzy znajdują się w trudnej sytuacji. I vice versa. Rodzice mogą kontrolować wydatki dzieci, co czasem jest bardzo ważne. Korzystając z usługi abonenci dokonują wzajemnych rozliczeń między sobą, płacą długów, dokonują mini-płatności.

Dla operatora telekomunikacyjnego główną zaletą jest to, że dzięki takiej propozycji wzrasta liczba aktywnych subskrybentów.

Ochrona systemu transferu środków

Poważnym problemem z wykorzystaniem mechanizmu transferu funduszy mogą stać się wirusy, które są uruchamiane w systemie przez intruzów. Te negatywne zjawiska są w stanie wysyłać SMS i USSD-polecenia bez znajomości właścicieli telefonów, zmieniać numery w kwerendach, oszustwo wycofać pieniądze od abonentów i przenieść je na nielegalne konto. Aby chronić się przed wirusami, zaleca się zainstalowanie w urządzeniu aplikacji antywirusowej.