247 Shares 3000 views

Gniazdo zwijania dla kierowcy terenowego: instrukcja i urządzenie

Jakiego urządzenia można uznać za najbardziej wymagany instrument pokładowy od czasu wynalezienia samochodu? Oczywiście, walec toczny! Jeśli chodzi o SUV, samochód lub minibus, potrzebne będą różne projekty, ale w ten czy inny sposób nie da się zrobić bez niego na pustej drodze, jeśli opona została nagle przebita i trzeba ją wymienić. Wycieczka nawet na lekko opuszczonym kółku do SRT może kosztować bardzo dużo: awarię układu kierowniczego i pobite zawieszenie. Dlatego gniazdo musi być w każdym bagażniku 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i 365 dni w roku. I nie musisz oszczędzać na tym urządzeniu. Wybierając gniazdo na SUV, zawsze należy szukać optymalnego urządzenia, który byłby niezawodnym asystentem, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Droga jest niebezpiecznym miejscem i musi być w pełni uzbrojona.

Jack dla SUV: typy

Są następujące typy:

  • Gniazda mechaniczne. Najprostszym i prawdopodobnie najbardziej niezawodnym i kompaktowym urządzeniem. W bagażniku są prawie wszystkie małe samochody. Charakteryzują się dobrą mobilnością, ale stosunkowo niską nośnością. W zależności od projektu są różne typy.
  • Węże hydrauliczne. Głównym celem tego typu jest podnoszenie i / lub przenoszenie pojazdów podczas prac remontowych i konserwacyjnych. Najbardziej aktywnie są one używane w warsztatach samochodowych i produkcji, ale stają się coraz bardziej popularne w codziennym życiu kierowców. Konstrukcja tego gniazda zapewnia płynną jazdę, niezawodne podnoszenie i łatwą obsługę, dużą ładowność i wysoką sprawność (około 80%). Ważne jest, aby pamiętać, że to urządzenie jest przeznaczone wyłącznie do podnoszenia, a nie do długotrwałego utrzymywania ładunku. Aby uniknąć wycieku płynu hydraulicznego, zawsze należy go przechowywać i trzymać w pozycji pionowej.

  • Pneumatyczne wtyki. Są one wykorzystywane do prac różnej orientacji i złożoności. Takie podnośnik do SUV jest niezastąpiony przy przenoszeniu i podnoszeniu ładunków, instalacji, napraw i wielu innych. Po pierwsze, są dobre, ponieważ mogą być używane na absolutnie dowolnej powierzchni, niezależnie od tego, czy jest ona luźna czy nierówna.

Teraz warto rozważyć bardziej szczegółowo podtypy gniazd. Pozwala to dokonać właściwego wyboru przy zakupie takiego niezbędnego urządzenia.

Gniazdo mechaniczne

Różni się w prostym stylu: składa się z pionowej półki z pazurami, wzdłuż której porusza się (podnośnik). Proces podnoszenia jest przeprowadzany przy przekładni lub dźwigni. Aby utrzymać wagę na wadze, znajduje się zatrzask. Ten typ podnośników używany jest nie tylko do prac naprawczych w samochodzie, ale także do podnoszenia towarów w magazynach, placach budowy, itp. Dlatego mają różne rozmiary i różnią się pod względem różnych nośności.

Główną cechą takiego urządzenia jest możliwość podniesienia ładunków, które są dość niskie. Ale on i jego wady. Na przykład z powodu niewielkiego śladu takiego gniazda, takie wtyki nie mogą zapewnić dobrej stabilności dla podniesionego jednostronnego pojazdu, co wymaga użycia urządzeń wspomagających, które pomagają ustalić pozycję. Również do używania takiego podnośnika muszą znajdować się specjalne wycięcia w dolnej części maszyny, które zapewniają miejsce na montaż podnóżka szyny nośnej lub końcówki podbieracza. Niektóre modele różnią się niewygodnymi, zbyt kłopotliwymi wymiarami i imponującą wagą.

Mechaniczne złącze śrubowe

Mechanizm ten działa poprzez przekształcanie ruchów obrotowych ślimaka w ruch translacyjny platformy podnoszącej. Najczęstszym można nazwać rombowym gniazdem śrubowym, który składa się z 4 ramion, połączonych zawiasami w taki sposób, że w rezultacie uzyskuje się diament. Pręt jest poziomej przekątnej, którego skręcenie sięga przeciwległych kątów i zbliża się do siebie. Jednocześnie są one usuwane od siebie wzdłuż pionowej przekątnej, na której kończy się wkładka podnosząca i podstawa podpierająca.

Gniazdo hydrauliczne samochodu

W celu stworzenia roboczego ciśnienia płynu, w tym projekcie stosuje się elektryczną sprężarkę lub rękojeść pompy (ręczna). Mechanizmy takie mają następujące zalety:

– dobra stabilność,

– zwarta konstrukcja,

– Szybki powrót bez trudności fizycznych.

Są też różnego rodzaju, z których każda ma swoje specyficzne cechy.

Gniazdo hydrauliczne butelki

Elementami łożyskowymi tego układu są korpus i rozciągalny tłok, a płyn roboczy napełniony jest specjalną cieczą. Ciało jest obu
Cylinder prowadzący tłok i zbiornik płynu roboczego.

Przy wyborze takiego podnośnika należy wziąć pod uwagę nie tylko jego udźwig, ale również wysokość podnoszenia / podnoszenia, ponieważ nawet jeśli wytrzyma ciężar samochodu, po prostu nie ma wystarczająco dużo ruchu, aby podnieść go na wymaganą wysokość.

Podwozie hydrauliczne

Ten projekt ma niezaprzeczalne zalety wśród wszystkich podobnych mechanizmów. Przede wszystkim podnośnik (instrukcja zawiera te informacje) ma wyższe obciążenia niż jego odpowiedniki, podczas gdy jest o wiele mniejszy. Wysoka sprawność i większy współczynnik przenikania energii sprawiają, że ten przewód jest bardziej korzystny w porównaniu z innymi. Zasługuje na gładki ruch głównego podnośnika. Urządzenie podnośnika hydraulicznego niestety nie może pochwalić się dużą wysokością podnoszenia i wymaga niemal stałej obsługi. Żywotność takich konstrukcji z reguły jest znacznie mniejsza, aw przypadku awarii koszty napraw będą kosztowały okrągłe sumy. Chociaż przykładowo podnośnik z zamkiem jest znacznie wygodniejszy i niezawodny w procesie naprawy samochodu niż zwykłego rombu. Dzięki zastosowaniu zatrzasku mechanizm ten staje się bardziej stabilny i pozwala na mniej wysiłku. Najważniejsza wśród wszystkich innych, zwłaszcza wśród właścicieli dużych samochodów i minibusów, jest dźwignia wahadłowa, której instrukcje są zawsze dołączone.

Pneumatyczny wózek samochodowy

Takie urządzenie wygląda jak nadmuchiwana poduszka wypełniona sprężonym powietrzem. Mogą być wypełnione spalinami. Mechanizm hydrauliczny w tym przypadku jest wysoce odporny, ponieważ ma największy ślad. Gniazdo pneumatyczne pod ciśnieniem wymaga ciśnienia powietrza pod ciśnieniem, aby nadmuchać główną konstrukcję. W tym celu z rury wydechowej maszyny wykorzystuje się specjalne cylindry lub gazy, co zapewnia minimum wysiłku i czasu. Jednocześnie prędkość podnoszenia dowolnego ładunku jest dość duża.

Najczęściej te walce są używane na stacjach obsługi technicznej lub w garażach, ale ostatnio stały się coraz bardziej wykorzystywane do ewakuacji samochodów, które utknęły w bagnach lub błocie, co czyniło je bardziej popularne wśród kierowców dużych pojazdów.

Niewątpliwą zaletą takich mechanizmów można uznać za możliwość używania na dowolnej powierzchni. Niezależnie od tego, czy to gleba, ziemia, nierówna droga – takie gniazdo jest na ramieniu. Jest łatwy w użyciu, ma wysoką wysokość podnoszenia, nie wymaga dużo wysiłku, ale może pochwalić się imponującym wskaźnikiem nośności. Taki podnośnik może być umieszczony pod każdym samochodem, niezależnie od konstrukcji, uszkodzeń i innych elementów.

Jednocześnie ma swoje nieznaczne wady. Na przykład podczas pompowania spalin w komorze osad gromadzi się stopniowo, podczas instalacji należy najpierw sprawdzić powierzchnię, aby nie było żadnych przedmiotów przebijających, fragmenty szkła, ostre metalowe części, które mogą przypadkowo przebić komorę. Oczywiście przy sprężonym powietrzu potrzebna jest oddzielna sprężarka, która również kosztuje.