466 Shares 8290 views

To nie działa w ten piec VAZ-2110: Przyczyny

Wnętrze podgrzewacz samochodowy (grzałka) jest przeznaczony nie tylko stworzyć komfortowe warunki dla kierowcy i pasażerów w zimnie. Jego zadaniem jest również zapewnienie odpowiedniego przeglądu, dmuchanie przedniej z ciepłym powietrzem poprzez usunięcie szronu i wilgoci. Gorzki zimno jest mało prawdopodobne, będzie można normalnie jeździć bez włączeniu grzejnika.

Ale czasami zdarza się, że piekarnik nie działa, a na najbardziej nieodpowiednim momencie. Niestety dla naszych samochodów nie jest niczym niezwykłym.

Jeśli nagle okaże się, że VAZ-2110 przestał działać piec, nie spiesz się do stacji paliw, poświęć kilka minut autodiagnostyki. Jeśli masz szczęście, to będzie możliwe, aby naprawić swoje ręce, ale jeśli nie, to przynajmniej będziesz wiedzieć, na czym polega problem.

Cechy konstrukcyjne VAZ-2110 grzejnika

ogrzewania i wentylacji konstrukcja salon „dziesiątki” znacznie różni się od „Samara” samochodu rodzinnego. To jest bardziej skomplikowane, ale również bardziej skuteczne. Po pierwsze, nie ma kran Heater, t. E. płynu chłodzącego krążącego w dużym kole, stale wchodzi w jego grzejnika. Dlatego też, jeśli kuchenka nie działa VAZ-2110, nie tylko grzech, kurek i go znaleźć. Temperatura powietrza w przestrzeni pasażerskiej są regulowane za pomocą zaworu napędzane przez elektryczny mikrosilnik, który jest sterowany ręcznie za pomocą specjalnego kontrolera, i automatycznie sterownika pojazdu.

Po drugie, Ręczna regulacja nie odbywa się na „zimnej” ciepłe i tworząc pożądaną temperaturę, specjalnego przełącznika.

Po trzecie, kabina jest „dziesięć” jest czujnik temperatury, który koncentruje się na dowodach, elektroniczna jednostka sterująca maszyny może automatycznie regulować temperaturę i rozprowadzania strumienia powietrza.

To nie działa w ten piec VAZ-2110: Przyczyny

Przyjrzyjmy się, co dolega nam grzejnik może się zmierzyć. Natychmiast wskazują, że gdy piec nie pracuje VAZ-2110, to nie znaczy, że wszystkie jego projektu prawo nie powiodło się. Zwykle powodem tego jest brak jednego z jego elementów. Przed przystąpieniem do diagnostyki i sprawdzenia problemu, konieczne jest, aby jasno określić dla siebie dokładnie jak piec nie pracuje VAZ-2110: nie wieje w ogóle, wieje zimne powietrze lub ciepłe powietrze wieje trochę. Skupiając się na tych atrybutów, można stwierdzić, który z tych elementów nie powiodło się: wentylator, jednostkę sterującą, zawór termostatu, chłodnicy, nagrzewnicy, a nawet filtr kabinowy.

Co jest nie tak z wentylatorem

Pierwszym i najczęstszym powodem, że nie działa piec VAZ-2110 – wentylator nie pracuje. Jednak może być kilka opcji:

 • nieudane kontroler grzejnik bezpiecznik;
 • Przełączać tryby awaria jednostki sterującej;
 • przyczepić napęd (silnik elektryczny);
 • pęknięcia drutu.

Włącz stacyjki i ustawić uchwyt trybie wentylatora w dowolnym położeniu innym niż OFF. Jeśli w tym przypadku nie słychać ryk i czuć przepływ powietrza z nawiewów, można mieć pewność, że powodem, że nie działa piec VAZ-2110 – nie działa dmuchawa.

sprawdzić bezpiecznik

Zacznijmy od najprostszych. Podnieś maskę i znaleźć tam blok montażowy, aw nim – Bezpiecznik F-18. Musi on zostać usunięty z gniazda docelowej oraz tester do sprawdzania dostępności. Nie ma innego sposobu, aby sprawdzić, a to jest o wiele łatwiejsze. W „dziesiątce” strażnik jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo nie tylko regulatora nagrzewnicy, ale podświetlenie schowku, jak również zapalniczki.

Włączeniu zapłonu otworzyć schowek i spojrzeć na lampę. Jakby spalone, a teraz nie jest prawdopodobne, powód jest ten sam, w którym piec nie pracuje VAZ-2110. wentylatora w ciągu bezpieczników grzejnych znamionowym 25 A. rozważa to wymiany.

Switch, zasilanie i okablowanie

Sprawdzić działanie przełącznika wentylatora jest nieco bardziej skomplikowana. Będzie to wymagało centralę do usunięcia i tryb testera omomierza zdiagnozować zmienny rezystor oporu.

Aby przetestować sam napęd, usuń dekoracyjnego wykończenia wokół przedniej szyby od zewnątrz i wyjąć silnik. Jest to możliwe do ustalenia serwisowania łącząca styki siłownika bezpośrednio do zacisków akumulatora.

Co do okablowania, jego integralność jest sprawdzany przez tego samego testera w trybie woltomierz na stykach silnika wentylatora. Jeśli napięcie na nich (w trybie napędu jest), a następnie całość okablowania. W przeciwnym razie, lepiej zobaczyć elektryk samochodowy.

To nie działa w ten piec VAZ-2110: wieje zimne powietrze

Ale zimne powietrze z nawiewów może wskazywać, że:

 • Zawór zatrzymany w położeniu zamykającym dopływ gorącego powietrza z chłodnicy grzejnika;
 • Uszkodzony siłownik zaworu;
 • Przełącznik jest uszkodzony położenia przepustnicy;
 • jest blokowanie matrycy grzewczej, przy czym ogrzewany płyn chłodzący nie jest w stanie prawidłowo obiegu.

Zimno siłownik przepustnicy powietrza lub

Jeżeli kuchenka nie działa VAZ-2110, wieje zimne powietrze, najpierw należy sprawdzić, czy napęd próbuje zmienić położenie przepustnicy. Aby to zrobić, należy włączyć zapłon i pozycji przełącznika obrotowego. W tym przypadku trzeba usłyszeć, czy elektrycznych prac mikrosilnik i czy klapa porusza. Jeśli coś takiego się dzieje, trzeba spojrzeć na problem w przełączniku, sprawdzając go do naprawy lub do napędzania silnika elektrycznego. W każdym razie będzie musiał zdemontować całą nagrzewnicę.

Jeśli słychać, że siłownik działa, ale to nie zmienia swoją pozycję, najprawdopodobniej, to jest po prostu zapchane. W „dziesiątce” można spotkać dwa rodzaje zaworów: plastik i metal. A jeśli te ostatnie kije dość rzadkie, z tworzyw sztucznych, które zostały zakończone w pierwszej serii VAZ-2110, jest powszechnym zjawiskiem. Fakt, że tworzywo sztuczne jest narażony na gorąco odkształca się powietrze, to w rzeczywistości prowadzi do zakleszczenia. Aby zaradzić tej sytuacji, konieczne jest demontaż i zdemontować grzejnik.

Niewystarczająca ciepłe powietrze

Zdarza się również, że samochód VAZ-2110 nie działa piec, tj. E. salon otrzymuje wystarczająco ciepłe powietrze. Mogą być dwa powody:

 • Zawór zablokowane w położeniu, w którym nie jest w pełni otwarty dostęp powietrza z nagrzewnicy grzejnika;
 • awaria termostatu;
 • uszkodzenie chłodnicy ogrzewania.

Aby uzyskać informacje o tym, jak naprawić sytuację z klapką, mamy już wspomniano powyżej, ale termostatu i chłodnicy – to oddzielna rozmowa.

Termostat i podgrzewacz matrycy

Powodem, że grzejnik nie pracuje VAZ-2110, może być uszkodzenie jednego z elementów układu chłodzenia. Mówimy o termostatu i chłodnicy pieca. W pierwszym przypadku, płyn chłodzący na skutek wadliwego termostat krążyć w okrągłym. Naturalnie, w nagrzewnicy, ona nie spadnie. W wyniku tego, przepływ zimnego powietrza do wewnątrz.

Sprawdź, czy termostat jest łatwe. W tym celu rozgrzać silnik do temperatury roboczej i podnieść pokrywę. Czuć dolną chłodnica dyszy. To musi być gorąca (ciepła). Jeśli jest zimno, można stwierdzić z całą pewnością, że w VAZ-2110 przestał działać piec tylko ze względu na zaciął się w pozycji zamkniętej termostatu. Jeśli ciepłym rury, problem trzeba szukać dalej.

Innym powodem nie działa piec VAZ-2110, może być to wina jego grzejnika. W większości przypadków staje przebycia lub nie w pełni zadowalający dla płynu chłodzącego, nośnik ciepła. Wynika to z osadnika na wewnętrznej powierzchni jego rurki kożucha i brudu.

Aby sprawdzić grzałki chłodnicy, rozgrzać silnik i poszukać w komorze silnika, dwie fajki. Dotykać do niego rękę. Powinny one być zarówno gorące. Jeśli gorące wlotowy i wylotowy – zimno lub lekko ciepła chłodnicy zatkane. Problem ten jest rozwiązany jego przeszkody lub przy użyciu specjalnych płynów do mycia, lub element wymiany.

To nie boli, aby sprawdzić i filtr

Filtr kabinowy może również skutkować nieefektywnym kuchenek pracy. Niektórzy właściciele samochodów na przestrzeni lat nie zwracają uwagi na ten element systemu wentylacji, ale nawet dla własnego dobra powinna produkować jego wymianę z innymi materiałami eksploatacyjnymi.

Zapchany filtr przegroda tworzy silny opór wlotu powietrza, powodując wentylatora nie może poradzić sobie ze swoim zadaniem. W tym przypadku, zarówno zimne powietrze i gorące wejdzie do wnętrza słabego przepływu.

pomocnych wskazówek

Wreszcie możemy dać kilka wskazówek, które mogą pomóc przedłużyć żywotność samochodu ogrzewacza wnętrza.

 1. Że usterka nie jest złapać z zaskoczenia, sprawdzić działanie piec nawet w ciepłe dni, kiedy nie jest w użyciu.
 2. Należy zwrócić uwagę na wykonanie zapalniczki i pudełko podświetlenie rękawiczki. W przypadku awarii i sprawdzić piec.
 3. Utrzymać temperaturę cieczy chłodzącej w układzie. Pamiętaj, że przegrzanie może wskazywać termostat nieprodukcyjnym, a to jest obarczona nie tylko problemy ogrzewania kabiny, ale także awarii całego silnika.
 4. Nie wypełniaj niskiej jakości płynu chłodzącego. to wcześniej czy później, prowadzi do tworzenia się osadów i niedrożności grzejnik kaloryfera.
 5. Wymienić filtr kabinowy z oleju i paliwa zgodnie z harmonogramem rutynowej konserwacji.