250 Shares 3475 views

Szpikulec z mięsa mielonego (yk) Receptura

Jaka jest nazwa szaszłyk z mięsa mielonego na grill? Na wschodzie, to danie nazywa się „kebab”. Należy do kuchni arabskiej i jest podłużny kotlet, pieczona na węglach.

Tradycyjnie szaszłyki z mięsa mielonego jest wykonany z cebuli oraz jagnięcinę. W tym przypadku, mięso musi być bardzo gruba i cebule wymagają sporo.

W przeciwieństwie do tradycyjnych domowych hamburgery, kebab przepis nie wymaga korzystania z chleba lub jaj. Baranina z cebulą tylko dodaje pikanterii, ale raczej, pieprz, kolendra, bazylia i czosnek.

Klasyczny przepis na lula

Istnieje wiele przepisów, które mogą pomóc w podjęciu smaczne i satysfakcjonujące posiłek na grillu. Jednak większość kucharzy wolą korzystać z klasycznej wersji. Aby wdrożyć go, będziemy potrzebować:

  • pulpy świeże lamb – około 1 kg;
  • Ostra Cebula – 300 g;
  • baranina tłuszczu – 150 g;
  • sól i czarny pieprz i inne przyprawy – na życzenie.

farsz gotowanie

Ten kebab na szaszłyki wyprodukowanych wyłącznie z mięsa mielonego. Dla tej nowej kawałka jagnięcia dokładnie przemyto, a następnie silnie posiekane noże kulinarnych. W dokładnie ten sam sposób, podawane z cebulą i przygotowanym tłuszczu.

Gdy wszystkie produkty zostaną zmniejszone, są one połączone w tym samym naczyniu, dodać sól i pieprz do smaku, a następnie ugniatać ręce, czasami rzuca nadzienie na stole. W wyniku takiego działania, jednolite i dość lepki produkt ma być.

Lepkość jest bardzo ważne dla mielonego kebab. W istocie, podczas obróbki cieplnej produktów mięsnych, musi również mieć na szpikulcach, a nie być w węgiel. Z odpowiednim wymieszaniu jagnięciny, cebuli i tłuszczu zależy co się dzieje, szaszłyki z mięsa mielonego: Przetarg lub szorstkiej i włóknistą.

formacja

Jak prawidłowo tworzą klasyczny kebab? Aby zacząć zwilżyć ręce w zimnej wodzie. Ma to zapewnić, że grubo mielonego nie przykleja się do dłoni. Następnie można bezpiecznie przystąpić do tworzenia kebaby.

Biorąc gotowane mielone jagnięciny w parze (w dłoni), oznacza to, wytwarzania kiełbas o średnicy 4-5 cm. Ponadto, musi starannie nawleczone na patyku. Jeśli w procesie sok mięso stoi, przed utworzeniem potraw mięsnych naziemnych może być trochę wycisnąć.

Przygotowanie półproduktów, powinny one być wysłane przez 5 minut w zamrażarce. Przyczyni się to do zestalenia tłuszczu, które łączą wszystkich dobrych wędlin przeznaczonych do gotowania kebab.

Pieczenie na grillu

Jak smażyć shish kebab z mięsa mielonego na grill? Wymaga to zapalić drewno opałowe i uzyskać dobre węgle. Aby przygotować temperatury yk rusztu nie powinna przekraczać 550 stopni.

Po gorących węglach pokryte lekkim popiołu nad nimi wszystko gotowe szaszłyki z mielonego mięsa jagnięcego. W tej formie mielone gotowane około 20-25 minut. Zatem szaszłyki okresowo odwrócone, aby potrawa równomiernie rumiane ze wszystkich stron.

Prezentuje na stole

Jak widać, w przygotowaniu klasycznym kebab nie jest wielkim problemem. Najważniejsze jest to, aby mieć cierpliwość.

Po farsz na szaszłyki całkowicie smażyć dokładnie oczyścić je z grillem i na dużym talerzu. Gdy yk pożądanie może być podzielona na oddzielne płytki, stosując normalne tkanki. Jednak większość kucharzy wolą służyć takiej arabskiej danie do stołu w formie, w jakiej jest ono przygotowane na grillu.

Obecne szaszłyki z mięsa mielonego na obiad, aby być z sosem i zielenie i świeżymi warzywami.

Proste gotowanie kebab w domu

Niestety, nie wszyscy kucharze mają możliwość gotować szaszłyki z mięsa mielonego na grill. W tym przypadku zaleca się przy użyciu konwencjonalnego pieca. Oczywiście, to danie będzie radykalnie różni się od kolacji, gotowane na węglach. Będzie jednak wciąż smaczne i delikatne.

Jakie produkty musimy zrobić kebab z mięsa mielonego w domu? Niezwykły sposób wytwarzania wymaga stosowania:

  • włóknistą i świeżą słoninę – około 1 kg;
  • Ostra Cebula – 300 g;
  • sól i pieprz – do smaku.

Wykonujemy legumina

Jak wspomniano powyżej, klasyczny yk wymaga krojenia produktu mięsnego. Jednakże, może on być pominięty, a dzięki konwencjonalnej maszynce do mięsa z dużą dyszę.

Gdy wieprzowina rozdrobnieniu dodaje się drobno posiekanej cebulę, pieprz i sól. Każdy z tych składników powinna być dokładnie wymieszane, aż lepkość i jednorodny nadzieniem.

Proces tworzenia

Jeśli zdecydujesz się gotować kebab w piecu, to nie trzeba klasyczne szaszłyki i długie drewniane szpikulce. Proces popychany na nich mięso mielone podobny do opisanego w pierwszym receptury.

Zanurzyć ręce w zimnej wodzie, należy wziąć wystarczającą ilość produktu świńskiej w celu wytworzenia rodzaju kiełbasy, i który następnie musi być dokładnie rozłożone na szpikulcach.

Piecz w piekarniku

Po kebab być utworzone, wszystkie drewniane szpikulce na porusza blasze. Ponadto smarowania to nie jest wymagane w oleju, gdyż farsz zawiera odpowiednią ilość tłuszczu.

W taki półfabrykat wysyłany do pieca, w którym w temperaturze 190 stopni, że piecze się przez około godzinę. Jest bardzo ważne, aby pomóc utrzymać wilgoć mielone. W przeciwnym razie, kebab włączy suche i bez smaku.

Naczynie pieczone równomiernie yków z produktu mięsnego należy okresowo obracać. Jeśli jednak można zauważyć, że szaszłyki lekko przyklejone do zasobnika, jest możliwe, aby podłączyć ślimak zwykłych łopatę. Jednak należy to zrobić bardzo ostrożnie, w przeciwnym razie cała potrawa po prostu rozpadnie.

Składanie potraw arabskich na obiady rodzinne

Ugotować pyszny kebab i przetargową w piekarniku, ostrożnie wyjąć z patelni i umieszczone na płycie, która jest wstępnie ozdobione liści sałaty i innych warzyw. Również obok grilla kucharza można umieścić małe kremanku wypełniony sosem pachnące.

Dokonywanie kebab w domu dla wyżej opisanej receptury, można uzyskać nie tylko bardzo smaczne, ale również satysfakcjonujące i aromatyczne danie, które zostaną docenione przez wszystkich domowników.