829 Shares 9753 views

Dekoracje do akwarium: wykorzystanie naturalnych materiałów oraz zasady ich wytwarzania

Akwarystów spędzają dużo czasu wygląd akwarium, tworząc niepowtarzalny design z najbardziej nietypowych materiałów do niego. Produkcja wystrój własnymi rękami nie jest skomplikowany i nie wymaga dużych nakładów pieniężnych, ale radość i estetyka, takie podejście zapewni wystarczająco. Dekoracje do akwarium musi być połączona z resztą wystroju i tłem do wyglądu akwarium jak kompletny obraz.

Tworzenie tła w akwarium

Najlepszym wyborem w regeneracji domów rybnych podwodne tła lub skały. Tworzenie jakiej dostarcza zdobienia tylną ścianę akwarium. Wdrożenie wkładkę za pomocą malowania ścian, a następnie przez naniesienie wzorów lub za pomocą folia z polichlorku winylu, która jest osadzona na szkle.

Z tego filmu, można stworzyć absolutnie żadnego tła, trzeba tylko myśleć lub znaleźć w Internecie odpowiednią miniaturkę i złożyć zamówienie w drukarni, gdzie wybrany obraz zostanie przeniesiony na folii samoprzylepnej. Dekoracje do akwarium za pomocą tej technologii zapewnia luzem wzór, więc wydaje się naturalne środowisko morskie.

Tworzenie domów dla ryb

Z pomocą zwykłego łupin orzecha kokosowego, można stworzyć oryginalny kryjówki dla ryb. Jeśli jednak, sprawiają, że więcej dziur, dekoracje do akwarium będzie wyglądać dziwacznej jaskini.

Ułatwiają wystarczy. Kokosowego są wykonane trzy otwory, przez które ekstrahuje mleka kokosowego, to jest konieczne do cięcia i usuwania masy celulozowej. Aby wyeliminować wszelkie mikroorganizmy, które mogą szkodzić mieszkańcom akwarium, powłoka wstępnie gotowane przez 5-7 minuty, a następnie to wszystko zależy od wyobraźni gospodarza.

Można eksperymentować z położeniem powłoki, i wybrać najlepszą opcję, wygodne i bezpieczne dla ryb. Będzie wyglądać pięknie, dając osobowości akwarium.

Tworzenie wystroju elementów drewnianych

Akwarium nie można używać iglastych i dąb, ponieważ rośliny te zawierają żywice i garbniki zakłóca normalne żywotności ryb. Po wybraniu żądanego konopie powinny być dokładnie oczyszczone z kory i gotować w osolonej wodzie. Następnie usuwa resztkowe kora robił i spalony otwory, przez które ryby mogą bezpiecznie poruszać.

Dekoracje do akwarium powinna być ustalona na dnie za pomocą specjalnego silikonu lub kamieni. Zapewni to jego stałej lokalizacji. Przed wprowadzeniem w grocie akwarium, pożądane jest, aby trzymać go przez około tydzień w zimnej wodzie, aktualizując go codziennie.

Zastosowanie kamieni w wystroju

Stone jest najbardziej popularnym materiałem do dekoracji. Dekoracje do akwarium własnymi rękami może przyjąć dowolną formę i funkcję. W każdym rodzaju używanych kamieni będzie wyglądać ekologicznie i skutecznie.

Przed umieszczeniem w kamieniach zbiornika przygotowanych – przemywa się brudu i gotowane w wodzie przez około 10 minut. Należy sprawdzić, czy nie przydzielono ług, które mogą zakłócić równowagę chemiczną wody, do tego trzeba zrzucić kamień ocet, jeśli stoją bańki, użyj wystrój akwariowe zabronione.

Zrobić dekoracje w akwarium może być z dowolnego materiału pod ręką, są idealne do tego celu produktów ceramicznych, takich jak garnki i miski. Jednak ważne jest, aby monitorować naturalność takich przedmiotów lub nabyć chińskich produktów do akwarium.