817 Shares 7374 views

Figi: zawartość kalorii i użyteczne właściwości

Figi są często nazywane figami, jagodami winorośli, figami lub figowymi. Raz dla wielu osób było to egzotyczne owoce, teraz można je kupić w prawie każdym sklepie spożywczym. Używają go do przygotowywania różnych potraw, świeżych lub suchych, ale niewiele wie, jakie figi są użyteczne.

Ten owoc jest doskonałym źródłem szybkich węglowodanów, ponieważ ma dużo glukozy. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne i jest stosowany jako znakomity środek zapobiegający kaszlu. Ważne jest, aby wiedzieć, w jakich chorobach diety należy uzupełnić fig.

Ludzie, którzy oglądają ich wagę i stan zdrowia, po pierwsze, są pokazane figi. Jego zawartość kalorii jest dość duża. Więc 100 g produktu stanowi około 50 kcal. Ale fig zawiera wiele przydatnych substancji. W świeżej formie owoc ten jest bogaty w białka, substancje pektykowe, błonnik, kwasy organiczne, witaminy PP, C, A, B1 i B3. Są na fig fosforu, żelaza, wapnia, magnezu, potasu, sodu. Zawiera ten glukozę z owocami, sacharozę i fruktozę.

Cechy smakowe fig w postaci suszonej i świeżej są różne. Choć nie jest jeszcze suszona, ma dużo wody, a smak jest nieco słodki. Im bardziej suche figa staje się, tym bardziej smaczny smak. To suszone owoce doskonale zaspokoi poczucie głodu. Mogą zastąpić słodycze, na przykład ciasteczka lub słodycze. Jednak ze względu na wysokie stężenie sacharozy i fruktozy cienkie osobniki nie są zalecane w dużych ilościach fig. Zawartość kalorii w owocach może poważnie zakłócić dietę. Świeże owoce są mniej kaloryczne, ale także nie powinny być nadużywane. Wystarczy zjeść 2-3 figi dziennie, aby dostarczyć organizmowi wystarczającą liczbę pierwiastków śladowych.

Figi są nieocenione w leczeniu wielu chorób. Na przykład owoce te mają właściwości przeciwgorączkowe. Jedną z recept na przeziębienia jest mleko z dodatkiem fig. Ta mieszanina pomaga również z zapaleniem górnych dróg oddechowych. Z bólem gardła, mlekiem i figami wypłukać. Z kaszlu ten owoc pojawia się nawet dla małych dzieci. Aby przygotować lek, weź kieliszek gorącego mleka i 5 świeżych owoców figowych. Napełnij owoce płynem i pozwól mu siedzieć na chwilę. Następnie pocieraj owoce bezpośrednio do mleka. Weź tę mieszaninę w ciepłej formie 3 razy dziennie.

Aby przywrócić pracę przewodu pokarmowego, konieczne jest również zjedzenie fig. Zawartość kalorii w świeżej formie jest niewielka, dlatego może być zalecana nawet dla osób pełnoetatowych. To owoce pomogą zaparć, ponieważ ma działanie przeczyszczające. Figa jest bogata w potas, co czyni go użytecznym w chorobach układu krążenia. Zawierająca się w niej fikina zmniejsza koagulowalność krwi, co pomaga rozwiązać żylny skrzepl.

Kiedy zaleca się ciążę, aby jeść to owoce. Zawartość kalorii na rysunku nie pomaga w nadwadze. Owoce są bogate w wapń, potas i żelazo, które pomagają utrzymać zdrowie zarówno matki jak i płodu. Szczególnie figi są użyteczne dla kobiet, które w okresie ciąży mają dużo do czynienia. Dzięki niemu mogą łatwo dostosować dietę i nie szkodzić dziecku.

W leczeniu niektórych chorób stosuje się również liście figowe. Infuzja pomaga walczyć z tak nieprzyjemną chorobą jak bielactwo. Lek ten pomaga również w łysieniu nosa.

Należy wziąć pod uwagę, że figi mają również pewne przeciwwskazania. Uważaj, powinien być on spożywany przez diabetyków. Ci ludzie na ogół nie powinni jeść suszonych fig. Stężenie glukozy i fruktozy jest w tym przypadku zbyt wysokie (40%). Dlatego pacjenci z cukrzycą powinni jeść tylko świeże figury. Z diety należy je usunąć osobom cierpiącym na dnie moczanową, pogwałceniu metabolizmu soli, chorobom układu pokarmowego i tendencjom do tworzenia kamienia. Pełne osoby powinny dokładnie uwzględnić w diecie suszonych fig. Jego zawartość kalorii jest dość duża.