545 Shares 7375 views

Generator pary własnymi rękami. Jak zrobić generator pary na drewnie z rękami

Generator pary – to urządzenie, które wytwarza parę wodną w różnych ilościach, w zależności od miejsca zastosowania. Często takie urządzenia są wykorzystywane w zakładach przemysłowych. Jednak generator pary znalazła swoje zastosowanie w codziennym życiu, które jest najczęściej zainstalowane w prysznice i urządzeń kąpielowych. Dzięki temu urządzeniu będziesz zawsze oddychać świeżym i wilgotnym (nie suchym powietrzu), co jest szczególnie cenione przez miłośników tych kąpieli. Jednak przed wyborem generator pary, konieczne jest, aby zwracać uwagę na cenę. Koszt nich nie jest nawet mierzona w setkach, ale w tysiącach dolarów amerykańskich. Dlatego też, gdy zmniejszył budżet trzeba znaleźć inne sposoby – a mianowicie, aby pary własnymi rękami. Jak to zrobić, zobacz ten artykuł.

Czym jest Steam?

Po pierwsze, rozważmy szczegółowo wszystkie funkcje tego urządzenia. Jest to urządzenie, które znacznie rozszerzają funkcjonalność i możliwości nowoczesnej sali wanną lub prysznicem. Przy pomocy tego urządzenia można łatwo ożywić dawną tradycję starożytnych rzymskich łaźni, a to wszystko tylko dlatego, generatora pary.

Na jego wielkość, jednostka ta nie jest zbyt duża, to ma bardzo kompaktowy, który pozwala dopasować niemal w dowolnym miejscu pomieszczenia łaźni. Nawet miejsce, gdzie go zainstalować w małej saunie w 9 metrów kwadratowych.

projekt

Należy zauważyć, że generator pary jest nie tylko skromny rozmiar, ale również bardzo lekki. W rzeczywistości, aby poradzić sobie z jego instalacji może i jednego człowieka. A w ich konstrukcji generator pary nie jest szczególnie trudne. Nawiasem mówiąc, ta jednostka składa się z niewielu elementów. Są to:

  • Komora parowania.
  • Dysza.
  • Smak.
  • TANS.

Jak zrobić łaźnię parową dla?

Ponieważ koszt tych urządzeń nie jest dostępny dla właścicieli większościowych saun Homestead, najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie tworzyć własne ręce. Więc przyjrzyjmy się, jak zrobić parę.

Jako zasady do stosowania zbiornika propan. Jego wielkość powinna być wybrana na podstawie ilości pary wodnej, która jest niezbędna do opracowania dla pokoju. Nie zapominaj także o zasadach bezpieczeństwa – przed rozpoczęciem cylinder musi być całkowicie pusta. Wystarczy odkręcić zawór z mosiądzu. Następny pojemnik jest dokładnie oczyszczone. Wewnętrzna część traktuje się detergentem do zastawy stołowej, dopóki w końcu zanika gazu wewnątrz zapach. Po zbiornik jest suchy, należy rozpocząć instalację grzejników. Należy to zrobić przy użyciu zgrzewarki. Do montażu grzejników opracowanych oddzielnie. Jednak należy zauważyć, że TEN musi wytrzymać obciążenie ciśnieniem co najmniej 6 bar. Mocno spawać grzejnik rurowy nie powinno – zainstaluj go tak, że miałeś możliwość łatwego demontażu i montażu elementu w przypadku wypalenia. Grzejniki wybrane dane z mocą obliczeniową 3 kW na 10 litrów wody. Jeśli się generator pary na drewnie z rąk nie jest konieczne do montażu elementów grzejnych oraz przeprowadzania żadnych obliczeń. Jednak, gdy będziemy pamiętać, że korzystanie z tych jednostek jest bardzo niewygodne (szczególnie wtedy, gdy urządzenie jest umieszczone w domu), więc najlepiej jest zaprojektowanie urządzeń elektrycznych.

rury spawane

Jako bardziej staje pary własnymi rękami? W górnej części cylindra jest ponadto zainstalowany czterech probówek gwintowanych. Następnie nawija się elementy automatyzacji i gwintowania zawór parowy i zawór nadmiarowy ciśnienia. Ale to nie wszystko. Strona powinna być spawane rury z zaworem kulowym. Układ tego elementu powinna znajdować się w odległości nie większej niż 10 cm od górnego punktu cylindra. Rura zaworu kulowego będzie służyć jako poziomu cieczy i bezpośrednio po otwarciu zbiornika otrzyma pewną ilość wody. Jak tylko ciecz zacznie wypływać z niego, proces ten powinien zostać zatrzymany.

Finalizacja zaworów

Również podczas pracy powinna zostać sfinalizowana mosiężny zawór butli propan. W tym celu jest on o połowę (w tym przypadku górny pręt usuwa się, a otwory 15 milimetrów dalsze ryz). Następny gwintowane i przykręcić zawór kulowy. Ten ostatni będzie służyć nam do wyboru parę.

Wszystkie rozjazdy mierniki mogą być stosowane jako beli urządzeń do wytwornicy pary. Jeden z tych czujników jest monitorowanie temperatury, a drugi – ciśnienie. Urządzenia muszą być połączone szeregowo. Ma to zapewnić, że po wyzwoleniu, zatrzymuje system grzewczy wyłącza się automatycznie. Zwijacz bębnowy siłownik magnetyczny jest wykorzystywany jako obciążenie.

Jak zainstalować saunę parową własnymi rękami?

Szczególną uwagę należy zwrócić na którym będzie layout Dix łaźni parowej. Często urządzenie jest instalowane w pobliżu łaźni parowej, ale w oddzielnym pomieszczeniu. Miejsce, w którym będzie znajdować się generator pary muszą być zgodne z następującymi zasadami – powinno być suche i dobrze wentylowane. Ponadto, w celu uniknięcia kondensacji pary wodnej musi prawidłowo obliczenia długości rury parowej. To powinno być jak najkrótsze – tylko wtedy, gdy ryzyko wilgoci jest zmniejszona do minimum.

Montaż urządzenia prysznic

Jeśli tym prysznicem, trzeba będzie zwiększyć jego szczelność i wymuszona konwekcja powietrza. Aby to zrobić, na górze prysznicem zainstalowany specjalną szczelną pokrywkę. Konwekcja będzie również przeprowadzać zwykły wentylator. Można zainstalować kilka urządzeń, ale dusza nie jest koniecznie zorganizować projekt. Będzie to korzystne, do nabycia z kilku urządzeń 12 V przez typu jak te stosowane w przypadku komputerów jednostek (chłodniach) chłodzących.

Następnie należy podłączyć generator pary z ich rąk do elektryczności. Ale jak łazienki – najbardziej wilgotnym i wilgotnym pomieszczeniu w domu, ze względów bezpieczeństwa w poprzednim przypadku, należy umieścić urządzenie w każdym konkretnym miejscu lub pomieszczeniu (ważne jest, aby było to suche miejsce). Jeśli zdecydujesz się kupić ten produkt w sklepie, przed wybraniem generator pary, należy zwrócić uwagę na typ – automaty bardziej zwarty i praktycznie nie ma miejsca.

Dlaczego generator pary zepsuje?

W ogóle, to urządzenie nie rzadko (ze względu na ich prymitywnej budowie). W większości przypadków, generator pary załamuje się z powodu złej jakości wody. Wysoka zawartość zanieczyszczeń żelazem, chloru i soli w szybkim skalowania, a przyczynę pękania w urządzeniu. Dlatego, nawet jeśli instalacja powinna rozważyć zakup specjalnych drobne filtry. niszczą generator pary z pewnością będą wykluczone. I jeszcze jedno – że jednostka ta służyła jak najdłużej, okresowo spuścić resztki wody z niego.

Tak, zorientowaliśmy się, jak zrobić parę własnymi rękami i uniknąć przedwczesnej awarii.