473 Shares 8142 views

Jak zrobić urządzenie do zbierania jabłek z rękami

Kiedy nadszedł czas, aby zebrać owoce z wysokimi drzewami, najpiękniejszy i najbardziej dojrzałe są tak wysokie, że nawet z drabiny, aby osiągnąć ich jest niemożliwe. Oczywiście, możliwe jest użycie długiego kija, z którym zsunięciem. Niektórzy ogrodnicy drżą drzewa, ale jabłka są uszkodzone w tym samym czasie i tracą atrakcyjny wygląd. Alternatywnie można użyć urządzenia do zbierania jabłek. Jeśli nie jest to na rękę, ale przy nabyciu nie chce wydawać pieniędzy, a następnie dokonać takiego narzędzia w krótkim czasie można własne. W wyniku tego, że jest w stanie dostać plodosemnik że nie będzie się różnić od skuteczności stosowania, co jest produkowane w fabryce.

Dobór cech konstrukcyjnych przed rozpoczęciem produkcji

Jeśli weźmiemy pod uwagę plodosemniki, można je podzielić na kilka grup. Pierwszy z nich reprezentuje narzędzi, które są dostarczane z kutrów na końcu pręta. Z pomocą tego dodatku można odciąć łodygę, a jabłko spadnie do pojemnika, który znajduje się w bliskiej odległości od noża. Takie urządzenie do zbierania jabłek posiada ruchomy nóż, który jest napędzany przez specjalnego nacisku. Praca z takim urządzeniem dość męczące, ponieważ nóż znajduje się na pasku, a dokładnie na jego długiego ramienia. Stwarza to dodatkowy ciężar, który jest bardzo szanowany. Urządzenie do zbierania jabłek może odnosić się do drugiej grupy, która przypomina mechanicznych narzędzi ręcznych wyposażonych w palcach. Ostatni bieg drutu. Po jabłko lub gruszka zostaną przechwycone za pomocą specjalnych palców ściągnięty przez ostatniego pchnięcia, a owoc jest w pojemniku. Akcja ta jest wytwarzana za pomocą konwencjonalnego sznurka. Pozwala oderwać owoców. Jak można zidentyfikować negatywne narzędzia, które wraz z gruszki lub jabłka mogą zerwać i oddział sama.

Trzecia grupa plodosemnikov

Jeśli będzie wykonane urządzenie do zbierania jabłek, to możemy przyjąć jako podstawę do trzeciej grupy, która jest najczęstszą do cech konstrukcyjnych. Takie konstrukcje są wykonane z elastycznego tworzywa sztucznego lub z materiałów lekkich. Ukształtowanego wyrobu jest wyposażona w miskę płatków. Specjalny pojemnik być dołączone do drewnianego słupa. Jabłka są usuwane w prosty kolei wokół osi Polak, który jest zorientowany wzdłuż. Tak więc, łodyga jest podcięte płatów narzędzia.

Przygotowania do produkcji plodosemnika

Urządzenie do zbierania jabłek z drzewa powinny być wykonane dopiero po zostanie wybrany jeden z zaproponowanych pomysłów. Trzeci wariant będzie podstawą dla uproszczonego narzędzia projektowe owoców montażowych. Najpierw trzeba przygotować plastikową butelkę. Jeśli będzie zebrać wystarczająco rozmiarów imponujących wyników, odpowiedniej pojemności 2 litrów pojemności w odpowiedniej butelki, podczas, którego wielkość jest ograniczona do 1,5 litra średnich jabłek lub gruszek. Każdego lata tam pewien mieszkaniec będzie w obecności takich butelek.

Technologia procesu

Jeśli będzie uruchomić urządzenie za zbieranie jabłek z ich rąk, a potem trzeba wyciąć dno butelki, a następnie wykonać rzut rożny cięcia. Użyj w tym samym czasie będzie to wygodne, jak nożem lub nożyczkami. Powyższy przekrój wzdłuż butelki może być wykonane po przeciwnej stronie.

Gdy miska został przygotowany, musi być przymocowany do słupa, a ostatni z nich jest długa kolej może działać. Zamocowanie można zrealizować za pomocą drutu lub taśmy klejącej. Po tym, możemy założyć, że plodosemnik gotowy do pracy. Aby skorzystać z tej funkcji trzeba wyciągnąć gruszka lub jabłko dolny, a następnie obrócić wokół osi. Pozwoli to owoc wyciąć nogę z wycięciem, który znajduje się na instrumencie. Apple będzie mieścić się w butelce, która jest również w stanie działać jako kontener dla funkcji zbierania i palnika. Takie urządzenie na zbieranie jabłek z plastikowej butelki może być używany bez obniżania zdolności do pewnego czasu. Jedna butelka może zmieścić więcej owoców.

Dokonywanie plodosemnika butelek i żyłki

Przed dokonaniem urządzenie do zbierania jabłek, trzeba zdecydować się na projektowaniu przyszłego instrumentu. Podstawa może znajdować się wszystkie takie same butelki z tworzywa sztucznego, uchwyt mopa, który czasami jest zastąpiona rurą PVC lub słupa narty, jak również żyłki. Długość tej ostatniej może zmieniać się od 2,5 do 3 metrów. Potrzebujemy nożyczek i szydło.

Sposób wytwarzania

Najpierw trzeba zrobić tzw brakuje, która jest wykonana z plastikowej butelki. Dno pojemnika powinna być cięta tak, aby uzyskać pozory korony. Każdy płatek odbywa się na dwa otwory, przez to może użyć szydło lub dziurkacz. W następnym etapie produktu należy nieustępliwość. W tym celu, żyłki, która przebiega przez szyjkę do pojemnika tak, że jej górny koniec przewleczono przez każdego okręgu otworu. Rusztowanie wyjście musi z powrotem przez szyję. Pozwoli to uzyskać butelkę, która jest pozbawiona dna. Przez szyję wyjdzie dwa długie zakończenie.

W następnym kroku będzie naprawić uchwyt, rolę, która powinna w pełni korzystać z rur PVC. Podwójna linia z butelki jest konieczne, aby przejść przez otwór uchwytu, przenosząc się z tyłu. Jeśli rączce mopa z odłączaną rączką, jest to dobre rozwiązanie. Ta część uchwytu zabezpieczą końce żyłki. Uchwyt robi dwa-otwór, w którym żyłka jest gwintowane końce są zamocowane z drugiej strony tautly. następnie ponownie umieścić uchwyt na rączce. Jeśli dokonałeś ustalenia sposobu odbioru gruszek i jabłek, ważne jest, aby zebrać całą strukturę tak, że plastikowe butelki szczelnie przymocowana do uchwytu. Krawędzie cięcia zagina butelki. Dlatego konieczne jest, aby ruchy ściskając. Jest to zasada zbierania przy użyciu tego narzędzia. Jeżeli wymaz jest pozbawiony zdejmowanej części, konieczność wyeliminowania jej koniec, należy wycofać 10 cm. Na boki trzeba wykonać dwa otwory, które są gwintowane końce żyłki. Po ich konieczność ustalenia razem, a następnie połączyć.

Zalecenia doświadczony lato rezydentami

Dla rur PVC jako uchwyt, można zastosować kilka kapsle od butelek. Jeśli używasz dziesięć czapki, po dokonaniu w centralnej części każdego otworu z szydło, wolne końce żyłki można przewlec przez czapki, ich mocowania do tych drugich. Dla stabilności pokrywy trzeba skleić je razem, aby węzeł lub umieszczając je od wewnątrz pierwszej pokrywy. Pozwoli to uzyskać wystarczająco wygodny zdejmowany uchwyt wykonany z czapki. Konieczne jest, aby korzystać z tej samej technologii jak w przypadku uchwytu mopa.

wniosek

Jeśli zdecydujesz się zrobić urządzenie do zbierania jabłek z ziemi, można użyć jednego z powyższych technologii. Jednakże, być może trzeba będzie umieścić butelka nie jest wzdłuż uchwytu kija, a pod pewnym kątem. Pozwoli to zebrać w jednym pojemniku do czterech jabłek, w zależności od wielkości, a następnie wlać do nich wiadro. Jednym z takich urządzeń jest na tyle prosty, aby ich własne. Nawet nie mają do odwiedzenia sklepu w celu zakupu materiałów.