251 Shares 999 views

Atrakcje w Turku i ich opis

Jest to niemożliwe, aby odwiedzić kraj tysiącami jezior i odwiedzić swoją dawną stolicę, poczyniła ogromny wkład do rozwoju kulturalnego i duchowego Finlandii. Turystów przyciąga niezwykłą atmosferą starożytnego miasta, które harmonijnie łączy średniowieczne i nowoczesne.


Historia miasta

Tłumaczone z fińskiego Turku tłumaczone jako „rynek”, i to nie przypadek. Pierwsza wzmianka o mieście, która stała się ruchliwym ośrodkiem handlu, sięgają XII wieku. Ale oficjalna data jej powstania w 1229 roku. To właśnie w tym czasie Szwedzi uzyskali przewagę i nazwał rozliczenie Abo. W ciągu długiej historii miasto było rządzone przez Duńczyków, wojska rosyjskie i wieku była częścią Imperium Rosyjskiego.

W 1827 Abo został zniszczony przez pożar, a wiele zabytki zostały utracone. Projektując nowy sposób zaangażowany sławy architekt Engel, dosłownie z powrotem do życia miasto, które było stolicą Finlandii. Po 1918 Abo otrzymała oficjalną nazwę – Turku.

Przyjemny klimat i mnóstwo kulturalnych i historycznych zabytków przyciągają wielu turystów zimą i latem. Jest nowoczesny port, twierdził w handlu międzynarodowym, i nic dziwnego, że miasto jest uważane za bramą morską do krajów zachodnich.

katedra

zabytki historyczne z Turku są bardzo zróżnicowane i wymagają szczegółowego opisu. Głównym obiektem sakralnym jest katedra luterańska, zbudowany w XIII wieku. Monumentalny gotycki zabytek był wielokrotnie przebudowywany i znacznie wzrosła w rozmiarze. Groźny pożar nie oszczędził, ale katedra kaplica i obiekty religijne nie są naruszone.

Majestatyczny budynek, w którym odbywa najważniejsze usługi, został zbudowany od podstaw, a teraz dziwi gościom wspaniały wygląd. Wewnątrz katedry jest ozdobiony kolorowymi witrażami oraz freskami motywów biblijnych i historycznych. W domach kaplicy resztki szwedzkich bohaterów wojennych. Po odbudowie narodowego sanktuarium pojawiła się sto metrów dzwonnica, dzwonienie łaski, z którym podoba mieszkańców i turystów. Wejście do katedry jest bezpłatny, ale w przypadku ważnych wydarzeń religijnych budynku religijnych jest zamknięty.

Abosky zamek

Każdy, kto chce zapoznać się z największym pomnikiem architektury Skandynawii, doskonale zachowaną do naszych czasów, przyjść do przytulnej Turku. atrakcji, które są wprowadzone do starożytnej historii, jest niezwykle dumny zamek Aboskim pierwotnie służył do celów wojskowych. Pojawił się w XIII wieku, został następnie wzniesiono obozy wojskowe.

Głównym fort Finów podczas szwedzkiej dominacji kontrolowane ważny punkt strategiczny, a w okresie renesansu stało się na pobyt czasowy dla monarchów Szwecji. Ale najlepiej jest znany średniowiecznej fortyfikacji zdobytą podczas panowania księcia Johana III, szaleńczo, który kochał swoją żonę Polkę. W wyniku machinacji politycznych pary został wysłany do więzienia na zamku, a po żona pałacowy przewrót usiadł na szwedzkim tronie. I do tej pory na cześć księcia i jego żony odbyło barwną spektakli teatralnych.

W XIX wieku władze, postanowiono ustanowić historycznego muzeum w zamku w mieście Turku (Finlandia). Atrakcje, które są cały kompleks architektoniczny, otwarty dla publiczności we wszystkie dni z wyjątkiem niedzieli. W centralnych salach odbywają się imprezy rozrywkowe każdego roku dla mieszkańców miast w średniowiecznym stylu, a starej kaplicy ślubów.

Rynek główny

Trzymając starożytną historię atrakcji Turku wzbudzają duże zainteresowanie wśród turystów. Co miało istotny obszar kulturowo stary – to najbardziej popularne miejsce wśród mieszkańców i turystów. Konstrukcje wykonane w różnych stylach architektonicznych, tworząc przestrzeń barwną miejsce.

Brukowane obszar jest morze emocji w nawet najbardziej wymagających turystów. Każdego lata oferuje targi, dipy swoich gości w atmosferze minionych dni. Przez cztery dni w czerwcu, miasto przekształca się i przenosi do czasów średniowiecza. Potyczki turnieje, piękne panie, śmieszne klauny i handlowcami oferowaniu towarów, popularne kilka lat temu, pozwoli na niezapomniane strefie walk.

Więc należy przyjść w lecie w Turku, którego atrakcje zachwyci każdego gościa. Ale nie mniej interesujący obszar, w sezonie zimowym. Otworzyła jarmarki bożonarodzeniowe, w którym można spróbować wielu przysmaków, aby wziąć udział w pokazie kostiumów, spojrzeć na niezapomniany pokaz sztucznych ogni. Staje się głównym drzewa w kraju i podczas świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku tutaj w pośpiechu, turyści z różnych zakątków naszej planety.

Muzeum Muminków

Nie możemy ignorować słynne Muzeum Muminków, znajduje się 16 km od Turku. Atrakcje, które spowodują na zdjęciu w stanie surowym zachwyci dzieci i ich rodzice są w Kyle wyspie. bajkowych postaci ożywają w ogromnym parku, serdecznie wita każdego gościa. Tutaj możesz porozmawiać z ich ulubionych bohaterów, robienie zdjęć z zabawnymi fantastycznych stworzeń, a nawet zobaczyć ich domu.

Na zielonych trawnikach odbywają hałaśliwych i zabawy gry dla malyshni, ale żaden dorosły nie pozostanie obojętny wobec tej okazji dzieciństwa. Jednakże, park przyjmuje gości tylko w lecie. Minimalny koszt uczestnictwa – 26 euro, ale młodzi goście podwyższyli dobre zniżki.

Muzeum w Turku

Mieszkańcy uważają, że unikatowe muzea w mieście – to główne atrakcje Turku. Ale najciekawsze jest rozpoznawany muzeum rzemiosła, który jest ogromny obszar z 18 bloków. Wszystkie drewniane budynki znajdujące się na wolnym powietrzu, są prawdziwe. Patrząc z niezwykłego muzeum turyści poznają codzienne życie lokalnych rzemieślników, można kupić różne pamiątki i słodycze, rzemiosła według dawnych receptur.

Reszta większości krajów północnej Europy już dawno przestała być czymś egzotycznym, a wielu turystów od dawna wybrany przez starożytnych gościnnych zakątków ziemi. Atrakcje w Turku i przyspieszony rytm pięknego miasta przyciąga wielu turystów, przyznał, że nigdy nie żałował swojego wyboru.