808 Shares 6818 views

CSS stanowisko: przykłady

. Układ-początkujący często mają trudności z elementów pozycjonowania poprzez CSS. Position куда проще в освоении, чем кажется на первый взгляд. W rzeczywistości, właściwość CSS stanowisko jest znacznie łatwiejszy do nauczenia niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Przez ich opanowanie, masz potężne narzędzie, z którym można zorganizować wszystkie elementy strony w odpowiednich miejscach. добиться результата, нужно знать обо всех существующих значениях, поскольку принципы их действия сильно различаются Jednak w celu uzyskania wyników, trzeba wiedzieć o wszystkich istniejących wartości, ponieważ zasady ich działania są bardzo różne

Specyfika obiegu dokumentów

работает с потоком веб-страницы. Stanowisko CSS działa z prądem strony WWW. Jak to rozumieć? html- разметке. Domyślnie wszystkie elementy strony są ułożone w kolejności, w której utworzono je w formacie HTML znaczników. header расположен над тегом footer, то и на странице он будет отображаться выше. Jeśli tag nagłówka znajduje się na stopce znacznika, a następnie zostanie on wyświetlony powyżej strony. footer в html над «хедером», «подвал» страницы будет отображаться над «шапкой». I odwrotnie, jeśli z jakiegoś powodu zdecydujesz się umieścić stopkę w HTML na „chederze” zostanie wyświetlona strona „piwnica” nad „cap”. W tym przypadku, elementy blokowe zajmują całą dostępną im szerokość. Małe litery, z kolei, są ułożone w jednym rzędzie, natomiast nie ma to wszystko, a następnie zostaną przeniesione do nowego. Procedura ta nazywana jest „przepływ dokumentów.”

Aby zmienić zachowanie przepływu stosowany właściwość Position . w CSS. float, но его мы рассматривать не будем. Może też się różnić ze względu na właściwości pływaka, ale nie będą rozpatrywane. Z elementem pozycjonującym może być wykonane do „upadek” ze wspólnego strumienia, po którym to zacznie zachowywać się inaczej. Jak dokładnie – to zależy od używanych wartości nieruchomości.

CSS stanowisko: statyczne

или статическое позиционирование, является значением по умолчанию для всех блоков html, которые вы создали. Stanowisko: statyczne, statyczne lub pozycjonowanie jest domyślny dla wszystkich bloków HTML, które zostały utworzone. W normalnych warunkach, nie mają do czynienia z nim. static. Jeżeli którykolwiek blok lub linia nie jest zdefiniowana w ogóle jakiejkolwiek pozycji, dlatego ważne jest statyczne. Na stronie, że komponent jest wyświetlany zgodnie z prądem. right/left или top/bottom, никакого эффекта не будет. Jeśli pokażesz mu właściwość prawo / lewo lub góra / dół, brak efektu będzie.

CSS position: fixed

оказывается вне нормального потока документа. Podczas korzystania z tej własności, że element jest poza normalnym przepływie dokumentu. относительно окна браузера, независимо от того, как размещаются прочие компоненты. Teraz jego pozycja jest obliczana w stosunku do okna przeglądarki, niezależnie od tego, jak inne składniki są umieszczone. : fixed отправится в верхнюю часть страницы, прижмется к краю окна браузера, а прочие элементы займут его место в соответствии с потоком. Innymi słowy, blok z position: fixed opuścić górną część strony, dociskana do krawędzi okna przeglądarki, a pozostałe elementy zająć jego miejsce w zależności od przepływu.

Główną cechą stałych elementów pozycjonowanych jest to, że mogą one zachodzić na inne bloki i strony ciąg. : fixed будет будто бы оставаться на месте, не исчезая с экрана. Podczas przewijania blok z position: fixed będzie przypuszczalnie pozostać na miejscu bez znikają z ekranu. Funkcja ta jest przydatna, jeśli chcesz poruszać lub tym podobne, do których użytkownik musi zawsze mieć dostęp. Poprawiono pozycjonowanie służy także jeśli chcesz umieścić krótki przycisku przewijania w pewnej części strony.

CSS position: relative

. Wykorzystując tę właściwość nazywa pozycjonowanie względne. : relative, тот останется на своем месте. Jeśli ustawisz punkt własności position: relative, pozostanie on na swoim miejscu. right/left и top/bottom. Na pierwszy rzut oka niewiele się dzieje, ale wszystko się zmienia, gdy dalsze właściwości mechanicznych w prawo / lewo oraz góra / dół. Mogą one być wykorzystane do sterowania ruchem komponentu względem jego lokalizacji. останутся на своих положениях, не обращая внимания на освободившееся место . W miejscu, gdzie są wykorzystywane blok lub linia byłaby pusta przestrzeń – pozostałe elementy pozostają na swoich pozycjach, nie zwracając uwagi na wakat.

Podczas przenoszenia składnik nie wpływa na pozycję otaczających części strony. pozostaną one na swoim miejscu, choć stosunkowo umieszczony blok może je zablokować. Sama w sobie, nieruchomość jest rzadko stosowane. Zwykle stosuje się go w połączeniu z następującym przykładzie wykonania.

położenie bezwzględne

Jednym z najciekawszych i najczęściej używanych opcji. Podczas korzystania z właściwości Position absolute положение компонента страницы будет высчитываться относительно окна браузера. z wartością bezwzględną pozycję składnika strona zostanie obliczona w stosunku do okna przeglądarki. элементы (не являющиеся абсолютно позиционированными) словно «забудут» о существовании «собрата» с Position : absolute и займут его место в потоке. Pozostałe elementy (non-pozycjonowany bezwzględnie), takie jak „zapomnieć” o „brata” do istnienia position: absolute i zajmie jego miejsce w strumieniu. : fixed, но есть и серьезные различия. Wydawałoby się, że wszystko jest dokładnie taka sama jak w przypadku position: fixed, ale istnieją ważne różnice.

top/right/bottom/left. Po pierwsze położenie elementu może być swobodnie kontrolowany – są stosowane w tym właściwości górnej / dolnej / prawo / lewo. bottom : 100px, блок «оттолкнется» от нижней част страницы на 100 пикселей. Na przykład, jeśli ustawisz wartość dołu: 100px, blok „uciec” od dołu strony 100 pikseli. Po drugie, podczas przewijania „absolutnej” składnik pozostaje na miejscu, zamiast przejść do strony.

Interakcji jednostki absolutne z elementów nadrzędnych

Można osiągnąć nawet bardziej precyzyjną kontrolę nad absolutnie umieszczonego elementu. : fixed, relative или absolute. Aby to zrobić, trzeba ustawić jej nadrzędnej właściwość position: fixed, względny lub bezwzględny.

Rozważmy przykład. div с классом relative-div, внутри которого размещается div с классом absolute-div. Czy masz div z klasą względnego div, wewnątrz którego umieszczony jest div z klasą absolutnej-div. : absolute. Ustawiamy kryty własności jednostka position: absolute. od razu, że „zdejmuje” ze strumienia i jest gdzieś na górze, bo teraz jego lokalizacja jest obliczana w stosunku do okna przeglądarki. relative-div свойство Position : relative и «блудный сын» возвращается на место. Teraz danego bloku z klasy względnego div własności position: relative i „syna marnotrawnego” jest z powrotem na swoim miejscu. Prawie. W rzeczywistości, to pojawia się w lewym górnym rogu elementu nadrzędnego.

Dlaczego tak się dzieje? : absolute. Deal w pozycji właściwości specyficzność: absolutna. static, позиция начинает зависеть от родительского элемента. Domyślnie, jego lokalizacja zależy od przeglądarki, ale jeśli „rodzic” jest również ustawione inaczej niż statyczna pozycja zaczyna zależeć od elementu nadrzędnego. To jest wielki, ponieważ można umieścić w dowolnym miejscu bez komponentu proschityvaya ogromnych ilościach w stosunku do okna przeglądarki. Wstęp jest często używany do umieszczenia ikony, przyciski i inne drobne przedmioty.

Stanowisko CSS wyśrodkowany

Jedną z głównych trudności początkujących jest centrum elementu w pionie i w poziomie. , сделать это проще простого. Prawidłowo stosując właściwość Position, ułatwiają. CSS position: absolute na środku jest ustawiony w następujący sposób. iv с классом absolute-div, который находится в «диве» с классом relative-div. Powiedzmy, że masz klasę d iv absolutną DIV, który jest w „diva” do klasy względnego div. „Dominująca” i umieszczone w stosunku do jej szerokości równej szerokości na całej stronie. и высоту 400 px, абсолютное позиционирование и по умолчанию располагается в верхнем левом углу родительского элемента. „Potomnych” ma szerokość i wysokość PX 400 bezwzględnego położenia i znajduje się standardowo w lewym górnym rogu elementu nadrzędnego.

top: 50 % и left: 50 %. Wszystko, co musisz zrobić – jest ustalenie nieprzekraczalnego komponentowy: 50% i lewy: 50%. Prawie gotowe! сдвинулся с места и оказался почти в центре, но не совсем. Absolute-div Budge i była prawie w centrum, ale nie całkiem. Oznacza „rodzic” odnoszą się do jego końca i musimy w środku bloku okazały się być w centrum „nasienie”. margin-left и margin-right со значениями -200 px. Aby to zrobić, trzeba zadać mu margin-left i margin-right z wartościami -200 pikseli. W ten sposób, że przesuwają się całkowicie umieszczony blok na połowie jego wysokości i szerokości. Wszystko to w środku!

zachodzące na siebie elementy

Problemem może być trudne, na pierwszy rzut oka „nałożenie” pozycjonowanych elementów do swoich „sąsiadów”. : fixed будет перекрывать все, что расположено на странице. Na przykład, komponent position: fixed zastąpi wszystko znajduje się na stronie. z-index, однако помните, что оно работает только для позиционированных элементов. Zaradzenia tej sytuacji, można użyć właściwości z-index, ale należy pamiętać, że to działa tylko na elementy ustawione. W związku z powyższym, jeśli chcesz umieścić blok na wierzchu stałej elementu pozycjonowanego, jednostka ta będzie miała również ustawić pozycjonowanie. Na przykład, względne.

учший способ освоить позиционирование – рассматривать примеры Position CSS, экспериментировать и пробовать что-то свое. A najlepszym sposobem na opanowanie pozycjonowanie – uznawany przykłady Stanowisko CSS, eksperymentować i spróbować czegoś innego. calc() – это даст возможность более гибко настраивать расположение. Spróbuj nauczyć się go używać w połączeniu z funkcją Calc () – pozwoli to na większą elastyczność, aby dostosować pozycję. Należy jednak pamiętać, że ta właściwość nie jest przeznaczony do budowania całych stron „netto”. Wraz z nim, trzeba przenieść stosunkowo niewielkie elementy, lub może być zbyt łatwo się zagubić.