441 Shares 6674 views

Jak zrobić sobie lewatywa

Większość z nas uważa, że lewatywa – to jest bardzo nieprzyjemna procedura, dlatego do jej przeprowadzenia ośrodek jest niezwykle rzadkie. Kwestia, jak zrobić sobie lewatywę w domu, bo nawet nie powstać. Rzeczywiście, na wstępie okrężnicy cieczy przez odbytu przyjemny. Jednakże, istnieje wiele powodów, że oświadczenie lewatywa jest koniecznym krokiem.

Wskazania do lewatywy

· Zaparcia

· Zapalna choroba jelita grubego i odbytu

· Hemoroidy

· Wrzód żołądka lub krwawienie

· Choroby onkologiczne odbytnicy

· Ból brzucha

Ogólnie, lewatywa pomaga oczyścić jelita z toksyn, toksyny i inne niepotrzebne, więc to może być wykonywane, a w niektórych innych przypadkach. Na przykład, podczas odchudzania, w przypadku zatrucia i tak dalej. Ale! Należy to zrobić bardzo ostrożnie!

Lewatywa w domu: przeciwwskazania

Więc jak zrobić samemu lewatywa w domu dzisiaj może praktycznie każdy, najważniejszą rzeczą, aby zrozumieć, jak to zrobić dobrze, to nie zaszkodzi wiedzieć, kiedy ta procedura jest przeciwwskazane.

· Występowanie raka jelita grubego

· Krwawienie

· Zapalenie lub wrzód procesu okrężnicy

· Pooperacyjny (w przypadku pracy w każdym narządzie w jamie brzusznej).

· Indywidualne lewatywy nietolerancji.

Jak zrobić sobie lewatywę w domu

Lewatywa jest umieścić w dwóch przypadkach. W związku z powyższym, jeśli chcesz spędzić czystek, a jeśli to konieczne wprowadzenie leków do jelita grubego. Leki podaje się łatwiej, wykorzystuje mikro-wlewu. Ale dla oczyszczenia, które odbywa się poprzez wprowadzenie dużego płynu jelit, potrzebny jest specjalny Bicze kubek, który nie zajmuje dużo kupić w drogerii.

Zakup Bicze kubek, upewnij się, że końcówka przyszedł z nim (i które muszą być wprowadzone do odbytu) i kranu za pomocą którego w łatwy sposób regulować przepływ wody.

Więc lewatywa sprzątanie domu może być ustawiony w następujący sposób:

1. Wlać do kubka Esmarch 1-2 litrów wody w temperaturze pokojowej. Dla lepszego oczyszczenia w wodzie można dodać trochę soku z cytryny i łyżkę octu jabłkowego.

2. Prowadzenie lewatywa jest najwygodniejszy w łazience. Do tego kubka zawiesić Esmarch tak wysokie, jak to tylko możliwe, to zapewnić prawidłowy przepływ płynu do jelita.

3. Wejdź na górę do łazienki i stanąć na czworakach i głowę niżej, a nie podnosić go, dopóki nie wejdzie w jelicie cały płyn.

4. Wprowadzić wstępnie olej końcówki na głębokości około pięciu centymetrów, otworzyć zawór.

5. Gdy woda jest całkowicie wylać z kubkiem w jelicie grubym, a nie w pośpiechu biec do toalety. To będzie bardzo miło, jeśli można trzymać płynu przez pięć do dziesięciu minut. Tak oczyszczająca będzie bardziej skuteczne.

6. Po kubka procedury płukania i końcówki. Ten ostatni jest także pożądane, aby gotować przez trzydzieści minut.

Teraz, gdy wiesz, jak zrobić sobie lewatywę w domu. Pozostaje tylko podzielić się kilka porad na ten temat.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o lewatywy

· Jeśli nagle zdarza się tak, że nie trzeba umieścić lewatywy oczyszczające i lecznicze, wszystko jest znacznie łatwiejsze i szybsze. Trzeba wziąć duży gumowym, wypełnić go w niezbędne leki, końcówki pędzla i wprowadzić do odbytu. Po tym, wystarczy nacisnąć samą żarówkę i poczekać, aż lek przechodzi do jelita grubego.

• Jeśli w czasie wlewu czujesz ból lub dyskomfort, należy dokręcić zawór i czekać. Kiedy będzie lepiej, aby otworzyć go z powrotem i kontynuować procedurę.

· Należy pamiętać, że temperatura płynu wstrzykuje powinno być, że pokój. Zbyt gorąca woda może uszkodzić błony śluzowej jelit, ale, jeśli jest to równoznaczne z temperaturą ciała ludzkiego jelita zmniejsza się i łatwo absorbuje całą ciecz, jak gąbka.

Ból pleców – każdy problem
271 shares 5215 views
816 shares 3235 views
Fundusze stłuczeń i krwiaków
149 shares 9674 views
373 shares 3115 views