96 Shares 8519 views

Blue Lake (Województwo Tula): krótki opis

Działania człowieka są rzadko wyróżnia humanitarny stosunek do natury. Szczególnie zauważalny wpływ osiągnięć technicznych ludzkości w dziedzinie produkcji różnych minerałów. Istnieją jednak przypadki, w których naruszenie krajobrazu zwiększa atrakcyjność okolicy. Unikalna niebieski jezioro (Województwo Tula), nazywany „spodnie” ludzi, pojawiła się dzięki interwencji człowieka w środowisku.

historia

Wszystko zaczęło się w 1933 roku, od czasu eksploatacji złoża gliny ogniotrwałej w dzielnicy Suworowa w pobliżu wsi Kondukov. W ciągu 30 lat, prawie wszystkie prace zostały wykonane ręcznie, a roczna produkcja to 30 tysięcy ton. Instrukcja mechanizacja pracy wprowadził pewne zmiany. W ciągu 50 lat rozwoju wzrosła ponad dziesięciokrotnie i wyniosła 500 tysięcy ton rocznie.

Produkcja osiągnęła w latach 70. ubiegłego wieku. Skały występują płytkie i wydobycie prowadzone otwartą drogę. Odpady wykopów skalne i składowane na granicy kamieniołomach są stopniowo rośnie w stosach.

Lata osiemdziesiąte były krytyczne. Dział wydobycie Suworowa przestała istnieć, pozostawiając kaniony, wąwozy i większość górskich. Z biegiem czasu, indywidualna kariera wypełnione gruntowych i meltwater, a dziś zamienił się w niebieskim jeziorem (rejon Tula, powiat Suvorov) z niezwykłą ulgę.

funkcje

Człowieka cud nie przeszedł niezauważony. Liczne miłośników zewnątrz podziwiać te miejsca. Na terenie rozległego można znaleźć więcej niż jeden niebieski jezioro. Region Tula charakteryzuje się tym, że jego system jezioro nie jest taka sama dla wszystkich zbiorników wodnych. Jest to nietypowe dla centralnej Rosji.

Jeziora mają swoje własne cechy i inna:

  • zabarwienie wody łagodnym turkusowy do niebieskiego nasycony;
  • głębokość;
  • Brzegi składzie: są piaszczysta glina, miesza się;
  • wysokie stosy i ich kolor;
  • Obecność lub nieobecność roślinności na brzegach (część gleby nie jest odpowiednie dla roślin);
  • Obecność żywych stworzeń (ryba nie jest wszędzie);
  • Skład chemiczny wody (razem ze świeżym i brackish zbiorniki wodne nie ma).

opis

Najbardziej znanym Blue Lake (Województwo Tula ma kilka takich obiektów) o nazwie spodnie, jest popularny nie tylko wśród mieszkańców. Nadchodzi weekend Moskali i ludzi pobliskich obszarów.

Najwyższy „góra” sięga 207 metrów. Kopiec wokół dołów mieć różne odcienie. Istnieje różowy, beżowy, off-biały lub czarny, szary, brązowy, z pomarańczowymi refleksami. Niektóre przypominają skaliste masywy struktury.

To miejsce z pięknem nie można pomóc, ale podoba. Z dużej liczby osób, możesz iść w głąb pasa leśnego i znaleźć małe jeziora, zupełnie dziewicze. Nie zawsze mają dostęp do transportu.

Większość małych Stawy położone są w lesie, który musiał dorosnąć po zamknięciu kopalni. Ma to tę zaletę, miejscowych leśniczych: starają się sadzenia drzew, skarp, wzmacniając wybrzeża. Czasem rośliny nie przetrwają, jest mnóstwo, w zasadzie, nie nadaje się do roślin. W ogóle nie są niesamowite miejsca krajobraz bardziej przypomina obcej planecie.

zalecenia

Słoneczne lato – najlepszy czas na wizytę w Blue Lake. Region Tula (na kierunkach powiedzieć nawigatora, wystarczy wpisać współrzędne do niego: północną szerokość geograficzną 54 * 4'34 „długości geograficznej wschodniej i 36 * 30'16”) nie jest tak wielka, aby znaleźć ciekawe obiekt. Łatwiej przechodzą przez Tula na drodze Kaluga. Ponadto, zgodnie z obwodową obrotowo na Grange. Trasa P-139 wyświetla na P-95. Nesterovo trzeba jechać (małe miasto), a następnie Suworow. Po Bezovo lepiej zapytać o drogę z lokalnej, mówią nam, jak się lepiej.

Poza tym pływanie przybyciu łowić ryby, zbierać grzyby, robienie zdjęć, organizować pikniki w lesie sosnowym, niektórzy ludzie potrafią zebrać piasek na pięknej strefie podmiejskiej.

Jesień są szczególnie piękne. Las mieszany na tle błękitnych jezior i jasnego nieba przypominający wybuch kolorów. Z takiego feerią barw jest piersiach. Może zepsuć odpoczynek deszczową pogodę. Wszystko stawało się śliski i brudny od błota. Na drogach gruntowych samochód czasami nie może przejść.

Ci, którzy przynajmniej raz odwiedził tutaj, twierdzą, że nie ma pogoda nie jest w stanie zepsuć wrażenie wizyty w tym zakątku przyrody. Większość turystów wielokrotnie wrócił do niebieskiego jeziora. Region Tula – świetna alternatywa do długich podróży na letnie weekendy dla mieszkańców miast Rosji Środkowej.