408 Shares 7765 views

Mąka naleśnik: szybkie, proste i pyszne!

Mąka naleśnik jest bardzo wygodne dla gospodyń domowych. Nie jest konieczne, aby dodać cukier, proszek do pieczenia, sól i inne składniki. To jest już w pełni przygotowany na to, co upiec naleśniki, babeczki, bułeczki. Po prostu wystarczy rozpuścić go ciepłą wodą lub mlekiem – a ciasto jest gotowe. Zgadzam się, to jest bardzo wygodne, aby zaoszczędzić czas.

struktura

Przepisy kuchenne obfitują w większości ludów różnych naleśniki i naleśniki, placki, naleśniki i placki naleśnik i bułki. Podstawą ich wytwarzania jest zwykle posiłek. Ale jest to niezbędne, aby dodać proszek do pieczenia, cukier, sól, jajko i olej roślinny. A to wymaga czasu. Do gospodynie mogły gotować szybciej, na ich kuchnia zdecydowanie powinien być naleśnik mąki.
Zwykle składa się z następujących składników:

 • mąka pszeniczna;
 • proszek do pieczenia;
 • cukier;
 • sól.

Różne rodzaje mąki

Warto zauważyć, że naleśnik mąki różni się składem. To zależy od producenta. Zazwyczaj piszę o tym na opakowaniu. Niektóre dodać do niej proszek jajeczny. Zdarza się, że w wykazie składników obecny jest mleko w proszku. Na których składniki są obecne w suchej mieszanki zależy od tego, witaminy i minerały wypełniona mąki naleśnik. Może ona zawierać witaminy: E, B1, PP, B4, B8, B2, B6. Pierwiastki śladowe są również obecne w mące:

 • potasu;
 • wapń;
 • selenu;
 • fosforu;
 • magnez;
 • jod;
 • innych.

rasa

Każda rodzina ma swoje własne preferencje, jaki rodzaj cieczy dodaje się do mąki zrobić naleśniki okazało się smaczne i apetyczne. Jest to możliwe, w celu rozpuszczenia go w ciepłej wodzie, ogrzanego mleka, wody mineralnej z gazem (placki będzie wówczas otwory), jak również kefir. Ciasto powinno parzyć przez co najmniej pół godziny w ciepłe miejsce. W tym przypadku, korzystnie dwa lub trzy razy, aby delikatnie wymieszać tak, że został wypełniony tlenem i stają bujne.

Jeśli chodzi o kalorie, to tutaj są pewne dane na 100 g produktu:

 1. Kalorie – 336 kcal.
 2. Proteiny – 10,1 g
 3. Tłuszcz – 1,8 g
 4. – węglowodany 69,7 g

Każde opakowanie z wymienionej mąki naleśnikowym i zawartość kalorii i stosunku białek, tłuszczy i węglowodanów. mogą się różnić ze względu na różne proporcje składników składowych.

Przepisy mąki naleśnik

Istnieje wiele potraw, które mogą być wykonane z mąki naleśnik. Przykładowo, ciasto placek z kurczaka.

Aby zrobić to, po pierwsze zagnieść ciasto regularnych naleśniki: 1 szklanka mleka i pół szklanki mąki naleśnik. Dobrze zagnieść i upiec placki.
Następnie zrób kolejną partię. Pół filiżanki mąki naleśnik musimy pół szklanki ciepłego mleka i pół szklanki soku pomidorowego. Zagnieść i upiec. Uzyskaliśmy naleśniki czerwono.

Przygotowanie nadzienia. Take 200 gramów gotowanego kurczaka, pokroić na kawałki. 3 Dodać jajka na twardo, pokroić w kostkę. Teraz musimy zrobić sos. Weź 200 g kwaśnej śmietany, wyciskając do 2 ząbki czosnku, dodać łyżkę musztardy i soku z cytryny. Wymieszać, dodać do mieszanki kurczaka i jaj, dobrze wymieszać i przesłać je do lodówki na 20 minut.

Wtedy zaczynamy zbierać ciasto. Pierwszy placek biały tłuszcz z serem, rozłożyć napełniania i przykryć czerwoną naleśnik. Powtórz tę procedurę tak długo, jak nie mamy wysoki tort. Można go ozdobić z zielonych, plastrami ogórków i pomidorów.

naleśnik pizzy

Jeśli kochasz pizzę, ale tak naprawdę nie chcą zadzierać z ciasta, można to zrobić na podstawie naleśników. Mąka placek szybko rozcieńczone wodą lub mlekiem, pieczone placek 3-4 podstawą pizzy jest gotowy. Tylko za to nie jest pożądane, aby podłoże z jednego naleśnik, a od dwóch do trzech. Wtedy twój pizzy nie rozpadnie. Po ułożyć na plackach składników – grzyby, mięso, pomidory, ser i tak dalej, należy wysłać pustego w piekarniku przez 10 minut.

Można zrobić pizzę i zamknięte – pokrywę z pojedynczym naleśnik. Przed podaniem tej potrawy można smarować śmietaną i posypać ziołami. Jest to najlepsze jedzenie pizzy na sam szczyt naleśnik nie wyschły.

Bon appetit!