548 Shares 1703 views

Na VAZ-2114 grzejnik nadmuchiwania. Co robić?

VAZ-2114 – druga generacja legendarnego „Łada Samara”. Samochód otrzymał nowy wygląd, ale nie pozbyć się starych problemów. W szczególności, regularny usterka grzejnik salon. Często zdarza się, że w VAZ-2114 grzejnika nadmuchiwania na bokach i na przedniej szybie. Oczywiście, problem ten jest pilnie przed pierwszym mrozem. Więc przyjrzyjmy się, dlaczego VAZ-2114 grzejnik wieje zimne powietrze i jak rozwiązać ten problem.

termostat

Jest to rodzaj zaworu, który powoduje, że płyn chłodzący, aby przenieść na duży lub mały okrąg. Służy do szybkiego rozgrzewania silnika. Ale jak ten kawałek jest połączony z ogrzewacza wnętrza. Aż termostat otwiera się przy „dużym kole”, piec jest zimny. Ten problem występuje nie tylko na biegu jałowym. Na VAZ-2114 grzejnik wieje zimne powietrze z powodu nieogrzewanym chłodziwa. Ponadto, cierpienie i sam silnik, ponieważ nie jest w tym przedziale temperatur. Optymalna dawka – 80-90 stopni. Jeżeli jest ona mniejsza, wówczas element jest otwarty z wyprzedzeniem lub w ogóle zaciął. W tym ostatnim przypadku, podlega ona jedynie do wymiany. Zaletą nowego termostatu na „Samara” jest tani – około 300 rubli.

Powietrze w układzie

Jest to drugi powód, dla którego co grzejnika VAZ-2114 nadmuch zimnego powietrza. Także dlatego, że ten problem może się przegrzać samym silniku. Gdzie powietrze może być system? Powodem jest niedozwolone „ssanie”, który może wystąpić podczas prac konserwacyjnych systemu. Tak, bardzo często powietrze wchodzi wymiana samego lub termostat kran piec. Aby sprawdzić to w systemie? Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na czujnik temperatury. Ale nie zawsze, daje dokładny wynik. Urządzenie może pracować w trybie normalnym, ale będzie się ogrzewanie chłodniejszego powietrza. Jak go zdefiniować? Wystarczy dotknąć rurki gumowe, które go do wymiennika ciepła. Na VAZ-2114, są po prawej stronie, po stronie pasażera. Tylko dwa piec system rur. Jeśli czują sprężanie powietrza, co oznacza, że musi ona zostać usunięta.

Jak oczyścić system z probówki?

Rozwiązanie jest dość proste. Konieczne jest, aby zadzwonić na wzgórzu przednią część maszyny. Im większy stopień odzysku, tym lepiej. Następnie silnik pracuje odkręcić korek ze zbiornika wyrównawczego i czekać, aż całe powietrze opuści system. Zgodnie z prawami fizyki, a powietrze jest lżejszy niż płyn ma tendencję do ucieczki do góry. Więc będziemy tworzyć najkorzystniejsze warunki. Tylko trzy do pięciu minut od silnika, w celu całkowitego usunięcia wtyczki z systemu. Okresowo podgazovyvat 2-3 tysięcy obrotów w celu wytworzenia większego nacisku na chłodziwo (silniejszych obracania wału, pompę obraca się szybciej). Zaleca się również do kompresji i dekompresji rury zavozdushenny – więc przyspieszać proces wprowadzania tlenu na zewnątrz. Ale uważaj – temperatura może osiągnąć 90 stopni. Rękawice Ubrania muszą być noszone dla celów bezpieczeństwa.

klapa

Jest to kolejny powód, dla którego w podgrzewaczu VAZ-2114 nadmuch zimnego powietrza w nogach i nie tylko. Migawka nie może opróżnić z kilku powodów. Tak więc, może odlecieć dźwignię lub odkleić pianę. W tym ostatnim przypadku trzeba wkleić nowy. Pożądane jest, aby wysokiej jakości kleju.

Na VAZ-2114 grzejnik wieje zimne powietrze po bokach

Zdjęcia klap bocznych można zobaczyć poniżej. Właściciele VAZ-2114 samochody często mają do czynienia z podobnym problemem: przy oknie i stopy są ciepłe powietrze, a po bokach – zimno. Co jest tego powodem? Powód – w źle pomyślany układ ciała pieca. Ten problem zaobserwowano nawet w radzieckim „ósemka”. Tak więc, dysza wentylatora kanał boczny umieszczonych poniżej przepustnicy. I tak szybko, jak jest ona lekko otwarte, a następnie w zaworze dostaje zimne powietrze.

Przewód boczny zarządzanie nadmuch jest u stóp kierowcy z lewej strony. Jeżeli grzejnik VAZ-2114 wieje zimne powietrze na bokach powinna ciągnąć linę. Można to zrobić na dwa sposoby:

  • Przy pomocy szczypiec, bez demontażu zaworu. Z blisko problematycznym miejscu element zachęcając do kilkudziesięciu stopni.
  • Przy pomocy szczypiec. To jest bardziej skutecznym rozwiązaniem. Aby to zrobić, należy usunąć tułowia za pomocą dźwigni przepustnicy i lekko dokręcić. Dla wygody, zalecamy częściowo zdemontować konsolę. Więc można kontrolować gęstość zamykanie zaworów na miejscu.

dźwignia

Jeżeli grzejnik VAZ-2114 wieje zimne powietrze nawet po dokręceniu linę, konieczne jest, aby zbadać stan dźwigni otwiera klapę. Chociaż grubość metalu, to może pękać. W tym przypadku, amortyzator klinowe w jednym miejscu. Zazwyczaj jest to lekko uchylone. W wyniku tego, powietrze wydmuchiwania zupełnie inną temperaturę. Wyjście – zakup nowego dźwignię. Ale często jest oferowany w komplecie z deflektorem. Po jego dzieł piec zamiennych, jak oczekiwano. Gorące powietrze wieje ze wszystkich stron – pieszo, na przedniej szybie, w centrum i na boki. Najrzadziej zakłóceniem samą klapę. Powody swojej małej deformacji (banalne użytkowania pieca przy maksymalnych możliwości), ale nie wyklucza tego problemu z listy.

wniosek

Tak więc okazało się, powody grzejnika VAZ-2114 nadmuch zimnego powietrza. Jak widać, problem może być inny. Ale przed zakupem nowych części, konieczne jest, aby zidentyfikować problem. Może winowajcą jest dziura powietrzna. W przypadku kabla koniecznie zmienić całość. Powyżej jest sposób, aby odnowić swoją operację prostą zaostrzenie. Ale niezależnie od przyczyny, może pojawić się w każdym przypadku może być rozwiązany z rękami przy minimalnym wydatku.