271 Shares 7383 views

Ormiański polityk Raffi Hovannisian: biografia, działalność, zdjęcia

Lider opozycji armeńskiej „Dziedzictwa” Stroną, pierwszy w historii niepodległej RA spraw zagranicznych Raffi Hovannisian jest synem słynnego amerykańskiego historyka Richarda orientalista i Hovannisian. Ich rodzina była wśród ormiańskich uchodźców, którzy uciekli z jednym z najtrudniejszych w historii ludzkiego okrucieństwa – ludobójstwa Ormian w początku 20 wieku – i znaleźć schronienie na ziemi amerykańskiej. Po 40 latach od wygodnego życia w Stanach Zjednoczonych, Raffi, który w tym czasie miał się doskonalić w dziedzinie stosunków międzynarodowych, z pierwszym wezwanie ojczyzny Oddałem wszystko i poszedł z rodziną do przodków – na czele MSZ ormiańskiego. Kraj był w stanie wojny, a wszyscy, którzy słyszeli o swojej decyzji, aby przyjść w oszołomienie. Ale nie miał zamiaru się wycofać, bo żyć w swojej ojczyźnie była jego najbardziej cenionych sen.

informacje biograficzne

Raffi Richardovich Ovannisyan urodził się w 1959 roku w Stanach Zjednoczonych Ameryki, w mieście Fresno (Kalifornia), syn imigrantów z Zachodniej Armenii. ojciec dziadka, Gaspar, urodzony w miejscowości prowincji Bazmashen Kharberd (zachodnia Armenia), był jednym z żołnierzy armii wybitny ormiański przywódca wojskowy Andranik. Dziadek od strony matki, Hovakim, był członkiem korpusu wolontariuszy, utworzona w obszarze Karina i walce z nadużyciami władz tureckich wobec Ormian – miejscowej ludności. Jak dla rodziców Raffi, a potem, jak już wspomniano, jego ojcem jest Richard Hovannisian – wybitny naukowiec i historyk, akademik, a matka – lekarz Varditer Kvcholozyan-Hovhannisyan. Ma dwóch braci i Armen Karo i siostra Anna.

formacja

Od roku 1977, R. Hovhannisyan dwa lata studiował na wydziale nauk politycznych na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, a następnie przeniósł się do University of California w Los Angeles na Wydziale Orientalistyki i zaczął studiować dogłębnie historię swojej ojczyzny. W 1980 roku ukończył studia, otrzymał od dwóch wydziałów – historia i Oriental – Medal z wyróżnieniem oraz tytuł Bachelor of Art. 2 lata później obronił dyplom magistra prawa międzynarodowego, historii dyplomacji i polityki zagranicznej, jednak już opuścił University of California w Los Angeles, gdzie studiował w Szkole Dyplomatycznej Uniwersytetu Massachusetts Fletcher Tufts. Tematem jego pracy magisterskiej brzmiał: „polityka amerykańska wobec Republiki Armenii w latach 1918-1920.” Doktorat (JD) Raffi Hovannisian otrzymał Centrum Prawa na Uniwersytecie Georgetown. I tym razem praca wiąże się z pacjentem na pytanie o ludobójstwie Ormian ludności ormiańskiej w Imperium Osmańskim.

Działalność w USA

W latach 1981-1982, przyszły minister spraw zagranicznych Armenii uczy na Uniwersytecie Tufts ormiańskiego historii. W 1982 roku razem z bratem Armen udał się do zachodniej Armenii (nawiasem mówiąc, gdyby nie był obywatelem amerykańskim, by potem nie robić) w poszukiwaniu opuszczonych domach swoich przodków. W 1985-1988 roku został mianowany prawnika do prowadzenia postępowania cywilnego, a specjalizuje się w prawie międzynarodowym. Jako adwokat podawane w znanych kancelariach California „Hill”, „Brill i Ferrer”, „Bracia Coudert”, „Whitmana i Ransel” i wsp. W tym samym czasie rozpoczął i nadzorowane Unii armeńskie prawników ormiański Izby Adwokackiej. W 1988 roku, po pierwszej wiadomości o trzęsieniu ziemi w ASRR, idzie do charytatywnej misji strefie rażenia i na miejscu tworzy ormiański-American Assembly przywrócić strefę katastrofy.

Stan i działalność publiczna w Armenii

W 1991 R. Hovhannisyan mianowany przez Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej i młodego szefa MSZ ormiańskiego. Na tym stanowisku pozostał do końca 1992 roku, ale zrezygnował na własną prośbę. W 1993 roku założył w Erewaniu „ormiański Centrum Studiów Międzynarodowych i Krajowych” (ACNIS), który znalazł uznanie międzynarodowe, jak również „Widok z Erewania” Magazine. W 1998 roku pełnił funkcję szefa zarządzania „informacji i drukowania” RA i pracował jako dyrektor wykonawczy All-ormiańskiego Funduszu „Hayastan”.

polityka

W 2005 R. Hovannisian powstała strona „Heritage” opozycji. Podczas wyborów w 2007 roku został wybrany do Zgromadzenia Narodowego Republiki Armenii z partii, którą stworzył. Od 2007 do 2009 roku reprezentowała Armenią w NATO i UE. W 2013 roku ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta RA podczas wyborów prezydenckich. 18 lutego 2013 okazało się, że zdobył 36,74 procent głosów, był na drugim miejscu po urzędujący prezydent Serż Sarkisjan. Jednakże, wielu uważało, że wybory były sfałszowane, a to doprowadziło do masowych zakłóceń, rajdy w kraju i Raffi Hovannisian rozpoczął 20-dniową głodówkę w legendarnym Placu Wolności do protestu przed nieuczciwymi wyborami. Demonstracje kontynuowane nawet po innauguratsii Serż Sarkisjan.

życie osobiste

Ormiański polityk Raffi Hovhannisyan ożenił się pięknej kobiety o imieniu armyaskoy Armenuhi, z którą ożenił się urodzili pięcioro dzieci: Karin Wang, Taron, shushi i Armen Richarda. Para poznała się podczas Kongresu ormiańskiej młodzieży w San Francisco. Jak mówi pani Armenuhi, całkiem przystojny młody człowiek, jego poglądy także przypominające słynnego amerykańskiego pisarza pochodzenia Ormianin Viliam Saroyan, syna znanego akademika Richarda Ovannisya, był w centrum uwagi. Oczywiście, odwróciła wzrok, ale nie mógł się z nim spotkać na niej, że dzień na nim. Jednak, kiedy spotkali się przez przypadek na następny dzień i zaczął mówić, powiedział jej, że zauważył go wśród dziewcząt tłum oryginalne rajstopy. Armenuhi osłupiał, ale to zdanie było powodem ich dalszego miłości i konwergencji. Potem zaprosił dziewczynę do swego wykładu na Zachodniej Armenii w sąsiednim państwie, gdzie udał się ze swoim przyjacielem. Jego ognisty emocjonalne przemówienie wykonane Armenuhi patrzeć innymi oczami. Potem walczył buketno cukrowej stosunek, który ostatecznie doprowadził do kilku Kościoła Ormiańskiego w Fresno, gdzie odbyło się ich wesele. Przez ostatnie 30 lat jako Armenuhi pozostaje wierny swej przysiędze danej przed ołtarzem – być zawsze obok męża, a kłopoty i radości. Armenuhi Hovhannisyan zaangażowany w działalność charytatywną i jest założycielem centrum „Orran” ( „Cradle”), ustanowiony dla dzieci pozbawionych schronienia. Jest także prezesem organizacji publicznej „osiągnięć” Młodzieży (Junior Achievement).

Karin Hovannisian – syn lidera „Dziedzictwa”

Niezwykle piękna, odważna i inteligentna, która odziedziczyła wszystkie dobre rzeczy ze swoich słynnych przodków młody człowiek w 2015 roku, na stulecie ludobójstwa Ormian, zasłynął jako wspaniały reżyser, usuwając artystyczny obraz „1915”. Film został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym jest obecnie tureckie miasto Van Zachodnia (Armenia). Obraz opowiada o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce na początku ubiegłego wieku. Znani w filmie było to, że napisał muzykę do światowej sławy kompozytor i muzyk rockowy Serj Tankian.

Konkludując

Dziś Raffi Hovhannisyan nadal angażować się w działalność polityczną, ale liczba jego zwolenników do tej pory, niestety, zmniejszyła się. A wszystko z powodu jakiejkolwiek polityki, by odnieść sukces trzeba najpierw determinacji. Doskonałe wykształcenie, patriotyzm i wysokie wartości moralne i chelovecheskieh za to, niestety, nie jest wystarczające.