829 Shares 8321 views

Strephopodia: przyczyny i odmiany, leczenie

Nasze stopy – jest to organ, który wykonuje świetną robotę codziennie, przeżywa ogromne obciążenia i nie przyciąga niepotrzebną uwagę do właściciela. Ale jeśli nogi zaczynają boleć i zdeformować, cierpi całe ciało, ponieważ w tym przypadku prosty spacer przynosi dyskomfort. Ponadto, deformacje stóp prowadzić do naruszenia postawy i problemy z kręgosłupem z powodu nieprawidłowego rozkładu obciążenia na kręgosłup. We współczesnych warunkach istnieje ogromna liczba różnych zniekształceń stóp. Dowiedz się więcej na temat tej choroby, jak equinovarus deformacji, pieszo lub konia, pomoże nasz artykuł.


Co jest szczep

Nazywa się choroba charakteryzuje się patologicznym stanem mięśni lub kości, w których ludzka stopa zbyt łukowate przodu, co sprawia wrażenie, że ludzie chcą stanąć na palcach.

W zależności od nasilenia choroby strephopodia może być mniej lub bardziej wyraźne. W łagodnych przypadkach deformacja może przejawiać się w nadmiernej ruchliwości nóg człowieka można łatwo wyciągnąć skarpetę i zrelaksowany noga pozostaje w tej pozycji.

Ciężka choroba prowadzi do stałej pozycji wysuniętej stopy, staje się niemożliwe, aby postawić stopę prostopadle, a zatem wyklucza możliwości chodzić normalnie. Ze względu na podobieństwa ze wsparciem jednopunktową taki szczep z kopyta konia, choroba otrzymał popularną nazwę „stopy konia.” Zdjęcie przedstawia wygląd stóp w tej chorobie.

To prowadzi do rozwoju choroby

Taka deformacja może mieć wpływ na jedną lub dwie stopy naraz. Chorobę można kupić, otrzymane w wyniku urazu lub choroby współistniejące lub wrodzonych, zwłaszcza jeśli rodzina ma krewnych z diagnozą „stóp konia”. Przyczyny tej choroby są podzielone na dwie główne grupy:

 • Problem mięśni;
 • Problemy szpiku kostnego.

W pierwszym przypadku źródłem deformacji staje się nadmiernie napięte łydki i ścięgna Achillesa. Ta grupa mięśni, ponieważ „ciągnie” nogę nad grzbietem nogi i obniża palec w dół.

Strephopodia osoba może rozwinąć się w wyniku zabiegu chirurgicznego lub urazu, jeśli grupa mięśni nóg został uszkodzony i nie może prawidłowo spełniać swoją funkcję.

Gdy nie jest to problem w części kości, sytuacja może być utrudnione ze względu na obecność guza lub zapalenie stawów w stopie. W tym wypadku, nowotworu czy powiększonym wspólne odkształcenie to redystrybucji obciążenie palców, przy czym tworzą nogi i koń zespołem.

Co może być przyczyną rozwoju szczepu

Istnieje kilka czynników, które mogą prowadzić do rozwoju chorób opisanych. Wśród tych specjalistów zidentyfikować najważniejsze z nich:

 • Predyspozycje genetyczne. Obecność w rodzinie nazywany problemów czasami zwiększa ryzyko zachorowania na patologię.
 • choroby neurologiczne. Odchylenia układu nerwowego powodować sztywność niektóre grupy mięśni. Najczęściej wynika to z tego powodu, strephopodia dziecka.
 • chirurgii urazowej w stopy i łydki. W tym przypadku, z dużym prawdopodobieństwem uszkodzenia mięśni łydki, w wyniku czego może być tworzenie tkanki blizny na nich i nadmiernego napięcia mięśni.
 • Częste noszenie butów na wysokim obcasie. Takie obuwie jest z pewnością piękne, ale pozycja stóp z wysokich obcasach prowadzi na stres i zmniejszyć mięśnie łydki. Jeśli stopa jest w stanie przez długi czas, jest zanik mięśni, co skutkuje dużym prawdopodobieństwem mogą rozwijać strephopodia.

Diagnoza przystanek deformacja

Opisanych problemów występujących w leczeniu wąskiego specjalisty zwanego Podiatra. Jeśli nie można zmusić go do tego lekarz może skonsultować się podiatrist.

W celu potwierdzenia diagnozy „stóp konia”, ekspert przeprowadza oględziny i przypisuje niezbędne badania.

Na oględzin lekarz ocenia stopień odkształcenia: może poprosić pacjenta, aby przenieść nogę, zrób ruch kołowy stojąc i siedząc, gdy noga jest zgięta w kolanie. Tak, to jest możliwe, aby zobaczyć na jakim poziomie pacjent może podnieść swoją stopę w stosunku do pięty.

Również specjalista może ocenić siłę mięśni stawu skokowego, bo to on naciska na palce pacjenta i prosi, aby dać mu opór. Te proste zabiegi mogą ustalić diagnozę i stopień progresji choroby.

Aby potwierdzić diagnozę ustanowionego przez oględziny pacjenta, takie dodatkowe badania mogą być oferowane jako X-ray i MRI, i na którym jest umieszczony ostatecznej diagnozy „strephopodia”. Leczenie technik wybiera, w zależności od przyczyny i stopnia nasilenia choroby.

Główne kierunki leczenia

Stopy deformacja jest trudne do wyleczenia. Bardzo ważne jest terminowe rada leczenie od specjalisty. Wcześniejszy etap będzie kontaktując choroby, tym bardziej skuteczne leczenie prowadzone. Obejmuje ona kilka kluczowych obszarów:

 1. farmakoterapia. Ma ona na celu pozbycie się stanów zapalnych w stawach i mięśniach, a także do usuwania nadmiernej pobudliwości zakończeń nerwowych, co powoduje sztywność mięśni.
 2. Fizjoterapia. Obejmuje ona wykonanie wielu ćwiczeń terapeutycznych i profilaktycznych, jak i masaż stóp , lub (w razie potrzeby) na całej powierzchni nogi.
 3. Zastosowanie korektory ortopedyczne. Ta linia leczenia jest codzienne stosowanie okładzin naprawcze, podpory łuku, wkładki, a także wyspecjalizowane buty.
 4. Leczenie chirurgiczne. Jest to skrajna wersja leczenia, który jest stosowany bez wpływu na inne metody.

terapie alternatywne

Strephopodia bardzo trudno zostać skorygowane. W tym przypadku choroba często dotyka dzieci i którzy mają układ mięśniowo-szkieletowy jest właśnie powstaje, ponieważ, jak to doświadczenie dodatkowym stresem.

Okazała się doskonała alternatywnym sposobem leczenia takiego odkształcenia jest wywoływana przez Ponsetiego. Wykazuje wysoką skuteczność, zwłaszcza gdy stosowany u dzieci i młodzieży.

Technika ta polega na wykorzystaniu gipsowe, które są nakładane na siebie w pewien sposób. Po pewnym czasie opatrunek ulega zmianie, a wraz z nim zmienia i pozycja stopy, która to naprawia. Przemiennego schemat odlewy, opracowany przez indywidualnego pacjenta, to jest możliwe, aby osiągnąć doskonałe rezultaty w stosunkowo krótkim okresie czasu.

Metody tradycyjnej medycynie

Ogromna liczba tradycyjnej medycyny może zaoferować lekarstwo na każdej diagnozy i okazji. Strephopodia – nie jest wyjątkiem.

Te problemy w uzdrowicieli domowych oferują wywar traktować ziół, tac błota i kompresji, jak również kąpiele siarkowodoru. Ale w przypadku zniekształceń stóp, tradycyjnej medycyny tylko zaszkodzi. Kuracja z niego nie będzie działać – problem leży w mięśniach i kościach, które wymagają codziennej pracy i ostrożnie, i nie stosuje się do nich ściska.

Szkoda ze stosowania tych środków jest przede wszystkim do utraty czasu: zamiast próbować tacach i ziół przywrócić normalną pozycję stóp, pilną potrzebę uruchomienia do specjalisty do masażu i fizjoterapii.

Jeżeli istnieją oznaki konia lub inne deformacje stóp – self-uzdrawiania i medycyny ludowej, nie jest konieczne, aby zaufać, trzeba skonsultować się ze specjalistą.

Czy istnieje konserwacji prewencyjnej?

Do stopy są zdrowe, wyglądać i czuć się dobrze, trzeba przestrzegać pewnych zasad:

 • Noś wygodne buty z niskim obcasem.
 • Użyj ortezy lub podpory łuku.
 • Codziennie robić proste ćwiczenia na wzmocnienie łuku stopy i kostki mięśni. Oni chodzą na palcach i piętach, wewnętrznej i zewnętrznej stronie stopy, ciągnąc skarpetkę od siebie i na siebie, okrągły obrót stopy.

Takie środki nie tylko zachować zdrowie stóp opisanego na wysokim poziomie, ale także w czasie, aby zobaczyć pierwsze oznaki problemów. Jeśli wystąpią pierwsze trudności w realizacji regenerujący ćwiczenia – jest to okazja, aby odwiedzić podiatrist lub podiatrię.

Stan zdrowia nóg i stóp nie można lekceważyć, ponieważ codziennie niosą większe obciążenie przy najmniejszym naszym ruchu. Utrzymanie ich zdrowie każdego dnia za pomocą wygodnych butów i kilka prostych ćwiczeń można uniknąć różnych szczepów nie tylko stóp i stawów nóg, ale także kręgosłupa. Pozwoli to, aby mieć zdrowe, piękne nogi i piękną postawę.