607 Shares 4942 views

Tajemnicza konstelacji Ryb

Konstelacji Ryby – jest jednym z najbardziej znanych gwiazdozbiorów zodiaku, jest usytuowany punkt równonocy wiosennej. Składa się z dwóch części – są tradycyjnie nazywane Ryby Północnej i Zachodniej Fish. Nawiasem mówiąc, West jest czasami nazywane ryba i jego drugiej arabska nazwa – punkt kulminacyjny.

Patrząc na niebo konstelacji Ryb, warto pamiętać, że w kosmosie istnieje inna grupa gwiazd o podobnej nazwie. Ta konstelacja Southern Fish, który znajduje się nawet. Jednak nie należy mylić.

Muszę powiedzieć, że w przeciwieństwie do innych gromad gwiazd w „ryby” nie jest konstelacja jasnych gwiazd i bardzo zauważalne. Ale tutaj to jest inna wartość – dość ciekawy biały karzeł, który jest nazywany gwiazdą van Maanen. Jest to trzeci, jeśli weźmiemy za podstawę odległości od Słońca, białego karła w naszym systemie, a jednocześnie jest on najbliżej Ziemi od pojedynczych karłów. Jest oddzielona od nas prawie czternaście lat świetlnych.

Należy zauważyć, że konstelacja Ryb od dawna przyciąga wzrok ludzi, którzy są naturalnie obdarzone jego fikcyjną postać, otoczoną opowieści i legend. Starożytni astrologowie próbowali go zinterpretować, spotkanie z trudnościami masowych. Na przykład, czcić bóstwo imieniem Enki Sumerowie uważali, że ryby – konstelacji, która jest jednym z wcieleń ryby Bóg-Człowiek, którego imię było Oannes. Nawet ich kapłani nosili specjalne ubranie, które kształtem przypomina zodiakalny znak Ryb.

W starożytnych Egipcjan z Ryb związane boga Horusa i bogini Izydy oraz w Babilonie – Ninhursag. Pomimo dalszego szerokiego rozprzestrzeniania się chrześcijaństwa, stare obrazy i symbole nie są tracone w głąb stuleci. Nowa religia wchłonął wiele z lewej pogaństwa, a wiele legend związanych z niebiańskich konstelacje zostały stworzone przez niego. Samo imię Chrystusa, wielu powiązanych ze słowem „fish”. Wynika to z faktu, że na Zachodzie długo oczekiwane przyjście Mesjasza jest związane z tym znakiem. Ale Talmud nazywa Mesjasza właściwej ryby, na podstawie starożytnej przepowiedni: kiedy ogłoszono, że Jowisz i Saturn dołączy go w konstelacji Ryb. Innymi słowy, atrakcją dla astronomów i astrogolov życie ma konstelacji Ryb.

Zdjęcia z tej gromady gwiazd można znaleźć w najważniejszych prac na astronomii, aw każdej książce poświęconej horoskopy i zodiak. Astrolodzy zawsze nadana Ryb w tym samym czasie i dążenia do naszej Ziemi, beingness, materia, a pragnienie boskości, duchowy świat nieznanych, nieodkrytych jeszcze znanymi i nieznanymi siłami. Wiele rzeczy przypisywanych konstelacji: połączenie z krzyża, a analogia ewolucji świata, a link, który łączy się z wyższym, boskiej mądrości, która jest otwarta tylko do kilku wybranych.

Stąd pewne mistyczne opis ludzi urodzonych pod znakiem Ryb. Oni zawsze mają możliwość i pokusy pójść w dwóch kierunkach: przed i posłuszeństwo zdradliwe wody. Wydają się wyróżniają się od codziennego zgiełku, jakby zrozumiał tajemnice pewnej ukrytej wiedzy i wyższym zakresie, jeżeli jest zaangażowany w nieznane. Z reguły takie osoby kredytowanych z wewnętrznym i zewnętrznym, piękna, harmonii, grzywna organizacji duszy i wrodzonego pragnienia piękna. Ale w tym samym Ryba wrodzonej słabości, niezdecydowanie, nieśmiałość. Innymi słowy, zawsze mogą wybrać jeden z dwóch kierunków, a wybór zależy w dużym stopniu od całego ich życia.