485 Shares 1725 views

Skompilować – co to jest?

W dzisiejszym świecie jest to często można spotkać słowo „kompilacji” i czasownik „kompilacji”. To dość ciekawe słowa, które mają różne znaczenie w zależności od tego, gdzie w obszarze użytkowania. Wszystkie główne obszary mogą być podzielone na trzy – programowanie, muzyki i literatury. W dzisiejszym świecie, coraz częściej stosuje się do kompilacji programów komputerowych, w innych dziedzinach są powszechnie stosowane synonimy słowa.

programowanie kompilacji

Jeżeli weźmiemy pod uwagę najbardziej aktualnego zakresu stosowania, czyli programowania, wartość tutaj jest dość prosty. Kompilacji – to zmiany kodu programu, aby uczynić go bardziej uniwersalnym. Na przykład, programista stworzył program w danym języku, ale w jaki sposób można go uruchomić do tych użytkowników, którzy nie mają tego środowiska oprogramowania? Jest w tym i wykorzystuje specjalny kompilator, który jest w stanie skompilować program, który jest zrobić to od najprostszego kodu. To może być następnie odtwarzane na dowolnym komputerze bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Zatem skompilowane języki – są to języki programowania, które można łatwo uzyskać skompilowane do kodu bazowego. Oznacza to, że w takie języki są najbardziej popularne i najczęściej używane opcje.

W muzyce

Jednak słowo to jest, jak wspomniano powyżej, nie jest używany tylko w programowaniu. To ma inne zastosowania, takie jak muzyka. W tym przypadku, w celu opracowania – to zbiór piosenek, które są połączone przez jednego tematu. Może to być jako wykonawca i jeden okres czasu, gatunku i tak dalej. Ale jest jeszcze inny sens – gdy kilka kawałków muzyką nową pracę. Więc co budować – to także stworzyć coś nowego ze starych elementów. Naturalnie, warto to robić tylko za zgodą kompozytorów i wykonawców piosenek i melodii, które używasz – w przeciwnym razie byłoby to plagiat, dla którego można być karane.

W literaturze

Trzeba też mówić o literaturze: tutaj kompilacji – jest pisanie w oparciu o istniejące dzieła literackie z ich stosowaniem. Jednak należy zauważyć, że w tym przypadku, kompilowania i plagiat – nie jest to samo. Kiedy plagiat korzysta z pomysłów i tekstów autorów bez ich wiedzy, aby przekazać je jako własnej pracy. Jeśli mówimy o kompilacji, to nie jest operacja z wielu źródeł, które są wykorzystywane do tworzenia materiałów informacyjnych. Najbardziej uderzającym przykładem kompilacji literaturę – encyklopedia.