475 Shares 1283 views

Gdzie są Carlsbad Caverns

Carlsbad Caverns – atrakcja, która znajduje się w stanie Nowy Meksyk w Stanach Zjednoczonych. I to nie tylko ciekawe miejsce, które warto odwiedzić gości w tej części Stanów Zjednoczonych. Jest to także największe systemy jaskiniowe reprezentujące dziką zainteresowanie archeologów i miłośników naturalnych takich znalezisk.

Wartość globalnego

Wszyscy ludzie, bardziej lub mniej interesuje się archeologią, wiedzieć gdzie Carlsbad Caverns. Jeśli bardziej poprawnie mówić, to Park Narodowy, który jest długi łańcuch osiemdziesięciu jaskiń w różnych rozmiarach. Ich łączna długość wynosi ponad 12 km. Wystarczy sobie tylko wyobrazić, jak wielki dystans. Ten od razu wyjaśnia, że Carlsbad Caverns – Park Narodowy, który jest naprawdę imponujący w swej skali. Nie zapominaj także, że wszystko to znajduje się głęboko pod ziemią. Nawiasem mówiąc, głębokość studni jest dość wysoki – ponad 500 metrów. Nie jest więc zaskoczeniem, że wiele osób interesuje się pytanie, gdzie Carlsbad Caverns. Jeśli to możliwe, powinny one zdecydowanie odwiedzić.

Art stworzony przez samą naturę

Warto zauważyć, że nie tylko jest ogromna skala są atrakcyjne dla turystów. Rzeczywiście, wewnątrz samych jaskiń – nieopisane piękno. Różnych ras, które pokazują, poprzez ich ścian, są tkane razem tworzą niezwykle malowniczych obrazów i wzorów. To jest tworem natury, a nie zatrzymywania zegara, aby spojrzeć na te kreacje. Jeżeli jakiś artysta namalował pędzlem ścianie. Liczby łączyć różne kolory – to fioletowy, szary i niebieski, i złoto. Przelewa się w różnych odcieniach, grają na sufitach i sklepienia. Wszystko to można zobaczyć na własne oczy odwiedzających Carlsbad Caverns. Zdjęcia zabytków, nie ważne jak wysokiej jakości i jasne jak one są, nie będą w stanie w pełni przekazać swój luksus i skali.

ciekawostki

Wszystko to z pewnością ciekawe, ale jest coś, co przyciąga uwagę. Na przykład wiek tych jaskiń. Naukowcy twierdzą, że ponad 250 milionów lat! Liczba ta wydaje się po prostu nierealne. Rzeczywiście, wydaje się, że Carlsbad Caverns istniał do czasu, aż nowa era nadeszła, jeszcze przed narodzeniem Jezusa Chrystusa, Buddę i Mahometa! Takie dane są naprawdę imponujące, a jest to bezpośredni dowód, że jaskinia stoją na bardzo długi czas. Kto wie, może są wieczne? Po tym wszystkim, są one tam, nawet kiedy nie było opon, Babilon, piramid i Stonehenge (ale te starożytne punkty orientacyjne powstał bardzo długi czas, ten ostatni, na przykład, powstały w wieku III-II BC. E.).

Nawiasem mówiąc, zastanawiam się, a jak nie było to system jaskiń. Jeśli uważasz, że badania przeprowadzone przez naukowców w pierwszych dniach w tych miejscach morze docierane. I gdzie są teraz jaskinia była rafa koralowa. Oczywiście morza suszy się w czasie – utworzona na pustyni. Ale tutaj rafa jest nadal tutaj. Był pokryte wapnem i utwardzona. I dzięki zjawisk naturalnych tworzą obecną jaskini. Nawiasem mówiąc, te starożytne jaskinie nie są martwe. Są one zamieszkane przez nietoperze – łącznie 16 gatunków, a łączna liczba ponad milion! Takie zwierzęta straszyć turystów i kilka innych, wręcz przeciwnie, to jest inspirujące. Wiele specjalnie tu nie podziwiać jaskinie – wolą kontemplować trzepotanie nietoperzy. Najbardziej imponujące loty tych stworzeń można zobaczyć w sierpniu i wrześniu – w tym czasie potomstwu, że urodził się na początku lata, dopiero się zaczyna, aby dołączyć do rodziców i krewnych, a następnie opuszcza jaskinię, migracji na południe.

Jak się tam dostać?

Tak, mówiono, że Carlsbad Caverns (Stany Zjednoczone) znajdują się w stanie Nowy Meksyk. Ten stan bez powodu nazywa się góra. Most nad Rio Grande Gorge, wychodnie, jaskinie, petroglyphs, Aztec Ruins, wulkan Capulina – a to nie jest cała lista atrakcji, które natura nagrodzonych Nowy Meksyk. Przed Carlsbad Caverns wygodny sposób, aby dostać się z miasta El Paso (Teksas). Jest to duża metropolia, która w czasach Dzikiego Zachodu stało się znane jako ulubione miejsce rabusiów i awanturników. Z jaskiń, jest dość daleko – 190 km. Ale właśnie dlatego, że jest zwykle do nich dostać – na ulicy Highway-180. To prowadzi do Parku Narodowego. Albo można latać do Albuquerque (centrum administracyjne Bernalillo), a następnie wynająć samochód i dostać się na własną rękę.

Atrakcje

Oczywiście, cały łańcuch jaskini jest bardzo interesująca. Jednakże, w niektórych miejscach, że warto zwrócić uwagę na indywidualne podejście. Na przykład, w Cave Slaughter Canyon. Nie ma oświetlenia i chodników – całkowicie pustyni. Jej wycieczka pokazuje ranger parku. Interesująca jest jaskinia Lechuga, który został otwarty niedawno – w 1986 roku. Nadal kontynuuje badania, ponieważ jest to najgłębszy z dotychczasowych. To jest nadal zamknięty dla publiczności wizyt turystycznych. Odbywa się to w celu zachowania jaskinię nietknięte. Lechuga zajmuje piąte miejsce w rankingu najdłuższych jaskiń na świecie. Aw Stanach Zjednoczonych – trzeci.

oficjalny status

Oczywiście, jaskinie nie zawsze były takie prestiżowy status Parku Narodowego. To musi być uzyskane, ale udało się. W 1930 roku Kongres USA zatwierdził Carlsbad Caverns National Park jest podobne, a od tego czasu tytuł dla nich zatrzymany. Od tego naturalnego przyciągania ogląda National Park Service. Nawiasem mówiąc, na to nie tylko zegarek. Jaskinie regularnie badać, w ich głębie przeprowadzić różne badania (oczywiście, bezpieczne, jak bez względu na to jak długo stoją, należy uważać, aby uniknąć sytuacji krytycznych). Wyprawa zaangażowany tylko grotołazów, którzy są wysoko wykwalifikowani specjaliści w branży. W dalszym ciągu, aby pokazać światu nową jaskinię, rozkoszując zwykłych ludzi i naukowców odkrycia nieznanych. Ustalenia te dotyczą pokoju Guadalupe. To nie tylko otwarcie. Jest to drugi co do wielkości pokoju, odnosząc się do Carlsbad Cavern.