323 Shares 5310 views

Rzęsistkowica u kobiet: Objawy i leczenie

Rzęsistkowica – chorobą, która w większości przypadków przenoszone drogą płciową. Jest podekscytowany jednokomórkowy bakterię, która wpływa zarówno męskie i żeńskie. Co ciekawe, to infekcja u mężczyzn może być absolutnie nie widać, ale rzęsistkowica u kobiet zawsze przebiega z objawami charakterystycznymi.

Aby je złapać, można prawie każdy niezabezpieczony kontakt seksualny. Ponadto Rzęsistkowica u kobiet może pojawić się po bezpośrednim kontakcie z nasienia, śluzu lub krwi z osobą zakażoną. Może również nastąpić przez zakażenie płodu jako chorej matki w czasie ciąży i rozwoju płodu, a także w procesie naturalnego porodu. Prawdą jest to, że rzęsistkowica u kobiet – to jest prawie jedyną chorobą przenoszoną drogą płciową, które można odebrać w środowisku domowym, choć prawdopodobieństwo tego jest bardzo małe. Jednak, gdy noszenie bielizny cudzym, używając cudzych ręczników, odwiedzając publiczną łaźnię lub basen ma szansę zakażenia.

Jak już powiedzieliśmy, w dużej mierze przejawia się rzęsistkowica u kobiet. Objawy mogą obejmować:

  1. Silne pochwy pianki o zielonkawy odcień i zgniłego nieprzyjemny zapach.
  2. Swędzenie i podrażnienie łechtaczki, jej zaczerwienienie.
  3. Nieprzyjemny i ból podczas oddawania moczu, lub po stosunku.
  4. Krwawienie w środku cyklu miesiączkowego lub po kontakcie seksualnym.
  5. Czasami – ból w dolnej części pleców i brzucha.

Wszystkie te objawy mogą być spotęgowane przez wystąpieniem miesiączki. Jeśli masz co najmniej jeden z nich wyraźnie powiedzieć, że nie może być choroba. Na dokładne rozpoznanie musi przejść rozmaz i, jeśli to konieczne, rozpocząć leczenie rzęsistkowica. U kobiet, pomimo faktu, że przynosi wiele niedogodności, to nie powoduje nieodwracalne skutki: zrosty, choroby zapalnej i niepłodności, takie jak chlamydia. Jednak uszkodzenia błony śluzowej przez bakterię staje się podatny na innych, bardziej poważnych infekcji. I kobiet w ciąży rzęsistkowica może powodować pęknięcie błon i zakażenie noworodka.

Rzęsistkowica u kobiet leczonych lekami, które mają w swoim składzie metronidazol. Zazwyczaj tempo przyjmowania tych tabletek jest ograniczony do dziesięciu dni. Bardzo ważne jest, aby podjąć równoległe leki imunnostimuliruyuschie i witamin, które wzmacniają kompleks ciała. Okres leczenia ważne jest, aby zmniejszyć liczbę kontaktów seksualnych, przestrzegać zasad ochrony bariery i większej wydajności – i traktować ich regularne partnera seksualnego. Jest to bardzo ważne, inaczej uniknąć nawrotów niepowodzeniem. Po przebiegu leczenia powinno być ponownie testowana na obecność infekcji. A jeśli jest on jeszcze dodatni, podnieś inny zestaw antybiotyków, ponieważ pierwsze bakterie rozwinęły odporność. W żadnym wypadku NIE samodzielne: diagnozę i przepisać leki powinny być jedynie wykwalifikowanym lekarzem!