356 Shares 9730 views

Klasyfikacja arytmii serca

Według statystyk medycznych, na pierwszym miejscu wśród wszystkich chorób są choroby serca i układu naczyniowego. Co spowodowało to? Stan wielu negatywnych czynników wpływa na układ sercowo-naczyniowy. Jeden z nich – stały stres i brak czasu dla prawidłowego odpoczynku. Negatywną rolę w rozwoju tych patologii spektakli i zanieczyszczenia powietrza. Jednak osoba cierpi nie tylko od wszystkich pogarszających się warunkach środowiskowych. Na zdrowie mieszkańców naszej planety mają negatywny wpływ burz magnetycznych. Z tych wybuchów na Słońcu jest szczególnie złe wrażenie w dokładnie rdzenie. Początkowy etap bardziej poważne patologie, często zagrażające śmiertelnych arytmii staje.

Istotą choroby

Często termin „arytmia” nie jest postrzegana przez nas jako diagnozy. Ale nie traktują tego jako naruszenia zdrowia nieodpowiedzialnie. Zwykle liczba uderzeń nie powinno być więcej niż 90 na minutę. Jeżeli jest to wartość nie powinna być mniejsza niż 70. Ale dla wielu osób ta informacja nie jest znana. I, co do zasady, nie kontrolować tętno, nie odwiedzić kardiologa i nie przechodzą z własnej inicjatywy, EKG. Jednak takie działania są najniższe środek dla zachowania własnego zdrowia.

Wiele niepowodzeń tak ważnego ciała jak serce, może nie tylko zapobiegać, ale także, aby zatrzymać. I pierwszy dzwonek do przyjęcia najpilniejszych działań jest najmniejsze odchylenie od ustalonych rytmu, które są uważane za normę.

Niektóre z powodów, dla których nie jest zmiana poziomu impulsu, są następujące:

– zmęczenie;
– silne naprężenia;
– przedawkowanie alkoholu;
– wrodzona choroba serca.

Arytmia Najważniejsze jest to, że jest to naruszenie układu krążenia.

Kardiolog alokować różne stopnie nasilenia tego odchylenia. Na przykład, prostszy zabieg służył takie warunki, w których do żądanej częstotliwości nie wystarczy tylko kilka uderzeń. Jednak pacjenci cierpią często ze znacznego wzrostu skurczu mięśnia sercowego. Jest to bardzo niebezpieczne dla ludzi i mogą być śmiertelne.

rodzaje chorób

Jednolita klasyfikacja zaburzeń rytmu serca jest obecnie brakuje. Wynika to ze wszystkich toczących się dyskusji na temat przyczyn, które powinny być umieszczone w jego podstawie. Rzeczywiście, pomimo już wielowiekową naukowego badania tej choroby, pożądany wynik w leczeniu ekspertów nie otrzymali.

Na przykład, sugerowano, że w 2014 roku klasyfikacja arytmii obejmowała trzy podstawowe rodzaje patologii. Wśród nich:

1. arytmie normalną odpowiedzią, która objawia się w warunkach adaptacji, ale prowadzą do pewnych schorzeń, do niebezpiecznych organizmów.
2. Arytmie powstające w regulacji czynności serca.
3. arytmie wywołane przez dezorganizację antivolnovogo funkcjonowanie mięśnia sercowego.

Klasyfikacji zaburzeń rytmu serca (WHO) wskazuje na trzy duże grupy tych schorzeń. Obejmują one następujące choroby:

– tworzenie spowodowane wyłom w układzie sercowo-naczyniowym impulsu elektrycznego;
– związany z zaburzeniami przewodzenia;
– w połączeniu typu spowodowane zarówno przez pierwszą i drugą przyczynę.

Arytmia jest klasyfikowany i ze względu na ich pochodzenie. Tak więc, pojedyncze wrodzone, nabyte i idiopatyczne patologia. Pierwszy z tych trzech gatunków znajduje się od momentu pojawienia się człowieka na świecie. Idiopatyczne arytmia jest niewiadomego pochodzenia. Jak dla nabytej choroby, występuje w całym życiu pacjenta i jest konsekwencją pewnych poważnych chorób, w tym – choroba niedokrwienna serca, cukrzyca i nadciśnienie.

W przypadku arytmii mięśnia sercowego taki sam sposób jak poprzednio, nadal pompować krew. Jednak ta patologia może prowadzić do rozwoju schorzeń, takich jak choroby zakrzepowo-zatorowej i niewydolności serca. I to mówi o niebezpieczeństwie arytmii.

Naruszenie tętna

Jest to jeden z powodów, dla rozwoju patologii. W związku z tym, istnieje klasyfikacja arytmii o wartości tętna. Obejmuje on:

1. Sinus tachykardia. Schorzenie to jest związane z naruszeniem węzła zatokowego, który jest głównym mechanizmem serca impulsów elektrycznych.

Kiedy ten rodzaj stawki częstoskurcz serca przekracza górny próg w wysokości dziewięćdziesięciu uderzeń na minutę. Taki stan jest odczuwany przez pacjenta jako serca.
2. Sinus arytmia. Ta patologia jest źle naprzemienne tętna. Najczęściej obserwuje się zaburzenia rytmu zatokowego u dzieci i młodzieży. Często zdarza się, że jest funkcjonalny i ma bezpośredni związek z oddechem. Podczas inhalacji częste bicie serca, a kiedy wydech, przeciwnie, stają się bardziej rzadkie.
3. Sinus bradykardia. Jej głównym objawem jest zmniejszenie częstości akcji serca do 55 uderzeń na minutę. podczas snu lub odpoczynku Zjawisko to można zaobserwować nawet u zdrowych i silnych fizycznie ludzi.
4. napadowe migotanie przedsionków. W tym przypadku nie jest to silne kołatanie serca, posiadanie odpowiedniego rytmu. Tętno u ludzi czasami sięga 240 uderzeń na minutę. W tym samym czasie, to powoduje osłabienie i bladość, wzmożona potliwość i zawroty głowy. Przyczyną tego zjawiska są dodatkowe impulsy powstające w przedsionkach. W rezultacie, ich wygląd jest bardzo silna redukcja okresami odpoczynku mięśnia sercowego.
5. Napadowy częstoskurcz. Patologia ta jest poprawna, ale jest to bardzo częste rytm mięśnia sercowego. Częstość akcji serca jest w tym przypadku mieści się w zakresie od 140 do 240 uderzeń na minutę. Terapia napadowy, z reguły pojawia się i znika nagle.
6. Arytmia. Ten rodzaj arytmii nadzwyczajne (wcześniaków) redukcja mięśnia sercowego. W takim przypadku, osoba może odczuwać drżenie i wzmocnione w sercu, a jego blaknięcie.

Aby pomóc kardiolog

Najwygodniejszym z praktycznego punktu widzenia uważa się za klasyfikacji arytmii Kuszakowski. Trzy grupy patologii zawartych w nim. Jednocześnie mają one szczegółowy opis wszystkich członków tych patologii. Weźmy pod uwagę typologię, która zawiera klasyfikację arytmii.

Nieprawidłowości w formacji rytmu

Grupa ta składa się z trzech poprzecznych. W pierwszym z nich, który jest klasyfikacja arytmii wydaniach pod literą „A”, wprowadzić nomotopnye patologię. stanowią one naruszenie węzła zatokowego. W tym wydaniu:

1. Sinus tachykardia.
2. Sinus barikardiyu.
3. zatokowego rytmu serca.
4. SSS lub syndromu chorych zatokowego.

Kolejnym podsekcja zawiera pozamacicznej przyczyn zaburzeń rytmu serca.

Klasyfikacja określa listę patologii pod literą „B”. Podział ten obejmuje zaburzenia spowodowane heterotopowe rytmy, które pojawiają się w związku z przewagą automatyzm w ektopowe ośrodkach. Lista ta obejmuje:

1. Zastępca (wolnego) i kompleksy rytmu muchowego się, w tym arytmii przedsionkowych i komorowych, jak również od związków Av-
2. Migracja obserwowano nadkomorowe rozrusznika.
3. Neparoksizmalnye rodzaje częstoskurcz lub przyspieszonego rytmu, takie jak ektopowej.

Poniższy rozdział określa non-naruszenie automatyzm arytmii serca. Klasyfikacja wyróżnia dane patologii pod literą „B”. Należą do nich:

1. ekstrasystoli (komorowa, migotanie przedsionków i AV związków).
2. Widoki napadowy częstoskurcz.
3. Trzepotanie.
4. przedsionków (migotanie) przedsionki.
5. migotanie komór.

Zaburzenia przewodzenia

Grupa ta składa się z kilku innych zaburzeń rytmu komorowego.

Klasyfikacja Kuszakowski przydziela się do tego:

1. zatokowo-blokowego.
2. wewnątrzprzedsionkowych blokowego.
3. blok AV.
4. dokomorowe blokada Jego wiązka oddziałów, łącznie z mono-, bio- i triofaostsikulyarnye patologii wpływającej odpowiednio jeden, dwa lub trzy gałęzie przedsionkowo-komorowego paczkę.
5. asystolia komory.
6. Zespoły wzbudzenia przedwczesne komory.

W połączeniu rytm patologia

Grupa ta obejmuje takie choroby:

1. Paraksistopiyu.
2. Ektopowe rytmy charakteryzuje zablokowania wylotu.
3. AV dysocjacji.

system międzynarodowy

Warto powiedzieć, że przy ustalaniu takiej choroby jak arytmii, klasyfikacja WHO uważa takie grupy, w prawie taki sam sposób. W tej patologii jest podzielony na choroby spowodowane przez różne powodów funkcjonowanie zaburzenia mięśnia sercowego. W ten sposób, którym zidentyfikowano następujące grupy arytmii:

1. spowodowane zaburzeniami automatyzm, w tym:

a) stymulatory węzła zatokowego (sinus częstoskurcz i arytmia barikardiyu i SSS i innych dróg oddechowych zatok arytmia);
b) stymulatory poza węzła zatokowego (nizhepredserdny, atrioventikulyarny i rytm idioventikulyarnye).

2. Zadzwoń do zaburzeń pobudliwości, w tym:

a) źródła patologii (komorowej, migotania i atrioventikulyarnye);
b) liczba źródeł (mono- i politropowej);
c) czas wystąpienia: wczesne (w skurczu przedsionków), następnie (po okresie relaksacji mięśnia sercowego) i interpolowana (z punktu lokalizacji między przedsionka skurczu i relaksacji serca);
d) Częstotliwość: grupa (z wieloma rzędzie), parę (dwa w tym samym czasie), urządzenie (pięć lub mniej) i wiele (więcej niż pięciu);
d) w przypadku zamawiania (kwadrigeminia, Trigeminia, Bigeminia);
e) tachykardia napadowa.

3. indukowane zaburzenia przewodzenia, to znaczy zwiększa się (WPW-syndrome), lub zmniejszanie (różne rodzaje zamknięć).

4. Mieszane (migotanie / komory / przedsionki trzepotanie).

Wszystkie rodzaje chorób towarzyszą nie tylko naruszeń w struktury anatomicznej serca. Prowadzą one do równowagi i wszystkich procesów metabolicznych zachodzących w zawale mięśnia. Jest to inny charakter i czas trwania arytmii. Umieścić diagnoza może tylko prawdziwy kardiolog. Będą ustawić przyczynę arytmii serca, klasyfikacji, etiologii, patogenezy, objawów klinicznych, na podstawie danych elektrokardiograficznych.

Rzęskowych rodzaj patologii

Podstawą tego typu klasyfikacji choroby obejmowały charakter jej przebieg kliniczny, mechanizmów i czynników etiologicznych elektrofizjologicznych.

Co to jest migotanie przedsionków? Klasyfikacja określa następujące rodzaje to:

– przewlekła (stała);
– jest trwała;
– przejściowy (napadowe), trwające od 24 godzin do siedmiu dni.

W tej przewlekłej i trwałych form patologii może stać okresowe.

Jest również wyróżnia typu migotania przedsionków serca uderzeń. W ten sposób pojedyncze trzepotanie i migotanie przedsionków.

Za częstotliwość, z jaką komory są ograniczone, odróżnić migotanie przedsionków:

– tahistolicheskuyu (90 lub więcej razy na minutę);
– normosistolicheskuyu (60-90 razy na minutę);
– bradisistolicheskuyu (mniej niż 60 razy na minutę).

beats

Ten wariant patologii znamienny nadzwyczajnych skurczu mięśnia sercowego i jego poszczególnych części (skurcze dodatkowe). Jednocześnie osoba odczuwa lęk, duszność, silny impuls do serca lub blaknięcie. Patologia ta często prowadzi do dusznicy bolesnej i zaburzeń w krążeniu mózgowym.

Wszelkie uderzenia charakteryzuje się szeregiem parametrów. Dlatego ponad dziesięć skrawki emitowane podczas jego pełnej klasyfikacji. Jednak dla zastosowań praktycznych emitować tylko te, które mogą maksymalnie w przybliżeniu odzwierciedlają przebieg choroby.

Klasyfikacja arytmii Lawn było ważnym krokiem w historii kardiologii. Korzystanie z proponowaną grupowanie, lekarz jest w stanie właściwie ocenić dostępne informacje dla pacjenta i stopnia nasilenia patologii jego przepływu. Fakt, że serce bije żołądka (VPB) jest bardzo rozpowszechniona. To patologia obserwuje się prawie pięćdziesiąt procent pacjentów, którzy skonsultować się z kardiologiem. W niektórych z nich choroba ma łagodny i nie zagrażające życiu w sobie nie niesie. Jednakże istnieją pacjenci, którzy wykryty złośliwy formę PVC, która wymaga szczególnego przebieg terapii.

Główną funkcją wykonywaną przez klasyfikację trawnika, jest oddzielenie złośliwych z łagodnym patologii. W tym przypadku, istnieje pięć klas choroby:

1. ekstrasystoli jednokształtny komory, którego częstotliwość – mniej niż 30 godziny.
2. monomorficznych PVC z częstotliwością większą niż 30 godziny.
3. politopnye.
4. W czwartej klasy alokuje dwie podsekcje (sparowany kanałów PVC i częstoskurcz komorowy, gdy trzy lub więcej następujących po sobie kanałów PVC).
5. ekstrasystoli gdy R fal w pierwszej 4/5 fali T.

Klasyfikacja ta znajduje zastosowanie w kardiologii oraz chirurgii serca. Przez wiele lat, używając go i innych lekarzy. Wprowadzony w 1971 roku, stało się wiarygodne wsparcie dla profesjonalistów podczas instalacji klasyfikacji arytmii i leczenia tej patologii.