124 Shares 7865 views

Język programowania BASIC i jego historia

Historia języków programowania zna wiele przykładów, gdy jest bardzo prawdziwa rewolucja w programowaniu. Historia języka programowania BASIC – tak po prostu. Od małych, mniej wspólnego języka do nauczania, stał się prawdziwym standardem dla prawie wszystkich języków programowania.

BASIC język programowania opracowany przez Thomas Kurtz i John Kenema w 1964 roku w celu nauczania studentów z podstawami programowania. Język okazało się proste, jasne, z dość prosty interfejs. Celem twórców było jasne: oni potrzebowali prostego języka programowania, który byłby zarówno przystępne. Oto podstawowe przepisy, które biorą pod uwagę „ojcowie” podstawowych:

1) łatwość użytkowania;

2) masy;

3) informacje;

4) Język powinien wspierać zdolność do śledzenia i korygowania błędów;

5) Język nie powinien wymagać poważnych znajomości sprzętu;

6) język programowania powinny stać się łącznikiem między użytkownikiem a systemem operacyjnym.

W konsekwencji został on stosowany w wielu innych instytucjach edukacyjnych. 11 lat później, kiedy świat jest zalany milionów nowego języka programowania BASIC mikrokomputer zainteresowanych Bill Gates i Paul Allen, ludzi, którzy stworzyli Microsoft. To oni, pracując razem, ulepszona wersja podstawowego dla swoich pierwszych komputerów, które mogą działać nawet 4K RAM (!).

Po pewnym czasie, to jest ich wersja i stała się jedną z najczęściej stosowanych i najbardziej popularnych języków programowania. Podczas tworzenia podstawowego języka programowania często próbuje się zamykać, wielu chciałoby się znaleźć wady i znieść używania języka. Jednak wraz z pojawieniem się komputerów IBM, stał się głównym językiem programowania BASIC, który skupia się na innym. Warto zauważyć, że już nazywany GW-BASIC. Potem przyszedł Podstawowe turbo od firmy Borland i quickbasic. Wszystkie wersje zostały opracowane później, koniecznie napisany w taki sposób, by zachować kompatybilność z poprzednią. Nawet najnowsza wersja tego języka programowania współpracuje z pierwszym, z niewielkimi zmianami.

A potem przyszła era Microsoft. Początek 90: systemu operacyjnego Windows złapanych prawie cały rynek oprogramowania, każdy był szczęśliwy widząc to wszystko – z wyjątkiem programistów. Ich życie stało się piekłem. Aby stworzyć najbardziej zwyczajne, proste okna, trzeba było napisać stron kodowych morze zmienić czcionki do pisania, a na końcu na „Remis” nowe przyciski. Ale musimy uznać, że korzyści była znacznie większa niż wad, a wreszcie, trzecia wersja systemu operacyjnego stał się światowym standardem dla komputerów PC.

Istnieje potrzeba w modyfikacji podstawowego. Zatem język programowania BASIC stał się znany jako Microsoft Visual Basic. O ambitnych planów spółki nie było jeszcze wiadomo nic, a deweloperzy mają ukierunkowane nowy język programowania, przede wszystkim dla amatorów. System programowania zaimplementowany w języku Visual Basic, pozwoliło na odejście od ciężkich konstrukcji okien i stworzyć dobry poziom programu, który nie ma największą ilość wiedzy. Ostatni gwóźdź do trumny, która jest prawie pochowany innych, gatunki te są dość dobre, jak języki programowania Fortran i Pascal, był rozwój odmian aplikacji BASIC.

Obecnie język programowania BASIC jest tak popularny, że prawie każdy szanujący się programista zna i używa go. Należy zauważyć, że jest on stosowany w aplikacjach, takich jak Microsoft Office i Internet Explorer. Ale być może jeden z najważniejszych obszarów zastosowań, podstawowy język programowania był w opracowywaniu i konfigurowanie aplikacji w środowisku .NET. Ponadto, najnowsza rozwój firmy Billa Gatesa, Microsoft C ++ otwiera użytkownikom szeroki zakres możliwości, a to wszystko dzięki dwóch profesorów z Dartmouth College.